bugün

ada, sesim, belen, nihan, kumsal, naz.
en çok kendi adımı beğeniyorum.tabiki de gamze.
irem, deniz, sinem.
marimar. Tek geçerim.
Güzellik subjektif bir kavram olduğundan kişiden kişiye göre farklılık gösteren isimlerdir.
rosalinda ve maria mercedes. Çocuğum olsun direk bu isimleri koyacağım. nüfus dairesinde izin vermezlerse brezilya'ya giderim.
Beyin göçüne hayır!
Goska
Malgorzata
küçük sırları izlemeden önce hep su adında bi kızım olsun isterdim, artık nehir bile koymam sayesinde.
(bkz: beril)
(bkz: çiğdem)
eylül * *
melisa *
zeynep *
lisa marie'dir bence.
kızım olsun adı bu olur.
(bkz: tennure)
bugünlerde favorim kiiğşa. * * hint ismi.
(bkz: dilruba)
derin'dir.
dağdagül.

sözlük ahalisinin tabiri caizse cozuttuğu bir konu olmuş bu. Şu isimlere bakar mısınız;

Tamara, almila, beliz, destina, şimal, aşela, melinda, herdem, alin, alvin, livza, zerya, hüma, berfu, ecrin.
telli dir, şahsenem dir, şamama dır, salatın dır, sayalı dır, gülavatın dır, ağca dır, minavar dır ve güzel terekeme halkının bütün isimleridir. *
tartışmasız zeynep
sevgilininkidir.
ayrıca (bkz: anketiye)
melike.
bahar.
leyla.
(bkz: rana)
gelmiş geçmiş, varolan, varolacak, uyudurulmuş ve uydurulacak bütün isimlerdir.

(bkz: oh be)
(bkz: kökten halletmek)
(bkz: anketgül)
tabi ki betül.anlamı da güzel.hem de benim ismim. daha nolsun?
hem erkeklere hem de kızlara verilen ortak isimler de sayılabilir. o kadar güzel isim varken ne diye çocuklarına ortak isim verirler hala anlamış değilim. örneğin bir bayana ümit ismini vermenin açıklanabilir bir tarafı var mı merak ediyorum. genelde şöyle söylenir: erkek bekliyordum ve ümit ismini verecektim, kız olunca da aynı ismi verdim. bu hiç de yeterli olmayan bir açıklamadır. kardeşim kız olduysa kız ismi ver, erkek olduysa erkek ismi ver. ne diye ortak isim verip çocuğun kaderiyle oynuyorsun. sana ortak isimleri mi sorduk, en güzel kız ismlerini sorduk diyorsanız zeynep ve tuana derim.