bugün

2. sınıf ata tatilde testleri cevap anahtarı.
"işte, Türklerin Atası" Mustafa Kemal'in gerçekleştirdiği büyük eser."
Bir şey daha söyle istersen
Beyaz olabilir
Suya falan benzeyebilir
Bir adaya benzeyebilir.

Turgut Uyar- Göğe Bakma Durağı Aşk için şiirinden
"...Sonra yüklerini omuzladılar,onları Emym Muil'in kurşuni dağlarından aşırıp Gölgeler Ülkesi'ne indirecek bir patika arayarak yola koyuldular." - Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği
- Bir erkek, "Izdırap çekiyorum; sen de beni seviyor musun?" diye ağlıyor, bir kadın da buna "Sus, sus, ben de ızdırap çekiyorum!" diye cevap veriyordu.
"Ben bu alemde en çok rayiha'yı sevdim." (bkz: kafamda bir tuhaflık)
Ovül tohuma dönüşürken karpeller de değişim geçirerek meyveye dönüşür.müş
Zaten görülen ve görülmeyen bütün düşler, bu karanlığın ta kendisi değil miydi?
"De ki : insanların gönüllerine vesvese veren o sinsi vesvese verici insan ve cinin şerriden insanların Rabbine, insanların melikine, insanların ilah'ına sığınırım." Nas Sûresi
Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

Benim gibi bir kitabın son cümlesidir.
ikimiz aynı yıldızı paylaşıyoruz.

tahran'ın damları.
''thank you agan,'' said alan.''good by.''
''au revoir,said the old man.
insan toplumlarıyla ilgili tarihsel incelemelerin dinozorlarla ilgili incelemeler kadar bilimsel olabileceği konusunda ben iyimserim. - bugünkü toplumlarımıza da yararlı olacaktır bu, günümüz dünyasını nelerin biçimlendirdiğini, geleceğimizi nelerin biçimlendirebileceğini bize öğreterek...
Kutsal indiana topraklarında doğmuş
fort wayne' in doğusundaki
mistik tepelerde yetişmiş
Bir usta gelmişti yeryüzüne.

(bkz: mavi tüy)
son olarak kısık ateşte 5 dakika kadar...şaka lan şaka yoh kitab mitab ohuma yamza bimliyem ki ben.
Etek boyu 80 cm. model kitabında bu kadar oluyor.
Cezmi de bir iki gün sonra yine derviş kıyafetiyle anadolu yollarına düşerek ortadan kayboldu.
hırsız adımlarıyle oraya doğru başı önünde uzaklaştı.
Guney afrika hala ozgurlugunden yoksundu ama cagin en onemli simgelerinden birisi haline gelmis mandela sonunda ozgurdu ve bunda kismen, muzisyenlerinde payi vardi.
da vinci'yi bırakın kendi şifrenize bakın.
"vay canına, bulaşıkları yıkamak için can atacaksınız."
hepinizi sikeyim.
bir erkek, "ızdırap çekiyorum, sen de beni seviyor musun?" diye ağlıyor, bir kadın da buna "sus sus ben de ızdırap çekiyorum" diye cevap veriyordu.
-ruh adam

+gidiyor musun Tolgonay?
+evet, gidiyorum, eğer yaşarsam yine geleceğim. haydi şimdi kal sağlıcakla güzel toprağım. yine görüşürüz.
-toprak ana

ruh adam ve toprak ana üst üste duruyorlardı, eşit uzaklıktaydılar.
Demek ki yazar, en baştan, kendi kendisine aykırı düşmüş kişidir. (bkz: hani)
görsel Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu - Sürgünden Soykırıma Ermeni iddiaları syf. 111.