bugün

(bkz: silk road)
order & chaos android ve ios için inanılmaz oyun. tabi telefonunuza güveniyorsanız.
(bkz: runescape) ama şimdiki runescape için geçerli değil. oyunda sadece mob kesip lvl atlamaktan ibaret değil. oyunun kendine özel meykul kıymetler borsası denen sistem var. böylece ticaretle para kazanılır. ağaç kesme , odun toplama odunlarla herşey yapılır. geniş çaplı oyun. tek dezavantajı ise jagexin bu sene paragöz olması ve ücret ödesinler diye diğer rpg oyunların klişelerini koymasıdır. gerçekten o eski yılları özlüyorum. o oyunda sadece oyun oynayıp zevk almıyorsun dostluklar kuruyorsun yabancı insanlara güvenip "türkün türkten başkta dostu yoktur" zırvalığı ortadan kaldırıyor. herkese güvenmemek anlamında değil. insanı iyice tanıyabilirsen ön yargıların görmeyip arkasında iyilik cevherini keşfedersen dostuklar kurabilirsin. ayrıca türk bulmak da zor.
teamfight tactics.
Ateş ve su’dur.
csgo'dur csgo oyunların muhammedidir.
(bkz: battlefield 3)
(bkz: world of warships)
ultima online.

22. senesini kutladı bu sene.

görsel
7 senemi verdiğim WoW birinci sıradadır, ardından 4 senemi verdiğim runes of magic gelir ve en son 2 senemi verdiğim the mmorpg black desert...
artık online oyun oynayamıyorum, casual oyuncu olmak bana göre değil, hard core için de zamanım yok.
sims2. Universitede bile arkadasimin bilgisayarina kurup oynardim, hayati sevdigim zamanlarmis hey gidim hey.