bugün

Biriside çıkıp 'beniiiiiim' diye bağırmıyor.
yeniden başlamış.
bu seferki sunucusu bahçeşehir üniversitesi iktisadi, idari ve sosyal bilimler fakültesi'nin dekanı olan akademisyen prof. dr. ipek altınbaşak farina.

görsel
görsel

ilk kez 2000 yılında Show Tv'de yayınlanan,2.si ise 2015'te Tv8'de yayınlanan yarışma.
sunucunun yarışma sonucu elini tekbir şeklinde yapıp resmen kovduğu ve en sacma yarisma soruları olan yarışma.
Bir kere 21 sorudan 17 sine doğru cevap vermişlerdi de sunucu eşliğinde halay çektiler stüdyoda döne döne.
aslolan halkadır. herkes finale kalabilir, herkes şampiyon olabilir ama herkes en zayıf halka olamaz.
zeki birileri katılsa da sunucuya ağzının payını verse dediğim yarışma.
Çok salak bir yarışma. Salaklar finale kalıyor hep. Evet.
korcan beyciğimizin ayarını verdiği yarışma programı.
orijinal formatında (bbc), hatta show tv'deki eski versiyonunda bile sunucunun her tur başı "başlasınnn!!!" diye kendini yırtmadığı yarışmadır.
Yanıtı pelikan (çenesinin alt kısmında kesesi olan kuş) olan çok basit bir soruya devekuşu yanıtını veren angutların yarışması...
Yabancı versiyonundan bir farkı var. Oradaki adamlar, Güney Afrika'nin edebiyatıyla ilgili uçuk sorulara bile patır patır cevap verebiliyorlar.

Bizim versiyonda, "haşlayarak yapılan yemeğe ne denir" sorusuna, "kaynatma" diyen gerzekler var.

Şu yarışma bile ülkenin felaket halini ortaya koyuyor. Ben sunucunun yerinde olsam, o kağıtlara isim yazmadan kovarım hepsini sinirden.
yarışmanın formatı zaten insanları bozmak, azarlamak
bu yabancı versiyonununda da öyleydi
bundan yıllar önce show tv de yayınlandığı zamanda da öyleydi
yarışmanın formatını bilmeyen veletlerin sunucu hakkında yorum yapması komik.
hatta adam yumuşak bile kalmış.
sunucusunda ahmet çakar özentiliği olan yarışmadır. para ödülü yok denecek kadar azdır ayrıca sunucu kazansalarda o parayı burunlarından getirecek düzeyde laflar söylemekte.
kanuni sultan süleymanın eşi kimdir sorusuna Meryem uzerli cevabını veren insanların olduğu yarışma programı.
bilmeyenler ve yeniden hatırlamak isteyenler için eski versiyonundaki sunucusunun (hülya uğur tanrıöver) uçankuş tv'nin elindeki show tv televole arşivinden görüntüleri internete düşmüş.
https://www.youtube.com/watch?v=o-l_DCu-KaI
Sunucusu bogazici mezunu oldugu icin egolu bence ama yarismacilarda sinirli.
Gecen cocugun biri kanuninin karisina meryem dedi hemde bogazicinde okuyordu cok havali degil mi bogazicci muhendislik vuvv.
Canan karatay sunsa cuk oturacak yarışma. Tipi BBC'deki sunucuya da benziyor.

Yalnız sunucunun aşağılamasına kızanlar kızmayın, o kadar salak cevaplar geliyor ki, benim ekrandan içeri dalıp yarışmacıları tokatlayasım geliyor.

Raptiyeye mızrap diyenler, haşlanarak yapılan yemeğe kaynama diyenler, latin dansları kursuna gittim ben iyi bir dansçı ve modacıyım deyip samba ile tangoyu bilemeyenler, abd'nin başkentine paris diyenler, kol böreğine böbrek böreği diyenler...hepsi burada.

Bence BBC, bu kadar salak yarışmacıların katılmasından dolayı, "programın marka imajı çok zedeleniyor" deyip lisansını geri çekecek.
seneler önce yayınlanan programdaki kadın sunucu özneyi bilemedi diye bir avukatı bayağı azarlamıştı.zihnime öyle kazınmıştı unutmadım.hatta hamdi alkan dalga geçmişti bu kadınla elinde kırbaçla.şimdiki sunucu bana da kadına göre daha yumuşak geldi.
işi zor olan bir sunucuya sahip program. çünkü hızlı konuşması gereken bir zaman diliminde kelimelerini seçemez ya da ağzından bir şey kaçırırsa çok kolay bir şekilde linç kültürüne kurban edilebilir.
sanırım bu yarışmaya katılma şartları arasında beynini kuşa taksak uçamayacak insanlar başvurabilir maddesi var.

çok ilginç.
Bu yarışmanın yabancı versiyonundaki kadın çok sertti.. bundan yıllar önce türkiyede yayınlananda da kadın çok sertti herkesi azarliyordu.. o yüzden bu yarışmanın formatı o sunucu şöyle böyle uyuz mal gibi yorum yazan veletler bilmiyor madem sussun.. tv8 deki ise adam yumuşak bile ve bana sempatik geldi.
yeni versiyonundaki sunucunun "öküz" sorusundaki vurgusu ve tonlaması efsane olmuştur.*
https://www.youtube.com/watch?v=qqPohantBnA
sunucu yakında birilerini pataklayabilir, sinir hastası olma ihtimali yüksek.