bugün

son dönem yazar alımlarıyla yazar sayısını ikiye katlayarak kendi kendini bitiren sözlük.
eski popülerliğini çoktan yitirmiş sözlük. hala kendilerini zirvede sanarak bütün sözlüklere çamur atıp ahlak dersi veriyorlar ama en ağır en ahlaksız eleştirileri kendileri yapıyorlar, boşuna mı mahkemelikler bir çok kişi ile. hem sol framine bakıldığında açılan başlıklardan insan da sözlük okuma hevesi bırakmayan sözlük.
ne oldum delisi olan sözlüktür, kalitesinin yıldan yıla nesilden nesile azaldığı ise gerçektir
kuru kalabalık olmuştur, nitelikli yazar sayısı günden güne azalmaktadır. sadece güzel bir anı olmaktan öteye geçemeyecektir artık ...
hala interaktif sözlük denince akla ilk gelendir. kağıt mendil sektöründe selpak neyse sözlük aleminde de ekşi odur.
(bkz: sizden iyi olmasin)
bok atanların önce hem burda hem de ekşide birkaç arama yapıp ondan sonra bok atmaları gerekir. ben burda aradım bulamadım; ekşide hiç değilse fikir edinilebilecek kadar entry vardı.
alfabetik sırayla;

(bkz: cheongsam)
(bkz: kitsune)
(bkz: tanuki)
*
yazarları için güzel bir tespit yapılmış,

* 20-30 yaş grubu arasındaki ekşici 6 harfliler genelde günün 11 saatini bilgisayar, 7 saatini de televizyon karşısında geçirirler. Bu nedenle beyinsel fonksiyonları fazla gelişmemiştir. Muhakeme yetenekleri olmadığı için mektep hayatları başarısızlıklarla doludur. Ülkemizdeki eksik istihdam yani işsizliğin en büyük nedeni bu kopuk tiplerdir. Türkiye istatistik Kurumu, işsizlik oranını hesaplarken ekşicileri ve onların tüm sülalelerini hesaplamalara dahil etmemelidir. Çünkü bunlar hayatları boyunca çalışıp alınteriyle tek metalik bile kazanamayacaklar.

Ekşici ergenler kendi tabirleriyle ''loser'' oldukları için sosyal hayatları gelişmemiştir. Arkadaş çevreleri olmadığı için sözlük ortamında hemcinsleriyle yakınlaşmaya çalışan potansiyel gay kılıklı tiplerdir.

Fiziksel olarak incelersek genelde ağırlıkları 57-62 kg arasındadır. Sıska olmalarının en büyük nedeni melez veya devşirme olmalarından kaynaklanır. Bunlar ne kadar protein, karbonhidrat alırsa alsın etki etmez. Çünkü vücutları protein sentezi yapamaz. Ayrıca, testesteron hormonları düşük salgılandığı için erkeklik duyguları yok denecek kadar azdır. Sözlükteki başlıklarda sürekli eşcinsellerin haklarını savunmaları burdan kaynaklanıyor.
sadece sabırtaşlarıyla değil, birinci, ikinci nesil yazarlarıyla da sıçmış oluşumdur. "küsel bi şarkı" diye entry giren adamlar var. yazık.
miğfer dibi nesle kadar olan nesillerin dokunulmazlığı vardır. entryleri dahi silinmiyor.
son zamanlarımda çok okuyup da çok öğrendiğim, bana "sözlük" kavramını sevdiren oluşum. ancak "benim de söyleyecek bir çift lafım var" haykırışlarıma "yok efendim bilmem kaçıncı sırada olan bilmem kaçıncı çaylaksınız..." terbiyesiyle isyan etmeme; hatta biraz küsmeme neden olan bir nevi "ayrıcalıklılar(?) kulübü".
an itibariyle server too busy uyarısı veren sözlük.
verdiği "bakınız" içinde noktalama işareti kullanan yazarları bile var. daha ne olsun.

iyi ki burdayım lan!
az önce ekşiyi ve itü sözlüğü incelerken dikkatimi çeken bir şey oldu. iki sözlükte de kurtlar vadisi pusu başlığında; ekşide 2253. entry ve itü sözlükteki 669. entry 1 dakika farkla yazılmış ve virgülüne kadar aynılar. fakat itü deki 1 dakika önce yazılmış. gelin şimdi bu olayı beraberce çözelim. * şimdi bu adam ya her iki sözlükte de yazar ve üretim kabızı bir insan olarak: ''ne uğraşıcam lan ver edeyim aynı entryi bitsin gitsin'' diye düşünüp aynısını ekşi sözlüğe de geçmiş . ya da itüden yapılan bir copy paste durumu söz konusu. ki bu 2. ihtimal doğru ise, ekşi sözlüğün kalitesine zarar veren bir durum oluşturur.
"sitedeki haberlerin önemli bölümü atmasyondur, ortalama zekaya sahip bir Türk vatandaşının bu haberleri fark edeceğini düşünüyoruz" diye açıklama yapan bir uydurma haber sitesinin haberini ciddiye alıp altına bir sayfa entry giren, ortalamanın altında zekaya sahip yazarların varolduğu sözlük.

(bkz: dünya bankası başkanı na sütyenli saldırı)
şimdi kuyruk acısı muyruk acısı birşeyler deniyor bu yazacaklarıma ancak benimki sadece ufak bir kafa karışıklığıdır. oralarda işlerin nasıl yürüdüğüne dair bir fikir cimnastiğidir. eyvallah, kötü bir entry girdik, haklısınız çaylak yaptınız. bindokuzyüzküsürlü bir sırada çaylaklıktan sıraya koydunuz. dedim sanırım belli olur halimiz bir kaç ay sonra.

şu anda üzerinden tam sekiz ay geçmişken benim onay listemdeki sıram binyediyüzküsürlere anca geldi. evet tam sekiz ay sonra ancak ikiyüz kişi ilerlemiş ki bu rakam geri ve ileri hareket edebilmekte. hep geri gidecek diye bir garantisi yok.

soru olarakta şöyle birşey eklemek istiyorum; bu sistemi kim buldu? ya at beni sıfırdan zorlayayım yada yüzlerce entry girdikten sonra bana bunu yapma. bu süre zarfında ben bırak türkiye'deki dünya'daki tüm forumlara üye olurdum, goldmuş platinmiş üyelik sıfatı bırakmazdım, sen hala benim 10 tane girişime bakmak için beni 8 aydır bekletiyorsun ve diyorsun ki daha binyediyüz kişi var.

(bkz: oh yeah man)

(bkz: oh yeah)
moderasyonla kankaliginiz yoksa uzun sureli kalamayacaginiz sozluk.
iyi ve eski yazarlarin tek tek gittigi

ortalama zekanin ve ortalama kulturun cirit attigi eskiden cok sevdigim simdiyse cogunlugunu yobazlarin olusturudugunu gorunce uzuldugum sozluk.
transferler de olmasa adını hiç duymayacağımız sözlük.
4-5 ay kadar sürekli çaylak sıralamasında 3900 lü sıralarda gezinmeler sonucunda oluşan tepki sonucu olsa gerek; çaylaklık sıralamasını kaldırarak, ''çaylak sıralamaları üzerinde güncelleme yapıldığından sıranızı göremiyorsunuz panik yapmayın (sürekli oynuyor şikayeti üzerine uğraşıyoruz biz de napalım)'' ibaresini koyan sözlük...
sözlük yazarlarının itirafları başlığında sadece 20 entry olan sözlük. ilginç...
sabırtaşı yazar tanımının boşuna kullanılmadığı sözlük.
Türkiye'nin ilk online katılımcı sözlüğü.Bu yıl 10.yıllarıdır.
toplumda pek bir yeri olmayan biçok insanın arkasına saklandıkları isimlerle kıskandıkları herşeye bok attıkları yer.
şu son günlerde yeni yeni yazar alımları oluyor. 2900. sıradaki hesabımı yazar yapıvermişler. önümdeki 2000 küsür kişi de yazar olmuştur tahminim. belki de olmamıştır. bilmeyimcem, bilsem burada işim ne zaten. ama bence olmamıştır. acayip kaliteli entrylerimi okuyan moderatör dayanamamıştır cazibeme. zaten mesaj atmış bana süpersin, nefissin diye. uludağ basar diye mesaj attım. siktir lan dedi. düzgün konuş ollum artiz misin dedim ben de ağzımdam tükürükler saçarak. cevap gelmedi bi daha. sonra ben de mesaj attım tekrar, yola gel dedim. siktir lan yavşak sus bak silerim hesabını dedi. uludağ basar yazdım. sildi.
su sıralar hız problemini asarak tekrar ucmaya baslamıs sozluk.