bugün

en bilindik ispanyol destandır.
askerlik yaparkene bana çay ısmarlamıştır. sigara uzatmıştır. dertleşmiştir. bildiğin kirvedir.
nicki bana "cantar de mio cid" lecturasını hatırlatan yazar kişisi.

ispanyolca mı okuyor merak ettirmiştir. *
mersin gibi Adana'yı her türlü ikiye katlayan bir şehire mensup yazar. en son nerede koymuştuk? ha evet futbolda.
doğum günüsü olan sözlük yazarı.

nice yaşlara kirvem.
(#26178768)
santiago de compostela" da hac vazifesini gerçekleştirmiş efsanevi kahraman.
medieval 2 total war oyununda valencia asileri lordu.
Harika bir film.
görsel

önce yaya oyun ilerledikçe atlı olan bölümün kahramanı ünite.
charlton heston un baş rol oynadığı filmdir. türk sinema tarihine damga vurmuş battal gazi gibi tarihi kahramanlık filmlerinin ilham kaynağıdır. hatta o kadar ki el cid senaryosundan esinlenerek ve uyarlanarak bir çok yeşilçam filmi beyaz perdeye aktarılmıştır. bazı sahnelerin o filmden birebir alıntı olduğu dahi olmuştur.
Müslümanları ezik gösteren kaliteli(!) Yapımlardan biri.
aslanlar kendi hikayelerini yazamadığı için dinlediğimiz avcıların hikayesi.
bir age of empires efsanesi ünlü askeri kumandan ispanyol Şövalye.
age of empireste yardırdığım valencia kralı. öldükten sonra karısı ximena onun bedenini atına bağlamış böylece ölse bile askerleri krallarının yaşadığını düşünüp arapları valencia'dan atmıştırlar.
gece gece akla düşen son arap bükücü komutan. saygımdan medieval 2 total war'da kendisi yaşlılıktan ölene kadar valencia'ya saldırmıyorum. saldıran olursa da, saldırana saldırıyorum.

rispekt reis ccc.
Ilk 5 tur içerisinde öldürmek durumunda olduğum komutan. Çünkü eğer almohad ile oynuyorsanız valencia, sizin güney fransaya, aragona ve belki de pisaya geçiş kapınız.
age of 2 .
sen daha ölmedin mi mesaj atalı dört yıl oldu...
Güzel entryler girdiğini düşündüğüm 7.nesilden bir abi.
Oz da bunu rebadow öldürdü amına koyim rebadow.

Evet bob rebadow.
(bkz: rodrigo diaz de vivar)