bugün

Eskişehirde çokça yapılan, enginarı temizlemek çok zahmetli olduğundan Türkiye'de pek bilinmeyen, enginarın kılçıkları temizlendikten sonra yapraklarıyla pişirilen ardından içine pilav doldurulan zeytinyağlı bir yemeğimizdir genelde meze olarak tercih edilir fakat bir büyük enginar pilavıyla karın doyurmaya yetebilir.
en sevdiğim yemeklerden biri olan, yapraklı enginarın içine pirinç ve türevi doldurularak yapılan dolma. *
dolmalar sol framede görülünce akla düşen dolmadır. enginarın kalbine ulaşmadan önce pirinçler yenir, yapraklar tek tek sıyrılır, en sonunda kalbine ulaşılır. zeytinyağıyla, bol dere otlu ve taze soğan yapraklı olarak yapılanı makbuldür.
(bkz: olsa da yesek)
görsel
Zenginiz biz evet.
Dostum enginar dolmasi demissin ama bu dolmamis. Para var ama bilgi yok.
Hastası olduğum yemek. ilk yiyişte güzel gelmez. Ama ikinci ve sonraki yenişlerde yemeye doyum olmaz.
iç baklalı versiyonu çok daha güzel olsa da güzel yemektir. Zaten Enginar her türlü güzeldir.

Enginarın bile kalbi var, bazı hayvanların yok.
engineer dolması diye okuyarak gtfo çekiyorum.
Bebek enginardan yapılırsa harika olur.
Hiç yemediğimdir, öğrenci adam nerden bulsun enginarı da dolmasını yapsın kardeşim...
Bütün egeliler yemiyo o pis seyi ama.
cağnım egelilik kalp ben. bu mitolojik besini bize bağışladığın teşekkür ederim allahım seni çok seviyorum allahım.
hava atmak gibi olmasın ama geçen hafta bir şevket-i bostan yemişim, enginar dolması gibi çok sevdiğim bir yemek dahi getir götürünü yapardı..
Kuzu mu etli?
herhalde kuzu... otun kendisi zaten 100 lira..
yaprakların kökünü emikleyerek yenilen bir yemek. hiç pratik değil.