bugün

müzik dinlerken yaptıklarımı, yapılanları, objeleri ve sesleri eksiksiz kaydediyorum. yıllar sonra eski bir müziği dinlediğim zaman o anda ortamda kim var, ne konuşuluyorsa hatırlıyorum ve bu çok çok eskiyse birkaç gün geçmişin yani o günün etkisinden kurtulup gündelik hayatıma odaklanamıyorum. flo rida - right round’u dinleyerek 9 yıl önceki tatilimizde kız kardeşimin çorap rengiyle annemin çoban yıldızlı kolyesini, masanın üzerinde duran elmaların sayısını hatırlamıştım.
son kız arkadaşım haricinde kimseyle ortak şarkım olmadı, kimseyle bir şey yaşarken arkaplanda müzik çalmadı. istediğim zaman kulübe, türkü bara ya da müzikli bir ortama giremiyorum.
eski filmleri izlemem, eskiden çok sevdiğim şarkıları dinlemem yasak..
duygusallığım dan nefret ediyorum...
hiç dayanamıyorum..
Herkese çok kolay güvenmem ve iyi kalpliliğim.
Aşırı gururlu biri olmam.
Hayatımın her safhasında başıma iş açtı bu gurur.
Bazen kendime acaba ben mi çok aşırı gururluyum yoksa diğer insanlar mı çok gurursuz? Diye sormuyor değilim...
Hayır demeyi becerememek.
Herkesi kendim gibi iyi niyetli...
Değil. Ben de herkes kadar bencilim aslında sanırım.
kova burcu erkeğinin bazı kötü özelliklerine sahip olmam.
Acımasızlık.
Doğaya bakıp "tühh ya zavallı kuşu yedi kedi yaa" diyenlere bakıp içimden "doğanın kanunu bu aq, ne sikime kedi kuşu yemesin ki lanet duygusallık" dediğim çok olmuştur.
Tehlike gerçekten her yerde, anlık eksik yada fazla düşünmek oldukça riskli.
Buna karşılık acımasız kalarak bazı görülemeyen şeyleri erken yaşlarda fark etmeye başladım.
Çok şey kattı tabi bu bana ama bir o kadar da götürdü.
Daha az sevdiğim bir özellik işte abartmayalım.
kirilganligim sanirim. zayif yonum, insanlar da bunu acimadan kullaniyorlar. cunku insanlar boyleler.
alınganlık, çabuk sinirlenmek, zaman zaman düşünmeden konuşmak, çekingenlik, dayanıksızlık.
dürüst olduğum kadar yalancı, sıkıcı olduğum kadar vazgeçilmez.
fikirlerini beğenmediğim insanları tipleriyle hakir görmek.

gerçi sanırım seviyorum bu huyumu.
Duyarlı olmak.
sürekli yorgunum. bunu bir aşabilsem ilerleyeceğim ama yorgunluk peşimi bırakmıyor.
Fazla titizim.
aynı özelliğimi bazen çok seviyor bazen hiç sevmiyorum. ama hep up-down top noktalar bu özelliğimde yaşanıyor. onun adı merhamet. acıma yetime...
Fazla umursamaaz ve üşengeç olmak gibi..
Asabiyet. haklı iken haksız duruma düşürüyor insanı.
Çabuk sinirlenmek, genelde gün boyu yorgun ve bitkin hissetmek (B12 eksikliği nedeniyle olsa gerek), fazla üşengeç olmak ve birçok şeyi kafaya takmak, evet.