bugün

anandan dolayı diye cebap verilecek soru.
ortak gen çokluğundan dolayı oluşacak sakat çocuklar engellenmek istenmiştir skdhdkfhd.

birinizden hz.adem ve havva nasıl türedi ensest ilişki yasaksa? sorusunu bekliyorum.
ensest ilişki yasak mı ? hukuken bir cezası var mıdır yani merak ettiğim bu.

iki kişinin de rızası var ise ensest ilişkinin yasak olması saçma çünkü. diğer tarafın rızası yok ise o zaten tecavüze girmez mi ?
Çünkü yeterince o.çocuğu var aile içinde de hızla turemesin böyle midesizler.
bu troll akımına bir dur denilmezse yakında millet bir birinin anasına söven başlıklara kadar ilerletecek durumu. ilk din , sonra millet derken bir baktık iş ensest ilişkinin şakasına kadar gelmiş.

(bkz: karma puanı eksi olan başlık açamasın)
Eskinin komünist Rusya sında yasak değildi ve biz bunları duydukça bunlar hayvan mı diye merak ediyorduk.
Çünkü Allah yasaklamıştır. Ayrıca ahlakın toplumsal kabullerle olan bağı da unutulmamalıdır. Mesela; 'c' toplumunda sarışın kız çocuğu doğurmak ''ahlaksız'' bir eylem olarak kabul ediliyor olabilir ama bu 'b' toplumunda değişkenlik gösterebilir. bana göre en mantıklı ve tutarlı açıklaması ise allah'tan aldığımız vahiy kaynağıdır. aksi halde çok da tutarlı bir açıklama getiremezsiniz...
işin ensest kısmına zaten yeterince vurgu yapılmış, şiddetli bir kınamadan sonra şunları ekleyeceğim. bir birine çok yakın genler eşleştiğinde her bir eşin bünyelerinde barındırdıkları fakat kendini hastalık veya gözlemlenebilir fizyolojik bozukluk olarak göstermeyen genetik zayıflıklar ve bozuklukların bir sonraki nesilde hastalık veya gözlemlenebilir fizyolojik bozukluk olarak ortaya çıkması olasılığı artacaktır. parmak araları bitişik çocuk buna güzel bir örnektir ve genelde de akraba evliliklerinde yaşanır. kişiler farklı gen havuzlarından eşlerle eşleştikçe her bir eş diğerinin sahip olduğu bozukluğu genler çocuğa aktarılırken kapatacaktır. böylece dirençli olunan hastalık çeşitliliği de artacak, daha sağlam bireyler yetişecektir. fakat bu demek değildir ki her akraba evliliği sonucu bu tip can sıkıcı şeyler yaşansın. ama olasılığı arttırdığını da unutmayalım. bakınız tabiat kurallarını bizim ahlak kurallarımızdan önce ne de güzel koymuş.
''bakınız tabiat kurallarını bizim ahlak kurallarımızdan önce ne de güzel koymuş.''

Tabiata göre Prezervatif kullanınca sorun yokmuş ehehe.
bu nasıl soru manyak mısın amk. bu sorgulamak değil bu apayrı birşey, izahı yok. anayasada ki mutlak butlanın sebebi neyse ondan yasak. sen kızkardeşinle ilişkiye girersen çocuğun engelli olacagı için. kardeşinle evlenmek yasak ama sevişmek değil bunun cezai sorumluluğu yok ahlaki sorumluluğu var. millet anasını bacısını sakınmaya korumaya çalışır. bizim cevap verdiğimiz soruya bak amk. orta asyadan gelen bir töremiz var da ondan. bak avrupada yok ondan.
Kürtleri görünce de mi bir fikir oluşmuyo?
Ensest ilişki yasak değil diye biliyorum..kardeşle zina yasak diye bi madde yok hukukta sanırım,olması da saçma olur gibi..ama evlilik yasak..onun da sebebi sağlıksız aile yapısı salat çocuk ihtimalinin neredeyse garanti olması falan..Burda mantıksız herhangi bi nokta yok bence..
babam şimdi bana mı yavşasın şimdi ne olsun istiyorsunuz yahu?
mabadınız bu kadar da geniş olmasın.
bende ablama sarkıyım ablam bana iş atsın olduuu.
yazarın başına ne gelirse ya meraktandır yada anladınız gerisini.
çünkü bizim dini değerlerimize aykırıdlakrlrşspksksıfkros güldüm lan.
ulan bilinçaltınızda pislik dolu yemin ediyorum sapıksınız. şunu düşünmek bile bana hayret verici geliyor. adamlar serbesti istiyor. şaka gibi. aman karınızı kızınızı sokağa gece vakti falan salmayın tayt mayt giydirmeyin bu sapıklara denk gelir anasına bacısına hallenen onlara ne yapmaz amk.
westermarck etkisi diye bir şey var. Yani insan ilk çocukluğunu birlikte geçirdiği insanlara karşı cinsel olarak hissizleşir.
Kaldı ki yakın genlere sahip insanların çiftleşmesi biyolojik olarak da iyi sonuçlar doğurmaz (bkz: akraba evlilikleri)
Bunu gören insanlar bu ilişkiyi yasaklaştırmış olabilir.
Veya insanlığın ilk zamanlarında bir şekilde aile düzeni oturtmak için böyle bir ahlak ortaya çıkmış olabilir.
Kaldı ki en iptidai topluluklarda bile ensest hoş karşılanmamaktadır.
''ensest ilişki neden yasak'', '' gay ilişki neden hor görülüyor'', ''bekarım ve hamileyim sana ne'' gibi türk toplum ahlakına ters olan kalıplaşmış mottoların kamu vicdanını hala rahatsız edebiliyorsa yasaktır. Ama bundan 20-30 yıl önce günümüzde normal karşılan şeyler kamu vicdanını rahatsız edici olduğu için yasaktı. Belki 20-30 yıl sonra şimdikilerin rahatsız edicileri o zamanın şartlarına göre normal karşılanacaktır. böyle şeyler artık normalleşmeye başladığında toplum kuruluş felsefesini kaybedecek dağılıp yok olmaya Mahkum olacaktır. işte bilinen 4 bin yıllık tarihinde yok olmayıp bu zamana kadar gelen türk toplumu başarısını böyle şeylere karşı geliştirdikleri milliyetçi reflekslerine borçludur. Bu miliyetçi reflekse misal verecek olursak ''Türk ırkı üstündür'' şiarını verelim.
''Türk ırkı üstündür'' çünkü kendi ahlaki normlarını en katı şekilde uygulayan, ve ihlallnde en katı şekilde cezalandıran başka toplumlar yoktur. Şimdi milliyetçi insanlar ''Türk ırkı üstündür'' dedidiğinde karşı argüman olarak ''üstünlük takvadadır'' dersen ve bastırırsan kendi toplumunu bir arada tutan şeylerin topuğuna sıkarsın.
Böyle şeylerin seni ve toplumunu çürütmesini istemiyorsan milliyetçi refleksler geliştirmek zorundasın. Eğer istiyorsan bu sorulara alışmalısın. Seçim tamamen senin elindedir.
dünyada 7 milyar insan varken neden bacın?
sebebi hormonlarla alakalı. bir de akraba evliliğinde çocukların neden sakat olma olasılıklıkları olduğunu araştır. ardından evrimsel olarak canlının kendi neslini koruyup güçlendirme isteği ile birleştir. anlayacaksın.
yasak değildir. olm yine iyisin ha, bacına hallenebilecen bak. ama bekle bi 18 olsun önce.
Din olarak Ahlaksızlığı geçelim.
Bu insanın içinde olmalıdır.
Ablasıyla kız kardeşiyle cinsel ilişkiye giren insan da insanlık yoktur.
Sen ilişkiye girildiğin o bacının yüzüne nasıl bakacaksın.
Yok ki öyle bir dünya.
insansın ilişki sonrası hayatında utancından intihar bile edebilir yada bacın intihar edebilir.
Utanç belgesidir.
evet bir kardeşine göz dikmeyen kalmıştı onlarda aramıza katılmışlar hoşgelmişler .Ya hasta mısınız bilerek mi yapıyorsunuz anlamadım.Sakat çocuk,saçma bir aile yapısı,doğan yada doğacak olan çocuğun psikolojisi daha saymamaya devam edeyim mi.
Çünkü "ense" ingilizce bir sayı değildir. 1st etc.
ya şuna mantıklı cevap vermeyin

çaylaklığıda göze alıyorum anasını siktiğimin sapığı ananı öldür ölüsünü sik anca doyarsın piç kurusu.