bugün

adına ergenekon dedikleri ve gözaltına alınmaları, tutuklamaları, serbest bırakmalarıyla kafamızdaki soru işaretlerini bir milyonla çarpıp elimize veren hareketler zincirini, küçük bir fıkrayla özdeşleştirip en azından bir şekil vermiş olalım bu karmaşaya.

"polis meksikada üç kişiyi hapse atmıştır.
gardiyan 1. şahsa sorar "sen neden içerdesin"
cevap "yaşasın gonzales diye bağırdım"
2. şahsa sorar " sen neden içerdesin"
cevap "kahrolsun gonzales diye bağırdım"
üçüncüsüne sorar "ya sen"
el cevap "benim adım gonzales" der. "

ergenekonun son durumu bu fıkra gibidir biraz da.
yıllar öncesinde önüne geçilemeyen bir takım olayların sonucunda günümüzdeki halini almış oluşumun çökertme girişimidir. hiç bir zaman sonunda kadar gidilemeyecek olan bu operasyonların asıl amacı; başımızdakilerin, başımızda olmayanlara; "bu güne kadar sen yedin yeter artık biraz da biz yiyelim" diyebildiğini göstermektir.
değişen pek bir şey yok. rant el değiştiriyor ve biz her zaman ki gibi saf saf bakıyoruz.uyanmamız için daha kaç kez tokat yememiz gerekiyor, ama pardon uyuşturulmuş beyinlerimizin henüz uyanması çok zor.
http://w9.gazetevatan.com...en_manset/224999/1/Manset

http://www.habervaktim.co...niz_feneri_eto_icadi.html
ben daha da birşey demiyorum.

tanımı yapılamayacak kadar abes durumlara konu olmuş destan.
ahtapot gibidir, her bir kolunda ayrı bir zehir vardır.
reytinglerde düşüş olması sebebiyle bu sezon konuk sanatçı olarak çelik yer almaktadır.
(bkz: izel ve ercan da ergenekon yolunda mı)
akp hükümeti ve yandaşlarının laik kesimi içeri atması durumudur.. kazılar yapıp silahlar çıkarıyorlar onları onların koymadığını nerden biliyoruz peki? kendi yaptıkları şeyleri sözde ergenekona atmaları...
http://video.google.com/v...ergenekon+can+d%C3%BCndar

can dünda'in 1997 de bize duyurduğu örgüt.. *
savunucularının körü körüne savundukları dava.

"a" şahsı gider "b" mahallesinde olay çıkartır. kızlara sarkıntılık eder. çeker bir kişiyi bıçaklar. camları kırar. 2 arabayı ateşe verir. sonra yakalanır bir temiz dayak yer. kendi mahallesine gider ağızla burun yer dğeiştirmiş olduğundan dolayı arkadaşları sorar. "ne oldu len?" cevap verir. "b mahallesinde dayak yedim." toplanılır b mahallesi basılır. zira ne yaptığının hiç bir önemi yoktur. dayak yiyen kişi kendi mahallesindendir. suçlu ya da suzsuz.

savcılığın 26.03.2009 tarihinde yaptığı açıklama itibariyle ergenekon örgütü bir terör örgütüdür. şu halde, sırf siyasi görüşü seninle aynı diye, ergenekon kapsamında suçlanan bir kişinin savunuculuğunu yapmak yukarıda verilen örnekteki mahalle gençleriyle aynı konuma sokar. yarın başkaları da kalkıp başka terör örgütlerinin avukatlığını yapar. terör terördür. her yerde suçtur. her yerde lanetlenmesi gereken bir şeydir. savunmak abestir. suçtur.
koskoca 2 iddianame gelmesine rağmen hala ciddi deliller yerine, telefon ve mail kayıtları ile insanların suçlandığı komik davaya verilen, yüce türk destanının ismi.
şu ismin bile davanın amacını belli ediyor olsa gerek.
en son akp'ye muhalif tavırları ile dikkat çeken abdullatif şener'in bile isminin iddianamede olduğunu görünce en aptal insan bile bunun ne kadar siyasi ve ne kadar çirkin komplo olduğunu anlar.

artık 4.,5.iddianamede türm türkleri terörist ilan etmezlerse şaşmamak lazım.
zira elin sabıkalı siyonist tuncay güney'i ve pkk'lı itirafçıların sözü ile şekillenen bir davada sonuç onu gösteriyor.

işin en acı kısmı koskoca türk destanı artı kböyle kirli oyun ve tertiplerin adı ile anılıyor olsa gerek.
tanım:
eski bir türk destanı.
diğer bir tanımı ise terör örgütü olduğu iddaa edilen çeteye kasıtlı olarak verilen isim.
akp'nin kendine muhalefet olan herkesi yıldırmak için kullanmaktan hiç çekinmediği, hatta bokunu çıkarttığı oluşum.
eski askerlerden tutun, vatansever bir çok gazeteciye kadar kendine güçlü bir şekilde muhalefet olan herkesi haklı veya haksız yere içeri aldırmıştır bunu kullanarak. gay bir hahamın iddaalarıyla başlayan bu suçlamalar bir çok pkk itirafçısının da ifadeleriyle çok sağlam(!) bir temele dayandırılmıştır. öyle ki devlet üstün hizmet madalyası alan bir gazi subayımız o.cocugu bir teröristin iftiralarıyla ergenekon örgütü üyesi olmakla suçlanmış, ardından onuru uğruna intihar etmiştir. krokiler bombalar artık gülünç bir hal almakta. amacın ne olduğu açıkça ortadadır. ergenekon bir illegal çeteden çok akpnin oyuncağı ve kendine muhalefet olan herkese karşı kullandığı güçlü bir silah haline gelmiştir.
Derin devletin dibinin görüntüsü olduğunu an itibariyle anlamış olduğum susurluk devamı eylem.
Not:http://haber.gazetevatan....ah_ariyor/232967/1/Gundem
bu haberden sonra cumhuriyete sahip çıkmak dincilere kaldıysa vay anam halimize dediğim son durum. ne hikmetse bu derin devlette hiç dinci yok. benim kafam karıştı yine.bu ampul beni aydınlatamıyor....
hala anlayamadığım olay. *

rauf denktaş ve derviş eroğlu hakkında da soruşturma açılması talep edilmiştir.
Türk milletinin zulümlerden, katliamlardan ve işklencelerden sonra nasıl yeniden doğduğunu anlatan destan. Aynı zamanda Türkiye cumhuriyeti'ne TC diyenlerce derin devlet ismi olduğu iddia edilir. Azıcık kafasını çalıştırıp sorgulayabilecek herkes bu iddialara kahkahalarla güler. Neden mi?

Tutuklananlar...

Eski (EMEKLi) paşalar,
Bilim adamları,
AKP'ye muhaliflikleri bilinen,
Dokunulmazlık zırhına sahip olmayan kimselerdir.

PKK teröristlerinin, gay mossad ajanlarının ifadeleri ile ortaya atılan iddialar ise komedidir.

Cumhuriyet gazetesinde çalışan adam tutuklanarak Cumhuriyet gazetesini bombalattırmakla suçlanır.
Ununu elemiş eleğini de asmış paşa tutuklanarak darbe yapmaya hazırlanmakla (zihin okuyabilen bir alet icad edildiyse haberimiz olsun) suçlanır.
iddialara göre paşamız darbe yapmak için, askerken tüm askeri personel ve olanaklar emrindeyken değil de emekli olduktan sonra harekete geçmiştir. Emrine aldıkları ise komedi gibidir. Kara harp okulunun bir kaç öğrencisi.
Bilim adamlarımız, Apo'yu sorgulayan tutuklayana ve Pkk ile büyük bir savaşın içine girenler de darbe yapmak ister.

Muzaffer Tekin, TSK şeref madalyası sahibi eski asker. Disiplinsiz hareketleri sebebiyle ordudan atılmıştır.

Veli Küçük, PKK'lıların en çok çektiği komutanların başlarında gelir. onlarca harekat yöçnetmiştir.

Ergün Poyraz, Başbakan R.T.E'nin ve Fettullah Gülen'in belalısı. Yaptığı araştırmalar ve yazdığı yazılarla ikis hakkındaki onlarca cezalı soruşturmanın kaynağıdır. Örn: AKBiL vurgunu (2 milyon TL)

Oktay Yıldırım, Ordu dan malulen emekli olmuş (bunun anlamını biliyorsunuz sanırım. PKK'ya karşı savaşırken yaralanarak emekli olmuş) Muzaffer Tekin'in arkadaşı. Tutuklanma sebebi bu...

Ümit Oğuztan, Postmodern darbe olarak anılan 28 Şubat döneminde ünlü travesti Sisi
ile birlikte Ali Kalkancı'nın eşi Emire Kalkancı'yı televizyonlara çıkmaya ikna etmişti. Ümit Oğuztan'ın o günlerde yazdığı yazılarla postmodern darbe ortamının hazırlanmasında etkili olduğu iddia ediliyor.

Bekir Öztürk, Kemal Kerinçsiz'in hukukçu arkadaşı.

Zekeriya Öztürk
Muzaffer Tekin Danıştay baskını nedeniyle aranırken yanındaydı. Tekin o günlerde emekli astsubay Mahmut Öztürk'ün villasında saklanmıştı. O dönem sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltında.

Taner Ünal
VKGB'nin başkanı olan Taner Ünal'ın Muzaffer Tekin ile ilişkisi sabit. Danıştay baskını sonrasında gözaltına alındı ve serbest bırakıldı. Daha sonra Ümraniye bombalarıyla ilgili gözaltına alınarak tutuklandı.

Kemal Kerinçsiz
Bir grup ülkücü avukatla birlikte kurduğu Büyük Hukukçular Birliği Genel Başkanı olarak Elif Şafak, Orhan Pamuk, Perihan Mağden, Hrant Dink gibi isimler hakkında başlattığı kampanyalarla adını duyurdu. Geçen yıl yapılması planlanan Ermeni Konferansı'nın iptali için de dava açtı. Perihan Mağden hakkındaki davanın duruşmasına zanlılardan Zekeriya Öztürk'le birlikte geldi. Çok sayıda 'ulusalcı' eyleme Veli Küçük, Muzaffer Tekin gibi isimlerle birlikte katıldı. Muzaffer Tekin'in de avukatlığını yapıyordu. Gözaltında.

Fuat Turgut
Kemal Kerinçsiz gibi 'milliyetçi' suçluların avukatlığını yaptı. Adını Hrant Dink suikastinin azmettiricisi olduğu iddiasıyla yargılanan Yasin Hayal'in savunarak duyurdu. 'Yüksekova Çetesi'nin de avukatıydı. Gözaltında.

Sevgi Erenerol
Türk Ortodoks Patrikhanesi'nin basın sözcülüğü görevini yürütüyor. Avukat Kemal Kerinçsiz'le birlikte 301 davalarında, emekli tuğgeneral Veli Küçük'le birlikte de ulusalcı toplantılarda boy gösterdi. Gözaltında.

Fikri Karadağ
Muzaffer Tekin'in devre arkadaşı. Danıştay saldırısından sonra Vatansever Kuvvetler Güçbirliği'nden ayrıldı. Emekli Kurmay Albay olan Karadağ, Kuvvai Milliye Derneği'ni kurdu. 'Ölme-öldürme' yeminiyle tanındı. Gözaltında.

Hüseyin Görüm
Fikri Karadağ'ın kurduğu istanbul merkezli Kuvayi Milliye derneğinin ikinci adamı. Örgüt elemanlarının nikâhlarını milli bir törene dönüştüren fotoğraflarla basına yansımıştı. Gözaltında.

Alparslan Arslan
Danıştay'a yönelik saldırının ve Cumhuriyet gazetesinin bombalanmasının asli faili. Avukatlık stajını Sedat Peker'in avukatının yanında yaptı. Muzaffer Tekin ve Veli Küçük ile ilişkisi tespit edildi. Arslan'ın aracında yapılan aramada, Ercan Cin adına düzenlenmiş VKGB kartviziti çıktı. Cin "Benim kartvizitim binlerce kişide var" dedi. Cumhuriyet gazetesinin bombalanmasını barmen Tekin Irşi ile birlikte yaptığı tespit edildi. Arslan'ın TiT'in kurucusu Günaltay ile de ilişkisi olduğu iddia edildi. Tutuklu.

Fikret Emek
Emekli Binbaşı Fikret Emek, Eskişehir'de yakalandı. Muzaffer Tekin tarafından ismi verildiği iddia edilen Emek'in Ankara'daki evi ile Eskişehir'deki iki ayrı adrese düzenlenen baskında polis bir cephaneliğe ulaştı. Tutuklu.

Semih Günaltay
Akın Birdal suikastı ve Türk intikam Tugayı'nı kurmaktan hapse mahkûm oldu. Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'la yaptığı telefon görüşmesi saptandı. Kitaplarını Türk Solu dergisi bastı. Serbest.

Sedat Peker
Kelebek operasyonunda tutuklandı. Drej Ali ile uzun yıllardır tanışıyor. Caner Yiğit'i Veli Küçük'e koruma olarak tahsis ettiği iddia ediliyor. Peker'in http://www.öztürkler.com adlı internet sitesinin açılışına Küçük de katılmıştı. Gözaltında.

Güler Kömürcü
Akşam Gazetesi yazarı. Elinde devlet sırrı niteliğindeki çok sayıda belge bulunduğu ortaya çıktı. Telefonu dinlemeye takılan Kömürcü'nün Sedat Peker ile son derece samimi olduğu belirlenmişti. Gözaltında.

Sami Hoştan
Drej Ali gibi Susurluk davasının tanınmış ismi. Davada dört yıl hapisle cezalandırıldı. Veli Küçük ile doğrudan ilişkisi olduğu öne sürülüyor. Ergenekon çetesine lojistik destek verdiği belirtiliyor. Gözaltında.

Ali Yasak
'Drej Ali' olarak biliniyor. Adı 2. MiT raporunda Tansu Çiller-Mehmet Ağar tarafından kurulan örgütle anıldı. Sedat Peker, Sami Hoştan'la çetenin yeraltı bağlantılarını sürdürdüğü üzerinde duruluyor. Gözaltında.
eski uludağ üniversitesi rektörü add başkanvekli mustafa yurtkuran gözaltına alındı.*
40 kişi gözaltına alınmış. ne hikmetse 10a yakın profesör var.
halkın seçtiği kişileri darbe yoluyla indirmeye çalıştığı iddia edilen örgüt.yani demokrasi için demokrasiyi hiçe sayan örgüt.
bügün 12.dalgası gerçekleştirilen örgüt.
r.t.e nin yazdığı destan. ülkedeki tüm aydın, atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kişiler tek tek içeri alınıp türkiye gitgide karanlığa sürüklenmekte.
edit:imla
ülkedeki yobaz istilasının ülkede kalan birkac aydınıda temizlemesidir. sonra ulke beyni cıkarılmıs zombi ve ninjalarla dolacak. bazılarıda bol bol kıclarına hacı yag sürer artık.
arkadaş nasıl bir tutuklama azmidir, nasıl bir iktidar aşkıdır, nasıl bir laiklik karşıtlığıdır bu ben anlamadım gitti!

tuncay özkan'lar, mustafa balbay'lar, türkan saylan'lar, emekli generaller, generaller, askerler, gazeteciler, akademisyenler... ve ismi şu an aklıma gelmeyen ülkenin bir sürü önde geleni..

bu kadar kalem araştırıldı değil mi? taraflı veya tarafsız, bu operasyonun haklılığı için herkesin sorgulaması gereken tek soru değil midir "devlete karşı örgütlenme denilen ergenekon'dan ne var elimizde" sorusu..

nedir yani? türkiye'nin 4 bir yanından devlete karşı örgütlenme!

yapma arkadaş.. bu saydığın adamlar atatürkçü adamlar, kemalist adamlar, akademisyen, asker adamlar.. türkçesi şu.. ülke için zamanında birşeyler üretmiş, halen üretiyor ve üretmeye devam edecek adamlar..

bu ülkenin ekmeğini yemiş, yiyen, yiyecek olan adamlar!

vergisini vermiş, verecek, veren olan adamlar!

yazıktır ya etmeyin, tutmayın.. ben eminim ki en az benim kadar ülkesine bağlı adamlar..

varsın olmasın arkadaş.. olmadığını gösterecek bişeyler bekliyoruz artık, bir açıklama, bir delil, bir ispat..

operasyon üstüne operasyon değil!

yetmedi mi ülkenin sanal gündemlerle uğraştığı?
12. dalgaya gelmiştir, polis akademisi 7 tadı vermektedir artık. bir üst versiyonu için;

(bkz: kame hame dalgası)
yeni nesil mizah çalışması.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11479797.asp?gid=229

"ilk iddianamenin 1114üncü sayfasında, yazar Ümit Oğuztan ın ev ve işyerinde yapılan aramalarda el konulan evrak ve dökümanlar sıralanırken, italyan fizikçinin adı da iddianamede, Nikola Tesla isimli şahıs olarak geçiyor.
1114üncü sayfada şunlar yazıyor: Nikola Tesla-HAARP- NBC.doc isimli MsWorld dosyası tespit edilmiştir. Belge incelendiğinde, Nikola Tesla isimli şahıs ve ABD nin HAARP olarak bilinen Yüksek Frekans Aktif Aurora Araştırma programı ile ilgili NBC (Nükleer Kimyasal ve Biyolojik) silahları hakkında teknik detay bilgiler içerdiği görülmüştür"

dipnot: nikola tesla; mucid.
istek vakfı operasyonu ile bana ankara'da yapılan kazı çalışmalarını anımsatan operasyon silsileleri..
bak operasyon diyorum ha! başka bir şey yapıldığı yok çünkü.. olmayacakta..
operasyon üzerine operasyon yapılacak, susturulmak istenenler susturulacak falan filan..
ne zamana kadar? diktatör rejimine geçene kadar!
açık ve net konuşuyorum. diktatörlük rejimine geçene kadar!

(bkz: ergenekon/#5049139)
inanmıyorum, inanmadığımı söyledim , bundan sonra da söyleyeceğim..
inanmadığımı haklı çıkaracak göstergelerim var..
cumhuriyet mitingleri yapanlar, çydd'ler, atatürkçüler, laikliği savunan yazar ve gazeteciler, askerler, öğretim görevlileri...
uganda'da göz altına alınmadılar değil mi?
benim göstergelerim var peki ya sizin?
sizin operasyonlarınız var!

kazı çalışmalarınla başlamıştık.. unutmadan söyleyelim.. bundan 2-3 ay öncede ankara'da yapılan kazı çalışmalarında bir sürü alet, edevat, silah, bomba vs bulundu..
uzmanların hepsi bu silahların çok yeni koyulduğu konusunda hemfikir.. şimdi istek vakfında yapılan kazılarda bulunan silahlarda aynı şekilde..
peki bu 2 örnek üzerinden gidelim..
bu silahları sindirme operasyonu, susturma operasyonu yapan, diktatörlük rejimi getirmek isteyen atatürkçülük karşıtlarının koymadığını ispat edecek bir delikanlı arıyorum!
dahil olduğum terör örgütü. henüz bilmiyorlar ama akp'ye karşıyım. 98. dalgaya kadar sabırla bekleyeceğim.
http://www.facebook.com/v...=1049067475656&ref=nf
bak hala tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz bi kurmaca. o değilde, bir sürü insanı örgüt ayağına içeri aldılar durup dururken, yani şimdi hepsi birarada. ya hakketen örgütlenirse içerde bunlar?