bugün

büyük ev ablukadanın muhteşem şarkısıdır.
harika sözlere sahiptir.sözlerini yazmassam olmaz.

üzgünüm eskisi gibi diil lunapark
bi yanıp bi sönerken hiç gitmemiş gibi
ışıklar ama
baksana bana gölgeme döndüm halim perişan.
bi yanıp bi söner hiç
gitmemiş gibi ışıklar ama

sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin
üstümü
hani yuvarlanıverirdi taşlar hani canları isterse.
en güzel
günleriydi onlar ama geri geliceklermiş gibi diil.
bu sefer mutsuzum ama
keyfim yerinde
gel beraber diye diyil.
karanlık, artık hurda bir eşyadır ve
en güzel yerinde durur evin.

sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin
üstümü
hani yuvarlanıverirdi taşlar hani canları isterse
lunapark üzgünüm
diye diyil.
bu sefer mutsuzum ama keyfim yerinde
gel beraber diye
diyil.
karanlık, artık hurda bir eşyadır ve en güzel yerinde durur evin. hiç
gitmemiş gibi ışıklar ama
lunaparkın aslında ne kadar hüzünlü bir kelime olduğunu anladığım şarkıdır.
tüm acıya rağmen gülebilme isyanıdır bu şarkı. hissizliğin ortasındaki patella refleksi dir. harika nefis anlatılmaz 'diye diil'.
"mutsuzum ama keyfim yerinde" diyebilmiş bir şarkı. daha ne yapsın.. nasıl üstüne çıksın..
diye değil olarak da geçer. buradan yakın;

http://fizy.com/#s/1sgucv
müziği-özellikle girişi-aslında çok basit,sade ve bir o kadar da muhteşem olan,sözleriyle her dinleyende ayrı etkiler bırakabilecek bir havaya sahip,hafiften radiohead esintileri hissettiren, büyük ev ablukada'yı tanımama vesile olan dinlenesi şarkı.
sabah uyandığımda kafada çalan harika şarkıdır, entry giresim geldi, gel öpücem.

hani yuvarlanıverirdi taşlar hani canları isterseee...
sabahın 7 sinde güneşin geceme olan tecavüzünü izlerken açıp da dinlediğim hafif fakat hafifliğindeki ağırlığıyla da bir o kadar hoşa giden parçadır.
depresyon dan kabullenme aşamasına geçen sözleri ile pek çok şeyi özetlemektedir.
bu ruh halini ise en güzel anlatan kısmı için ise
(bkz: mutsuzum ama keyfim yerinde)
ruh karmaşasını, yorgunluğunu sahip olduğu güzel sözlerle anlatan güzel büyük ev ablukada şarkısı. hele ki mevsimin sonbahar-kış arafı olduğu şu günde ve iyice griye dönmüş eskişehir'in gökyüzü de eklendiğinde şarkıyı onuncuya dinlememek elde değil.
Bir Ekim gecesi, otobüsle eve dönerken "daha sonra dinlerim yea" diyerekten telefona attığım ve denk gelip dinlediğim şaheser. Full faça versiyonunu beğenmiyorum, orası ayrı.
sözleri on numara. şarkı on numara. büyük ev abluka'nin eşsiz eserlerinden.
"sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin üstümü." sözüyle beni benden alan büyük ev ablukada'nın bir şarkısıdır.
Ne denebilir ki evren bozmasi ve bu şarkıları ikisi de ruh halim bu ara. Gerçekten de mutsuzum ama keyfim yerinde.
Büyük ev ablukada grubunun başarılı ve bir o kadar da duygu dolu şarkısı, eseri.
dinlemekten sıkılmadığım beyin durduran şarkı. sigarama eşlik ettireceğim şimdi.
canımın içi şarkı,
"en güzel günleriydi onlar ama geri geliceklermiş gibi değil"
"karanlık artık hrda bir eşyadır, ve en güzel yerinde durur evin" arkadaşlar.