bugün

küçük, kıpkırmızı, kütür kütür olanları çok güzel olan meyve.
elma değil bu yediğimiz galibaa...
ingiltere'de yılda ortalama 5 milyon adet elma tüketiliyor ingilizlerin gıda tüketimine yönelik araştırmalarda bulunan bir şirketi, meyveler arasında en çok elmanın tüketildiğini belirlemiş. Meyvesebze üreticilerinden ve ithalatçılarından alınan detaylara göre, ingiltere'de yılda ortalama 5 milyon adet elma tüketiliyormuş.
Bence bu bilgide sıkıntı var. Nüfusu 50 milyon olsa yılda 10 kişiye bir elma düşer. Olmadı recomax. Sarstın itibarını.
görsel
meyva
--spoiler--
Sabahları elma yemek, kahve içmekten daha fazla uyku açar.
--spoiler--
Tadı hoş kokusu Latif bir bitki. Evet.
yeşil ve ekşi olanı en makbulüdür.
havva ademin cennet'ten kovulmasına neden olan meyve.
Iki gündür eroin gibi yiyorum.

görsel
günde 2 kez yerim sağlıklı beslenmek açısından.
içtiğim suya alkali özelliği alması için dilimlerim.
ayrıca ağız kokusu için de kullanılır.

bir de bunun şekeri vardır. o daha da güzeldir.
insanların çok ciddi diyorum kurtlusunu yemesi gerekli. bizler için hayatın tadı artık plastikleşmeye başladı. üzülüyorum.
vazgeçilmezim.
günde en az 2 tane yerim.
Yeşil olanı bagırsakları temizleyip ve çalıştıran meyve.
Üstüne tarçın serpilince 4 saat rahat tok tutar.
Bir zamanlar yüzüne bakmadığım ama şimdi en sevdiğim meyvedir. Eğer Granny Smithse her öğün yiyebilirim. (Tuzlanırsa daha da lezzetli olur)
Sevdiğim bir meyvedir. Çok çeşitlidir ve alırken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bazıları kepeklidir ve ben dahil büyük bi çoğunluk kepekli elma sevmez. Şöle çıtır çıtır, sulu, ekşi ile tatlı arası tadı olanları makbuldür; bu grup da genelde yeşil olur. Sarı ve kırmızısına nazaran yeşilini daha çok severim.
Taktım bu ara, bi haftadır kahvaltıda tarçına bulayıp yiyorum. Çok güzel oluyor, tavsiye ederim.
çizdiğim resimlerde en çok kullandığım ımge.

(bkz: adem elması)
eski ismi alma olan ancak söylene söylene elma'ya dönüşen, ingilizcesi apple olan meyve.
nejla nazır ablamızın Ateş böceği filminde hatur hutur yediği meyve. sayesinde çok sevdik.
Sulu yemeği sevdiğim bir meyvedir. Akşamları televizyon izlerken iyi gider. Sabahları uyandığımda bir ısırık alırım uykumu açar.
tanesi 75 kuruş olan meyve.
2 elma parasına tüm gün geçinen var.
bir sene öncesine kadar adını duyduğumda bile "ya ne kötü bir meyve" dediğim, ama son 1 yıldır deli gibi yediğim meyve. öyle bir şey ki, evde elma olmadığı zamanlarda krizim tutuyor. gidip gece yarısı alasım geliyor.
Bu kadar faydası olduğunu bilmediğim meyveymiş bkz https://www.bitkilerinfay...manin-faydalari-nelerdir/
http://www.youtube.com/watch?v=4gQrMSPsG9c
Yemesi lezzetli ağızda hoş tat bırakan meyve.