bugün

peş peşe iki entry girerken 20 saniye beklenmesi gerektiğini ifade eden kuraldır. 20 saniye beklemeden entry girilmeye çalışınca bu uyarı alınır. bunun güvenlik, siyasi ve jeopolitik sebepleri olabilir. "mesaj gönderilirken 20 saniye kurali" gibi bir versiyonu da mevcuttur.

not: 20 saniye teknik bi konudur. sadece kötü niyetli olarak yapılan denemelere karşı olarak konulmuştur.
yazarlara diğer başka entry girerken tanınan en kısa ilham süresi
düşünme payı için verilen ve yazarların hepsinin zeki olduğu için verilen zaman aralığı. *
einstein'a göre bu 20 saniyenin 18'i düşünmek, 1'i yazmak, kalan 1'i de entryi değerlendirmek için kullanılması gereken süre.
20 saniyeye 20 entry sığdıran yazarlar için üzücü bir durum.tüh tüh yazık *
(bkz: 20 saniye kuralına entry girerken 20 saniye uyarısı almak)
(bkz: flood interval)
her entry e gerekli gereksiz yazı yazan yazarın kabusu haline gelen kural.
(bkz: tempo düşürücü)
internette birçok forumda benzeri uygulanan kural
nedense hiç karşılaşmadığım, "ya çalışmıyor, ya ben yavaş yazıyorum, ya da bana torpil geçiliyor" diye düşündüren engel.
sözlükte seri imalatı engelleme ana bilim dalı çalışması.
düsünerek yazmaya itecek bir durum oldugu düsünülen kural
özel mesaj atarkene de olan kuraldır.
neden 20 saniye dedirten kural
"bir dur bi nefes al,yavas gel de sacın basın dagılmasın" tadında bir kural.
hız sınırı olduğunu belirten kural. parmaklarınızın hızını kesmek için konulmuştur.
git biraz oku ondan sonra yaz dedirten kural.
balık yazarlarımızı kahreden uygulama, on yapsak olmaz mı şunu? sonra... sahi ne diyordum ben?
beni dumura ugratan kural. ulan bismillah, böyle bir şey olamaz ki? ben sözlüğü kalkındırmaya kasıyorum ama siz bana kural koyuyorsunuz. yersiz olmuş bu.
saniyede 369 entry girmeme engel olan durumdur. * * *
10 parmak yada kısaca çok hızlı yapan ve copy paste yazarların en çok karşılaştığı durum.. * *
speedy gonzales gibi yazarlar için pek can sıkan kural.
bilgisayar aleminde flood olarak bilinen olayın engellenmesi için konmuştur herhalde diye düşündüren kural..
lüzumsuz bir kaidedir nazarımda. Entry girerken 20 saniye kuralı nedir abi, maç mı yapıyoruz. adamın hızını kesiyor her şeyden önce. misal eğer on tane entryi 20 saniye aralıksız girersek ancak o zaman gelse diyorum bu blok.
bu kurala takılma örneği aşağıdaki gibidir.*
1- yazar aynı anda iki sözlük penceresi açar. burada amaç, ilk entry de boş bakınız vermek; ikinci entry de ise bu boş bakınız a ilk entry i girmektir.
2- iki penceredeki entry de yazılıp tamamlanır. ve sırayla ilk ve ikinci entry ler için ardarda ekle tuşuna basılır.
3- sonuçta da karşınıza 20 saniye kuralı çıkar.