bugün

ilk akla gelen kemandır. fakat klarnet de son derece hüzünlü olabilmektedir.
"ağlayıp inliyorsun içli bir keman gibi." demiş rahmetli aysel gürel. fakat karizmatik bir enstrüman mıdır, değildir.
Klarnet orijinal tabirle gıranata.
Kürek.
Eğer melankolik bir şarkı ya da müzik çalınıyorsa her enstrüman hüzünlü olabilir..
Klarnettir.
Keman, piyano, gayda ve borulu org.

Bu enstrümanlar büyüleyici. Hüznü bile sevdiriyorlar insana..
Alternatiflerin hiçbirini kabul etmiyorum kesinlikle kemandır.
Sanatçının kendisidir.
Çalan kişi iyi çalıyorsa ve duyguları yeterince kuvvetliyse şişe ağzı üfleyerek bile insanı hüzünlendirebilir.
Keman bence.
Kabak Kemâne. Acayip bir enstrümandır.
Değerli bir öğretmenimizin eşsiz "Elif Dedim" performansı ile siz değerli arkadaşlarımı baş başa bırakıyorum.
https://youtu.be/Tiei0qnrnF4?si=L8AxRKdMU6c9HZDt
kabak kemane .
Kemandır. Keman alır gider.
Rebab, balaban...
Bence klasik gitardır. Ama böyle şimdiki neslin müziği ve çalış şekli gibi değil. 3-5 şarkı vardır böyle daha ilk notada bile beni yerle bir eden.
kuşkusuz keman, ud, klarnet , çello ve darbukadır.
Klarnet.

Entry burada.
Klasik gitar.
farid farjad’ ın elinde kemandır.
icra edilen eserin hangisi olduğuna göre değişir. piyano ile 'hit the road jack' i dinlersin hüzünlü olmaz ama blok flütle 'yalnızlık senfonisi' ni dinlersin, hüzünlü olur.
Ney aletidir.
Keman.

Bazen de bir klarnet sesi duyarsın, derinlere gömdüğün acıları dürter, seni ağlamanın eşiğine getirip bırakır.
En iyi klarnet çalanlar da romanlardan çıkıyor. çocukluktan gelen kulak doygunluğunun verdiği maharetle Elinde kabak oyacağı ile yüreğini oyar gibi çalıyorlar.
kavaldır...
Saksafon swh.
keman ve kabak kemane.

acı, hüzün akar tellerinden.