bugün

kendi kültürüne sahip çıkmak yerine, yabancı hayranlığıyla dolup taşan, özentinin en önde bayrak tutanı, karaktersiz, yozlaşmış insandır.

erdal erzincan'ın selpelerini dinlemek yerine, metallica'nın abuk subuk, içinde saçma sapan öğeler barından şarkılarının sololarını dinlemeyi tercih eder bunlar. kınıyorum.
kişisel tercihdir. belki özentililtir belki zevk meselesidir. her metallica dinleyeni kendi kültürünü inkar ediyor diye nitelendirmek ise en büyük aptallıktır. belki erdal erzincan dinlemiyordur ama müzeyyen senar dinliyordur. kim bilir?
insanların müzik tarzlarına saygı duymayan yobaz kesimden hiç bir farkı yoktur.
ayrıca bunlar selda bağcan, mazlum çimen'i filan da dinlemezler, dinleyemezler. kapasiteleri yetmez zira.
türk' üm ama türkler' in yaptığı müzikten nefret ediyorum diyen kişidir. yozlaşmış falan da değildir.

ayrıca;

(bkz: yabancı müzik bilgisi metallica dan ibaret yobaz)

edit: istediğin kadar eksile. fikrim değişmeyecek.
ayrıca bu yoz, az gelişmiş, beyninin kıvrımları tam oluşmamış, saçma sapan bir müzik dalını dinleyen kişiler, pink floyd, led zeppelin gibi modası geçmiş gruplara taparlar. ortamlarda "baba bunlar harika yeaaa" diye gezinirler. manowar dinleyip hayvancıl hareketlerde bulunurlar. anathema dinleyip "bırakın lan beni intiyar edeceğim" diye saçmalarlar. burzum dinleyip "gelin buraya hepinizi kesecem ulan" diye çılgına döner, hayvanoğlu hayvanlar. judas priest dinleyip, topun birini "abi sesi harikeaa yeaa" diye övdükçe överler. dr. skull dinleyip "la olm metal bu işşte be. alın size yerli metal" deyip, yoz kültürünü tamamen yoz bi hale getirirler. utanıyorum sizden. reziller.
tarzları arasında onulmaz uçurumlar olan şarkıcı ve grup arasında seçim yapmayan dinleyicidir. dinleme listeleri birinin yerine diğerinin tercih edilmesiyle oluşmaz. o an duygularına, unutmak istediklerine ne hitap ediyorsa onu dinlersin. ne demişler: ''müzik evrenseldir''.
genellemenin bokunu çıkarmaktır. ozaman erkan oğurda caz albümü yapmasındır.
(bkz: The Istanbul Connection)
şimdi yaşadığımız an itibari ile sürü ile müzik çeşidi vardır. ve bu müzik çeşidi ırklara çıkmaz insanların farklı zevkleri için çıkar. şimdi ben technical death hastasıyım. dinlemeden uyuyamam. ama meşeden gel a sürmelim, keklik gibi kanadımı süzmedim ide çok sever dinlerim. bu yüzden müzik t-shirt değildir üstüne giyesin. insanların zevklerine karışan libidolar olduğu sürece bilmedikleri konularda atıp tutacaklardır. ozaman bu libidolar için gelsin :
hell yeah!
antonie yanteras adlı loser sozluk yazarının kendi ıq ve insanlık seviyesi hakkında bize korkunç derecede vahim ipuçları veren önermesidir. (bkz: pes vallahi pes)
sayılanların dışında Scorpion da on numaradır. hele ki wind of change parçası bitirebilir. ilavelere devam edecek olursak REM - Losing My Religion, RCHP - Otherside/Californication/Buy The Way, aerosmith - i dont want miss a think, gary moore still got the blues daha devam edilebilirde çok var lan.

(bkz: Erdal Erzincan kim lan)
yozlaşma değil kişisel beğenidir. müziğin evrensel dilini algılayamamış at gözlüklü insanların genellemesidir aynı zamanda. erdal erzincan yaptı da dinlemedik mi.*
(bkz: harvester of sorrow)
bunu acan bunları da actı:
epica ya metal grubu diyen cahil
manowar ın yaptığına müzik demek
soad türkiye adına eurovision da yarışmalıdır
iron maiden ın aslında türkü grubu olması
duman konserindeki kızların kevaşelik eğilimi

ne diyor ben anlamadım, biri bana anlatsın.
Yozlaşmış değildir fakat kendi kültürünü, özünü de bilmesi gereken insandır. Lise yıllarımda böyleydim ben. Zamanla bulduk özümüzü. Büyüksün erdal üstad...
kendi kültürümü biliyorum metal dinliyorum oturun bi sigara yakın düşünün.

ayrıca metallica ne amk başka grup bilmiyormusunuz.