bugün

Türkçe'nin ağlamasına sebep olmuştur.
putin ne değildir bilmiyorum ama, iyi birr satranç oyuncusudur, iyi bir satranç oyunculugu da belirli bir pozisyondan, konumdan, olaydan maksimum sonuç almak ilkesine dayanır.

şurası önemlidir- türkiye, dünya futbol arenasında top oynayan futbolcular konumundan çıkmış, oynanan "top" haline gelmiş, demektir.

kimin ayağına denk gelirse, türkiye´yle kendi takımı lehine "gol" atmaya çalışıyo.

yavuz sultan selim bu türkiye´yi bu halde görseydi, türkiye´yi bu hale getiren, byöel olmasına sebep olan seçmen dediğimiz de dahil herkesin, türkiye´nin yüzde 50 sinin kellesini alırdı.

bi amerikanın ayağına top oluyosun, bi israilin ayağına top oluyosun, bi almanyanın ayağına top oluyosun, en son da rusyanın ayağına top oluyosun.

ben bunu böyle okurum.yazık türkiye´ ye. her ne olursa olsun, bu vaziyette planı kim yapmışsa o onlara yarar. sana yaramaz. sen nası kendin için plan yapıyosan, o da kendisi için plan yapar.

seni yüceltmek için yapmaz o planı, kendini yüceltmek için yapar.
Bu natodan çıkmamız için uygulanan bir plan. Büyük oyunu gördüm. Evet.
reyiz bize nataşa yolla.
Hee eniştem dediği o'muymuş diye gülümsememi sağlayan istihbarat olayı.
O değil de TSK follofoşa dönmüş. Mit desen öyle. Lan isteyen dinliyor istediğini alıyor falan. Bi savaşa falan karar versek askerden önce rusyanın ABD'nin haberi olur.