bugün

kendi adıma söyleyeyim;

Çok konuştum çok anlattım. Çok bağırdım. çok fısıldadım. pek bi faydasını görmedim.

ben de sustum.
benimde merak ettiğim sorudur.bunun altında illa kötü bir şey mi aramalıyız ?
Evet sorum erkeklere neden susarsınız?
Müthiş yakın olduğunuz bir insana hiç bir şey söylemeden uzaklaşmanızın altında yatan nedir?
Bir daha konuşmaya yüzünüz mü yok yoksa keyfiniz gayet iyi olduğu için mi susarsınız?
bir de şu var ki; eğer bağırıp çağırıyorsa, tehditler azarlar havada uçuşuyorsa çok takma havlayan it ısırmaz derler. gösteriş yapıyordur kükreyerek erkek aslan misali.
ama eğer susuyorsa, tamamen sessizse sıçtığın andır. kaç git uzaklaş...

(bkz: boğa burcu erkeği)
şayet bir kadın karşısında ise yüksek ihtimalle kadın onu bastırmış sindirmiştir bu yüzden susuyordur. bıkmıştır bir şeyleri anlatmaya çalışmaktan. doluya koyup aldıramıyor boşa koyup dolduramıyordur. susmak onun akıl ve ruh sağlığı için en uygun olanıdır. daha fazla üstüne gitmeyin.
kadınları konuşması bitmedikleri için.
uzun süre su içmediğinden ya da spor falan yaptığından olabilir.
Leyla olmadığın için susuyordu.
sıkıldığı için susar, net. gerektiğinden fazla cıvık muhabbet döndüğü için susar. yani bu benim için böyle, haz etmiyorum aynı diyalogları sürekli ve uzunca yaşamayı.
erkek sinirlidir susar,

erkek üzgündür susar,

erkek ciddiye bile almaz susar,

erkek söyleyecek bir şey bulamaz susar,

erkeğin kafası karışıktır susar,

erkek pişmandır susar,

erkek çok mutlu olmuştur susar,

erkek dayak yemiştir anlatamaz susar,

erkek aşık olmuştur susar,

erkek sevgilisinin gözlerine bakar susar,

erkek yeri geldiğinde öper sonra susar.
(bkz: korkaktır)

başka hiçbir nedeni olamaz!
heyecanla bir şey anlatırken birden kız arkadaşın ilgimi çekmiyor bu konu der. sizi dinlemeyi bırakır. işte o zaman erkekler susar. o suskunluk kimi zaman sinirden kimi zaman bıkkınlıktan gelir.

bir de aşırı sinirlenirse susar ama tüm erkeklerde böyle değildir.
korkuyordur! başka hiç bir nedeni yoktur!
Cogunlukla,haksiz olduklari ya da ne soyleyeceklerini bilmedikleri durumlarda ortaya cikar bu hadise. Insani cildirtir,yesilcam diyaloglarini hatirlatir.
'Bagir,cagir,kufret ama susma'
biliyorum ama söylemem.