bugün

Kadının sesi erkeğe haramdır.
Kadın hastayı erkek doktor muayene edemez.
Kadının şahitliği, erkeğin yarısıdır. Yani iki kadın ancak bir erkeğe eşittir.
bunlar sadece bir kaçı olan kurallardır.
(bkz: yok eşşeğin ziki)
Recm cezası.
sadece ve sadece kadınlar üzerinden uygulanan kanunlardır.
mini etek giyen kadın modern çarşav giyen gerici şeriat yanlısı değilmi şeriat bu.
akla mantığa uygun kuralı olmadığından hepsidir.
namazı bozan 3 şey vardır: kara köpek, eşek, domuz ve kadın.

bu hadis en güvenilir hadis kitabı sayılan buhari'nin kitabında geçmekte. ve maalesef hala bunu uygulamaya çalışanlar veya uygulamak isteyenler var.
anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazı soksan az. (bkz: he haklısınız)
şeriat'ın kelime manası "Allah'ın kanunları" olduğundan hiçbir şekilde saçma olamayacak kurallardır.
anayolda 220 km/saat ile gidiyorsan bile, yola kadın çıktımı duracaksın efendim, o geçecek sen sonrasında yola devam edebilirsin. bu Suudi arabistan'da olan bir kural imiş. birde bunlar, yani bu saçmalıklar ALLAH'ın kuralı felan değildir. hiç bir kitapta yazmayan şeylerdir.

not: bu şeriat kuralımı diye yorum yapmayınız. şeriat ile yönetilen ülkenin, katı kuralıdır. dolayısı ile, buda şeriat kuralları içerisine girer. çok akıllı bazen özelden bilmişlik taslıyan arkadaşlara hitaben.
suudi arabistan'da kadınların araba kullanması yasaktır ki bu da gayet saçma bir kuraldır.
Kuran-ı kerimde yazmayan milletin kafasına göre uyguladığı saçma kurallara şeriat demeyin. Sizin Allah'ın kurallarını eleştirme gibi bir hakkınız zaten yok. Eğer çok fazla eleştirmek istiyorsanız gidin Kuran-ı kerim okuyun oradan eleştirilecek bir şey bulursanız eleştirin. Öyle boşu boşuna laf salatalığı olmaz. Bazı saçma ülkelerde uygulanan saçma kurallar yüzünden islam ı kötüleyip durmayın.
Tanım: Olmayan kurallardır.
bir erkek dört kadın ile evlenebiliyor ama grup seks yasak .

bu ne yaman çelişkidir . *

edit : anlayamayanlar için .
12. entry'e kadar sıralananların hiçbiri, ancak kuran'da bulunanların tamamıdır o şeriat kuralları.

siz, cüppeli sarıklı lavukların söylediklerini allah'ın dini zannederseniz, elbette ki dinden soğursunuz.
-Kadının şahitliği, erkeğin yarısıdır. Yani iki kadın ancak bir erkeğe eşittir.
-Kadın mirastan erkeğin yarısı kadar pay alabilir.
-Kadının boşama hakkı yoktur.
-Kadın bir erkeğin ikinci, üçüncü, dördüncü karısı olabilir.
-Kadının yeri evidir. Mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalıdır. Dışarı çıkmak zorunda ise bütün vücudunu kapatmalıdır. Yüzünü de peçe ileörtmelidir.
-Kadın erkeğinin birkaç adım arkasından yürümelidir.
-Kadının kocasına itaati Allah’a itaati gibidir.
-Kadının cennete girebilmesi kocasının rızasını kazanmasına bağlıdır.
-Kadın yönetici / devlet başakanı olamaz. Seçme ve seçilme hakkı yoktur.
-Arapça kutsaldır. Arapça dışında başka bir dil ile ibadet yapılamaz.

bunları savunan karşıma çıkmasın.
hepsi. tümü. istisnasız her şeyi.
varlıkları hiçbir şekilde ispat edilemeyecek olan hayali-masalsı varlıklara(tanrı, melek, cin vs) iman etme zorunluluğu.

siz şizofrensiniz diye herke öyle olmak zorunda mı? aminyum.
mesela, "baş ağrısını gideren ayet, "hamile bıraktıran ayet", "kansere iyi gelen ayet"falan diye zikindirik kitaplar yazıp;

gerçekten bi anormallik olduğunda soluğu tam teşekküllü bi hastenede alıp, bütün çalışanlarının kadınlar olduğu "mr" ünitesinde yatmak;

oldukça saçma ve çelişkili bir durum olsa gerektir.
bazı kişiler akıl ve mantıktan bahsetmişler. Akıl ve mantığın kime ait olduğunu sorgulamak gerekli. Şeriat ın ne olduğunu bilmeden. Ulan dini bir kavram geçen bizim hala kızı bahsetti şeriatta adam kesiyorlarmış gibi dolma zekalı birinin akıl ve mantığına güven olmaz. Yada klavuzu karga olanın burnu .... çıkmaz mantığı.

Eşeriatta hata yapınca kafanı kesiyorlar, Cumhuriyettede asıyorlar. Ne farkı var sonuçta o dönemde siyasi yönetimde kim varsa onun kuralları geçerli oluyor ve ona göre hareket ediliyor. Kaldı ki şu anda kaçınız bir zahmet götünü kaldırıp kendi adına ana yasayı okudu. ana yasamızda okadar boşluklar varki haklıyken ceza evine gireceğim.

Örnek ben araba çarpmış ölen birini hastaneye yetiştirdim diye 4 gün nezarette yattım. Kız kendine gelip bu değildi demeden bırakmadılar beni. Komsere sordum peki ölürse ne olacak. kendini aklaman 1 ayına mağlulur bir aya yatar çıkarsın diyor. Hata olum sen manyakmısın böyle bir durumda yardım edilirmi diye kendi söylüyor. ama şeriatta yardım etmezsen suçlusun. Onun için birşeye mantıksız demeden önce araştırın okuyun ona göre hareket edin.

sonuç olarak herkes istediği gibi yaşayabilir, nerede huzur buluyorsa orayada gidebilir. onun için işin iç yüzünü bilmeden birşey için saçma diyemezsin.
ŞERiATIN TÜRKÇE MANASI ALLAHIN EMiR VE YASAKLARI DEMEKTiR. ŞERiATLA YÖNETiLEN SON DEVLET OSMANLI DEVLETiYDi. BUNA RAĞMEN OSMANLIDA iDAM VE RECM CEZASI 600 YILDA KAÇ KEZ UYGULANMIŞ ARAŞTIRARAK YORUM ATARSAK GÜZEL OLUR.
insanı toprağa gömüp taşlamak nedir arkadaş? Nasıl bir psikopatlık?
Bizzat şeriatın uygulanıyor gibi gözüküp uygulanmıyor olması.
sizi ilgilendirmez demiş biri. lan neyimi ilgilendirmiyor dışarda kellemi uçurmak isteyen milyon tane yobaz var. hani çok özgürlükçü sevgi pıtırcıkları olsanız neyse de. kimse kimseyi kandırmasın. sen gidip inançsız bir memlekette rahatça dolaşabilirsin ama bir git bakalım yozgata, konyaya, diyarbakıra şortla gez ne oluyor. pislik insanlarsınız tiksiniyorum hepinizden.