bugün

kendisi gibi kendisine edilen beddualarda yardırır efenim.

(bkz: inşallah notere işin düşer erdal)

(bkz: tuvalet terliği)
koşan çocuk görünce aklıma hep, o son sürat sırıtarak kaçan erdak bakgal gelecek.
son bölümde iskendere borç vermeyeyim,param gitmesin diye ne depar attı lan şaştım kaldım. şaşırmaktan gülmeye fırsat bulamadım. maşaallah yani bu yaşta bu dinamiklik,performans. bir şey değil erdal bakkalı canlandırayım derken Cengiz Bozkurt'a bir şey olacak diye korktum.

yaaa kişinin imanı para olunca işte böyle yapar sözlük. yalancı ve vefasız olur. erdal bakkalın ne olduğu belli. o ikiyüzlü. artık onlarca yüzlü tipler türemiş bunlar ne allahsız ne bela mahluklar ya. şaştım kaldım bunlarla nasıl uğraşacağıma.
görsel
canlı yayında kadir çöpdemir'in "tatlı bi şerefsiz" dediği tip.

yuh!
manito deyişine kurban olunası bakkaldır.
ya da bag-gal!
sanırm leyla mecnun'daki hallerine ne çok güldüğüm oyuncu olan cengiz bozkurt'un rolü.
babalığa hazırlanan erdal baggal rolünde resmen yardırmaktadır. helal olsun.
(bkz: tuvalet terliği)
Parayı en iyi bozan bakkaldır.(Asla para vermez)
leyla ile mecnunun en sevilesi karakterlerinden. para göz mü denir cimri mi denir? bilemiyorum ama ya o parayı çekiyor ya da para onu. seviyorlar birbirlerini.
son bölümde mecnunlar yüzüğü isteyince çıramadı ve parrmağını kestirmeyi göze aldı. böyle tutarsız bi adam da işte erdal bakkal.
Nerede yere düşmüş bir yüzük olsun Erdal Bakkal'ın ayağı oradadır ve onu bakkalın önüne kadar vura vura götürür.
şu anda üç beş parmaklıdır.
*
ferdi tayfur aranırken orhan gencebay, orhan gencebay aranırken ferdi tayfur şarkısı söyleyen bakkaldır. çok severiz kendisini.
uzaktan çok saçma bir karakter gibi görünsede.insana çok içten gelir erdal bakkal.belki kendinizi önününe gelen kıza vuran baş rol gibi onun yerine koymazsınız ama.hep içinizden bir şeyler vardır erdal bakkalda.
bir ekoldur.
"çay erdal bakkalda içilir" sloganıyla gönüllerimizde taht kurmuş bakkal.
(bkz: erdal baggal)
nurten'e nurtent diye hitap eden bakkaldır.
eskiden çok güldüğüm ama son zamanlarda fazla abartıldığı için eskisi kadar gülmediğim layla ile mecnundaki karakter.
yakında çocuğu doğacak. ama o çocuk allien olur ben söylim şimdiden!*
yumurtadan çocuğu ile gezip dolaşmasına çok güldüğüm bakkal.
leyla ile mecnun dizisinin en sevilesi karakteridir.
nedense bana hep gürdal tosunun oynadığı tombalak bakkalı hatırlatıyor birde abisi vardı erdal tosun ondan olabilir. nur içinde yatsın.
süpermarkete tepkinin sübliminal yoludur.
bir yüzük yere düşmüşse ve yüzüğü birisi ayağıyla ittiriyorsa o ayak erdal bakkalındır.
cimri ancak gönlümüzü kazanan dizideki diğer karakterlerden sürekli beddualar yiyen karakter.