bugün

Ben olsaydım zaten yürüme engelli olduğumdan mütevellit tamamen ameliyat olup tam tersine çevirirdim ve böyle olurdum.özgür olurdum.

görsel

Her cumartesi pazardan sıkılmaya başladım.
Nedeni ni söylemicem bende kalsın.
Zaten bana da benziyor.
Çok üzgünüm.
Hemde onlara inat yaparım.
yürüme engelli olmadığınıza ve her hafta tekrar etmediğine dua edin o zaman anlardınız.
Umurumda değil.
Sırf Allah bunu kısıtladı doğuştan diye kimse özgürlüğü elimizden alamaz.
O anlaşmayı bozdu gitti kimse yardım edemez.
Terk ettiğini var sayıyorum.
Ama ateist değilim.
Çok asabiydim bugün neyse.
Ama bazen iyi taraflarıda bulunur.
kadınlar tarafından krallar gibi yaşamak her istediğini yapmak dertsiz tasasız bi yaşam sürmek olarak algılansada aslında türkiye gibi coğrafyada toplum baskısına en maruz kalan kesimlerden biri olmaktır şüphesiz.. erkekde toplumda yer edinmek kabul edilmek eziklenmemek toplumun beklentilerini karşılamak için baskın otoriter duygusuz sert bi imaj çizme çabası içine girmek durumunda.. gelde bizim feminizm mikrobuna yakalanan tipitiplere anlat bunu.. onlarda sanıyo ki erkek olmak kadın olmaktan kat kat iyi ve oldukça güzel birşey.. yok öyle bi dünya aq.. her kesimin her cinsiyetin derdi tasası var illaki..
şahsen bu ülkede, bu coğrafyada erkek olarak yaşamak bir lanet.
neden mi?
kahrolası federaller (öhm öhm! dur lan bu değildi) kahrolası feminik bağyanlar yüzünden.
yok yani, bu feminik bağyanlar olması önemli değil aslında...
aptallıklarını yurdum kadınlarına empoze etmeleri.
örn: çöp atılacak olsa kalk çöpü at diyorlar. damacana su geliyor suyu makineye takmak için, pazara-alışverişe çıkıldığında hamal muamelesi vs. gerekçe sen erkeksin.
tamam erkeğiz de yükü sırtına vuracağın taşıttıracağın eşek değiliz be güzelim.

eşim çalışan bağyandı. bir kez olsun maaşın nerede kaç lira aldın demedim. hesap sormadım, kredi kartı extresine bakmadım. harcamalarında bunu kaça aldın veya niye aldın ya da bu kadar para verilir mi demedim.
öyle ya...
erkek adamız ya, karının (pardon, bağyanın) parasında gözümüz olmaz.
babasından kalan daireler, bina için kaça kiraya verdin, kaç lira alıyorsun da demem.

tüm bu vs durumlara göre hala bana şunu al dediğinde veya gelirken bunu getir dediğinde bir kez olsun çık kendin al demedim.
sigaram biter kalmaz ya da evde yedek pakete güvenirim ama gelen baldız komşu kardeş vs kişiler sigaramı bitirmiş almış olur, çık bana sigara al demem.
öyle ya...
erkeğiz.

eve alınacak mobilya, beyaz eşya, eve yapılacak bakım dekorasyon boya badana işi için seçme hakkımız yok. tek hakkımız ödeyeceğimiz para.
bırakın onu eşyanın nerede duracağına bile karışıyor. tv de gündüz kuşağında maç izleyeceğiz (dünya kupası) tv'yi ünite kitaplığı camın karşısına koyuyor. güneş ışığı ile tv ekranı etkileşimi renk görüntü hakkında konuş fayda etmiyor. o zaman koyu renk saten perde alıp maç izlerken çekerim dersin olmaz renk kombinasyonuna uymaz der.

biraz daha üstelersin git dışarıda arkadaşlarınla izle der.
tamam, arkadaşlarla izlerken rakı balık, bira çerez yapıyoruz ama sen o zaman beni salonda kanepe de yatırıyorsun desen içme der.
burada kalkıp senin dizin ile benim maçım çakışınca ben de sana çık dışarıda izle diyemiyoruz.
hesapta erkeğiz ya...

bu ülkede eğitimli-eğitimsiz, akıllı-deli, çalışan-çalışmayan, laik-şeriat, köylü-şehirli, sokakta memişlerini aşan feminist ile tarikat cemaat yuvalarında olan hepsi aynı.
sorsan teori de eşitler ama pratik de sen erkek değil misin diye her yükü sırtımıza yıkarlar.
aslında sorun kalmaz, bunlar düzelir de...
örn: evlenirken veya flört ederken biz de evin araban var mı, maaşın ne, işin ne dememiz lazım. onlar gibi davranmamız evin hakimi reisi olmamız lazım.
bak bakalım onlar da feminik saçmalamalar yapıp pozitif ayrımcılık peşinde olup bize benzemeye kalkıyorlar mı?
hatalarını görürler.
bu ülkede bu coğrafyada erkek olarak yaşamak bir lanet.
hep yükü çeken eşek muamelesi görüyoruz.
Bir kadın asla uçurumdan aşağı işemenin keyfini alamayacak. Üzücü. Şişeye işeyip şişeyi uçurumdan atın bence asdfssd. Aynı keyfi vermese de yapmamış olmazsınız.
Edit: gerçi kadınlar şişeye de işeyemez. Vay be. Ne üzücü abv.
görsel
31 31 31 31 ci ergenler sürüsü.

Klitorisin nasıl bişey olduğunu bilemeyecekler.

Abazanlık libido tavan yapması falan.

Sapık damgası yerler toplum tarafından.

Zaten hepimiz biliyoruz ama iyi taraflarıda bulunur.

O sitede %90 erkek bulunur kesin.

Kız kadın tersi.

Kız kadına göre karşı cinsi.

Ama lezbiyenler tercih etmez kız kıza ederler ve yaparlar.
ister ayakta işe ister oturarak bence büyük lüks.
zorlukları da kolaylıkları da vardır. mesela otobüsteyken daha dikkatli olmak gerekebilir ama kadının daha çok dikkat etmesi gerekebilir. kadın olmaktan daha kolay sanırım. bir erkek olarak böyle düşünüyorum. bir tek kadınlara soru sorarken çekinebilirsin ancak kadınlar da erkeklere soru sorarken çekinebiliyorlar. zorluğu tabiri caizse kasık kılı almak gerekmesi gerekiyor ancak kadınlarda da adet oluyor. başörtüsü takma derdi falan da yok. denize külotla girip atletle dolaşa da biliyorsun. yani ben erkek olmaktan memnunum. bir tek süslenemiyorsun ama süslenme derdimiz yok ve süslenmek hem vakit alıyor.
Kestirince de bir sey degismiyor. Neticede erkek kimligimizle variz.
"ehühühühü erkek olduğum için hep çalışıyorum ehühühühü"

Adama derler ki bunca çalışan kadın ağlamıyor da sen ağlamayı kendinde nasıl hak buluyorsun.

Aaa pardon adama derler.
kestirmekle kadın olunmuyor. her türlü avantajlılar az önce bununla ilgili bir entry girmiştim.
Cok zordur. Kadin calismasa kimse bir sey demez. Erkek calismasa loser olur, ezik olur, dislanir. Kadin istese birlikte olacak erkegi cabuk bulur, erkek zorlanir bin takla atar. Kadin hakaret etse savunmak olur, erkek yapsa saldiri.

Calismak zorundadir erkek. Olene geberene kadar calismak zorundadir. Kadin bu zorluga gelemez gelse bile binbir kufur ve lanetle gelir.
Destan yazmaktır. Artını verdim güzel kardeşim.
Kadına el kaldırmak, şiddet, aşağılamak değildir. Kadını öldürmek erkek değil insan bile olamaz. Nafaka veriyoruz, yokluktayız, kadınlar şöyle böyle diye ağlayıp gezmekte değildir ama bir çoğu böyle maalesef. Bu tiplere pirim vermeyin hepsi çöp amk.
Çıkarıp masaya vurmaktır.
Gurur duyduğum durumdur.
görsel
feminist medya tüm dizilerde feminist, yılışık, kadına yalakalık yapan, övgüler yağdıran, peşinde koşan, kadın için kendini feda eden, kavga eden erkek modelini canlandırmaktadır.
artık dizilerde dik duran, mert, dürüst, ayakları yere sağlam basan, otoriter ve ağırbaşlı erkek oyuncular oynatılmamaktadır.

feminist medyanın bize dayattığı yaşam modelinde erkek olmak son derece yılışık, kadınların peşinde ömrünü harcayan, onları kutsal görürken kendi cinsini aşağılayan bir modeldir.

ben bir erkek olarak bu modeli reddediyorum.
erkek olmak öncü olmaktır, lider olmaktır, yere sağlam basmaktır.
erkek olmak adam olmaktır, cesur olmaktır, heva ve heveslerin, şehvetin, geçici zevklerin peşinde koşmamak, dik durmaktır

erkek olmak fatih olmaktır, alparslan olmaktır, ülke kurmak, toprak feth etmek, tarih yazmaktır.
erkek olmak isa olmaktır, musa olmaktır, muhammed olmaktır. erkek olmak sapkınlığa, firavuna karşı durmak ve milletin kaderini kurtarmaktır.

erkek olmak feministlerin oyuncağı olmak demek değildir.
erkek olmak oyun kurmak, oyun bozmaktır.

erkek olmak kadının kölesi olmak, hırslarına alet olmak değildir.
erkek olmak sahip olduğu güç ile kendi rüzgarını estirmektir

gelin siz erkek olmayı senaristlerden, feministlerden öğrenmeyin
erkek olmak hayatı omuzlamaktır.
Erkek olmak kolaydır da adam olmak zordur.
Boktan bişeydir. Elemanın evleniyor, işten ayrılıyor, ona tazminat öde; eşinden boşanıyorsun, ona tazminat öde. Ne güzel lan!
Yarrak sahibi olmaktır. Eğer yarrağınız yoksa erkek değilsiniz demektir.
sürekli para kazanma derdinde olmaktır.
Kolay sanılır ama aslında zordur.
Hayata 5 0 geriden başlamak. Ah kızlar ah. Anlamazsınız asla siz bunu.
Bu devirde özellikle çok zor. Belki 500 yıl önce çok kolaydı ama şuan çok zor. Hele bir çirkin bir erkek iseniz işiniz daha da zor.
bitmek bilmeyen gelecek kaygısı ile yaşamaktır.