bugün

sulu bir meyve olup diş etlerine faydası büyüktür.

yiyin, yedirin.
sabahlari insani ayiltmakta kafein den daha buyuk etkisi oldugu bilimsel bir gercek olan bir meyve turu.
günlük 1 kg tüketebildiğim potansiyel vitamin deposu.
çeşit çeşit türleri bulunan, ana vatanı kuzey anadolu ve kafkasya olan meyve.
sevdiceğe kendi ellerimle toplamıştım elmaları, ''sana bir şey getirdim'' dedim, merakla beklerken poşeti açıp bir adet elma çıkardım, elmayı görünce afalladı önce, sonra ''sizin köyden mi bunlar?'' dedi, ''evet, senin için emektar ellerimle topladım, çok lezzetlidir'' dedim, elmadan bir ısırık aldıktan sonra, ''havva'da adem'e vermişti elmayı ve cennetten kovulmuşlardı, şimdi adem bana verdi elmayı, acaba ne olacak?'' dedi, güldürdü beni bu söz, ''elmayı sana verdim, ve benimle beraber bütün dünyevi zevklerinden vazgeçip, sadece manevi bir hayata geçiş yapmanı istedim, gelir misin?'' dedim, elmadan bir ısırık daha alıp ''gelirim'' dedi, ona yeniden aşık oldum ve bir gün kendi dallarımızda, kendi meyvelerimizi yetiştireceğimiz günü beklemeye koyuldum.
bir meyve. yeşil sarı kırmızı renklerde oluşu politik mesaj malzemesi olarak da kullanılabilir.
insanlarin deli gibi yedikleri.

lan bi de buna para verip aliyolar, kilosu 1.5 dan. ac kalsam yemem.

evimizin onunde bi elma agaci var, gelen gecen misafir carpiyo katir kutur yiyo bayildiklarini soyluyolar.

elma yiyen insanda afedersiniz tirnak ucu kadar beyin yok.
Elma = sağlıklı yaşam = gelişen zeka = iyi ilkokul = iyi ortaokul = iyi lise = iyi üniversite = iyi staj = iyi iş = iyi para = Para yiyen karı = huzursuz yaşam = kötü çocuk yetiştirme = kötü evlatlar = kötü yaşlılık = Hastalık = Ölüm.
Her sabah aç karnına 1 adet yenirse kabız olunmuyor.
Her gün yememin bağırsakları çalıştırdığı için hızlı kilo verdirmeye yarayan meyve.
kilo vermede oldukça etkili olmasının yanında kilo aldırmada da doğru kullanılması sonucunda muhteşem sonuçlar elde edilebilir. yemekten hemen sonra bir elma kesip yerseniz bir buçuk iki saate deli gibi açıktığınızı hissedersiniz. iştah açan bir etkisi vardır. daha sonra tekrar yemek yiyip gene üstüne elma yerseniz gün boyunca böyle böyle haftada 3-5 kilo alabilirsiniz. kilo almak isteyenlere duyurulur.
ezginin günlüğünün güzel şarkısıdır.
çöpüyle birlikte yenebilecek güzel meyve.
4 harften oluşan ve pastası olsada yesek dediğim meyve ismi.
kış aylarının enfes meyvesidir.
en sevilen ve yenilen meyve.
yediğinizde doyurmak bir yana acıktıran meyvedir.

hızlıca kana karışır, kan şekerini yükseltir, az sonra şeker normale indiği zaman da "lan az önce ne güzel yüksekti bu kan şekeri, yine bir şeyler yiyelim de yükselsin" diyen hücreler açlık sinyali verir.

durduk yere yemek yedirir adama.
Sulu, yeşil, mayhoş, sert olanı makbuldür.
bir mandalina değil. fakat bir elma.
toprak altında yetişen bir çeşit kök bitkisidir.
şekeri ile bilinen meyve. her türlü gideri var.
Beşiktaş'ın en güzel mekanı. içilesi. Tam olarakta şu anda içtiğim nadide yer.
soğuğa en dayanıklı meyvelerden biridir.
doğal bir ortamda yetiştiyse içinden kurtcukların çıkabileceği, tatlısının ve ekşisinin bulunduğu güzel bir meyvedir.
Yaradılışı temsil eden kırmızı tatlı hoş bir meyvedir.
5 yaşında kendisi ile ilgili bir anım olan meyve.

-ben: halacım bana elma soysana.

-halam: olmaz oğlum onun vitamini kabuğunda!

-ben: tamam halacım. (içimden: vitamin ne yav?)

demekki o zaman isminden direkt vitaminin iyi bir şey olduğunu anlamışım. çekici bir ismi var.
güncel Önemli Başlıklar