bugün

yataktan yeni kalkmış bir insanın, konuşurken salgıladığı ağız kokusu...
(bkz: am kokusu)
tütün kolonyası.
yerine ve kişiye göre değişen kokulardır. mesela aç olduğunuzda her türlü yemek kokusu özellikle et kokusu size müthiş gelirken. mideniz bozulduğunda veya iştahsızsanız et kokusu öğürmenize bile yol açabilir.
kina kokusu.
Üzerinden hayli zaman geçmiş ter kokusu.
yazın kesinlikle çöp kokusu. 5 metre mesafeyle geçiyorum yanından.
küf kokusu,
naftalin kokusu,
hastane kokusu,
kan kokusu.
Köy tereyağı. inek kokuyor resmen.
ter kokusu. kimisinin çok iğrenç oluyor.
dişçi muayenehanesi kokusu artı dolgu aletinin zzzzzz diye çalışmaya başladığında etrafa yaydığı o lanet koku. yazarken bile kötü oldum.
gül kokusudur. evet. asla tahammül edemiyorum. bir de limon ve tütün kolonyası.
eczane kokusudur.
Evde yapılan mantarım yaydığı koku. ( evet mantar yapılınca evde kalmıyorum)
tencerenin dışarıda bırakılması sonucu kusmuğa benzer bir hal alan pilavın kokusudur.
Siz o zaman tarihi geçmiş kefirin kokusuna bakmadınız herhalde . Bundan ötesini bilmem *
Pastırma kokusudur.
Buna ek olarak pastırma yemiş kişinin ter kokusu da eklenebilir.
küflenmiş yemek, tencerede kalır ya o öyle leş atar çözüm olarak tencere ile beraber yok etmek birde çalışmayan buzdolabı kokusu kapağı açıp kapatman bir olur.
Kiyafetlere sinmis sigara, eve sinmis balik kokusu. Yaz sicaginda otobuslerde olusan ter ve apis arasi kokusu.
haşlanmış lahana kokusu... sarmasından özür dileyerek söylüyorum bunu.
insanda yaşama sevinci bırakmayan kokulardır.
Benim için birinci sırada sigara içen insan kokusu vardır. Ondan daha birinci olansa sigarayı çayla içmiş insanın ağız kokusu gelir. Sigara öyle siktiriboktan bir meret ki dumanı ayrı iğrenç kokuyor. Içildikten hemen pompa içenin üzerinde ayrı iğrenç bir koku bırakıyor. Içen kişinin sabit kokusu haline geliyor ki o apayrı iğrenç bir kokudur. Neyle tüketildiğine bağlı olarak ağızda bıraktığı koku ise çeşit çeşittir. Ve bu kokuların hepsi aynı kaynaklı ancak birbirinden farklı iğrençlikte kokulardır.
En birincilerden sonra diğer itici kokular için (bkz: apış arası kokusu)
(bkz: kulak arkası kokusu)
(bkz: göbek deliği kokusu)
he bir de tıkış tıkış metrobüste osuran o kişinin götüne metrobüs girsin.
çürümüş yumurta kokusu . yanmış olan birinde mikropların üremesi sonrası olan koku . ameliyat sirasında kanamayı durdurmak için koterle yakma anındaki koku . ( son söylediğim hepsinden beter . )