bugün

21 grama kaç yaşam sığar??

(bkz: 21 grams)
gazap ateşi
başrol oyuncusu evdeki yaşlı teyzemle amcamı rehin almıştır. evlerinin camına da ünlü bir adamı öldürmek için silah kurmuştur(snyper). yaşlı teyzem sessizliği bozar ve o ciddiyeti gösterip, silahını kurmuş adama:( oğlum affet onları der) işte burda benim en sevdiğim quote devreye giriyor...
--- affetmek allahın işidir benim işimse onları kavuşturmak.
benim en sevdiğim sahnelerden biridir
*d.a:ulan o gafandaki nedir?? *y.a: göz içindirrr...!!!
(bkz: vizontele)
-kafanızmı kıyatktı lan yoksa? kokladınız di mi arkadaki maldan?
+kokladık abi kafamız göt gibiydi.
- bu kokaini satabilmek için zavallı kolombiyalı kadınlar sabahtan akşama kadar tarlalarda çalışıp bu bokun bitkisini toplarlar o zavallı kolombiyalı kadınların zavallı kolombiyalı kocarı da bunları paket paket kıçlarına sokup ülke dışına çıkarırlar. işte kafam göt gibi oldu deyimide burdan gelir.

(bkz: pamuk prenses 2)
(bkz: erkan can)
Do you know that the harder thing to do and the right thing to do are usually the same thing? Nothing that has meaning is easy. "Easy" doesn't enter into grown-up life.

the Weather Man
"A man who doesn't spend time with his family can never be a real man."

godfather

"No Sicilian can refuse any request on his daughter's wedding day."

godfather

"Never tell anybody outside the family what you're thinking again."

godfather
La grande avventura della nostra vita che cosa significa, morire quando si puo' vivere fino alla fine del mondo? E che cosa é la "fine del mondo", se non un modo dire, perche' chi sa anche soltanto cosa é il mondo stesso? Ormai ho gia' vissuto due secoli e ho visto le illusioni dell'uno completamente distrutte dall'altro, sono stato eternamente giovane ed eternamente vecchio, senza possedere illusioni, vivendo attimo per attimo come un orologio d'argento che batte nel vuoto: il quadrante dipinto, le lancette intagliate, che nessuno guarda, e che non guardano nessuno, illuminate da una luce che non era luce, come la luce alla quale Dio creo' il mondo prima di aver creato la luce: tic-tac, tic-tac, tic-tac, la precisione dell'orologio , in una stanza vasta come l'universo".

"Büyük hayat maceramız ne ifade ediyor, sonsuza dek yasamak varken ölmeyi mi? ve "dünyanın sonu" nedir, bir söyleyis tarzı degilse, çünkü kim bilir ki sadece dünyanın kendisi nedir? simdiye kadar iki asır yasadım ve birinin hayallerinin baskaları tarafından tamamen yok edildigini gördüm, ebediyen genç ve ebediyen yaslı oldum,hayallere sahip olmadan, anı anına yasayarak boslukta çarpan gümüsten bir saat gibi : kadranı boyalı, yelkovan ve akrebi oymalı,kimsenin bakmadıgı ve kimseye bakılmayan, bir ısık tarafından aydınlatılan ki Allah'ın ısıgı yaratmadan önce dünyayı yarattıgı ısıga benzemeyen bir ısık: tik-tak,tik-tak,tik-tak, saatin kesinligi, kainat gibi genis bir odada."

(bkz: Interview with the vampire)
Feyzo:Koviymisen ağam
Ağa:Kovmirem ulan kovmiiireeeeemmm
+ nereden geliyosun
- philadelphia
+ nereye gidiyosun?
- philadelphia
Darth Vader: If you only knew the power of the Dark Side. Obi-Wan never told you what happened to your father.
Luke: He told me enough. He told me you killed him.
Darth Vader: No.I am your father.
Luke: No. No. That's not true. That's impossible.
(bkz: star wars episode V the empire strikes back)
Randy: You like water?
Jewel: I love it. It's actually my second favorite thing in the world.
Randy: Really? And what's your first most?
Jewel: Fucking.

(bkz: one night at mccools)
"aganın pohu üzerine poh olurmu leynn !"
(bkz: kibar feyzo)
"everything begins with a choice"
(bkz: the matrix)
belki alakalıdır (bkz: quote ne lan)

"duvarı yıktınız bari pirketleri kırmayın, pirketleri kırmasalar yine yapardık ama pirketleri kırmışlar..."

vizontele
they may take our lives, but they will never take our freedom

turkce meali: onlar hayatlarımızı alabilirler ama özgürlüğümüzü asla alamayacaklar.

(bkz: brave heart)
(#2128608)

(bkz: muhsin bey)
-donnie darko mu, bu ne çeşit bi isim böyle, bu süper kahraman gibi bişey
-sana öyle olmadığımı düşündüren ne?

(bkz: donnie darko)
(bkz: trainspotting/@meister-writer)
(bkz: tagline)
-şşşt ses çıkarma be
-kim çıkarıyo be
-sen
-evet ben.

süt kardeşler
- ağalar beyler istanbul nire?
- gösterelim anam.

(bkz: arabesk)
You can always tell the winners at the starting gate. (Robert De Niro)

Once Upon A Time In America
-i am constantine john constantine... ass hole
constantine
-araba nerde
*müşteride
-para nerde
*müşteride
-araba nerde :D
(bkz: organize işler)
öğle yemeği zavallılar içindir.
(bkz: borsa)
-senin adın pink