bugün

500 - Internal server error. hatasuveren sitedir.
Noluyor lan ? biri bi açıklama yapsın ? meltm banko yüzündenmi yoksa ??
en çok uludagsözlük yazarları tarafından takip edilen sözlük.

hepiniz klon oldunuz amk.
en çok uludagsözlük yazarları tarafından takip edilen sözlük.

hepiniz klon oldunuz amk.
Henüz sıram gelmedi ve Üyesi olamadığım için patlattığım sitedir. Evet ben yaptım nihahaha.
Geçenlerde söyle girip bir baktım. Çok keyifsiz bir ortam olduğunu gördüm. At gözlüğü takan yazarlarla dolu orası. Çekilmez. Evet.
yazarların, olmak istedikleri insana büründükleri yer. hiçbiri gerçek kimliğini yansıtmıyor.
Kim ne derse desin en cok ses getiren interaktif sözlüktur. Burası ekşi kadar ses getirmemektedir.
çaylak sıralamasında sürekli geri gittiğim sözlük. piskolojik test mi uyguluyorlar nedir. evet.
sürekli geri giden bir algoritması olan sözlük.
Diğer başlıkta da yazdım neyin nesi bu anlamadım. dün 9000 lerdeyim bugün baktım 11000 lerdeyim 2 seneyi geçecek kayıt olalı daha ne kadar bekletecekler acaba.
ekşi sözlük sürekli karşısına yeni rakipler çıkarılacak bir ağır siklet boks şampiyonudur.muhammed ali'dir.
dünya pek çok büyük şampiyon gördü ve de görecek ama muhammed ali hep kelebek gibi uçacak arı gibi sokacak. insanlar onun destansı kariyerini dinleyerek aşık olacak bu spora.
üye olması diğer sözlüklere göre zor olan ancak üye sayısı da çok olan dolayısıyla çok fazla eli sikinde entel(!) tipleri barındıran sözlük.

eğer kaliteli taraflarını görmek istiyorsanız birkaç kaliteli yazar dışında okumanızı önermem.

ayrıca hesap satma efsanesi doğrudur. çok fazla taliplimin olduğu da doğrudur. arz-talep olayı ve yedek sistemi sayesinde eski yazarların işine gelmiştir. ancak hiç bir zaman satmadık satmayız...
Yazar olmuşum sonunda ak
(bkz: https://eksisozluk.com/entry/71526261)
abd'y, avrupa'yı masal diyarı zanneden diplomalı, azılı türk ve islam düşmanı, ittihat ve terakki zihniyetinin artıklarıyla dolu leş bir oluşum...
Hala yazar olmuşum diye sevinenler var. Hala yazar olmayanları dövüyorlar aq. Boku çıkmış oluşum.
burada bazen "ya arkadaşlar ekşi sözlük'te bile böyle olacaksa..." diye isyan eden kullanıcılar görüyorum. kullanıcılar diyorum; çünkü yazar demekten istikrah ederim.

bir insan ekşi gibi ortalama iq'su 90 olan bir ortamı nasıl olup da ülkenin en nezih platformu olarak görüyor ve "ekşi sözlük'te bile" diyebiliyor?!

peh.
mal cahil yazarlara sahip olduğunu söyleyen bir dangalağın istese de yazar olamayacağı bir sözlük. kendisi sanırım inci sözlüğün müdavimi olup burayı da iğreçleştiren insanlardan birisi
yazar olamadığım sözlük , uludağ sözlük gibi her geleni almıyorlar en azından zaman almakta ( yıllar ).

edit: bugün çaylak onay listesinde 33488. sıradasınız. bu sıra 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre her gün hesabına giriş yapanlar arasından baştan belirlenmektedir.
Son on yılda bugün itibari ile üçüncü kez yazar olduğum portal.
nerede çokluk orada bokluk sözünün sözlük olarak karşılığı.
Uludağ sözlüğün ekşiye göre herzaman bir avantajı var oda kıyastır. Ekşisözlük Daha önce kurulması sebebiyle bazı geliştirmeleri yada kuralları denemiştir Uludağ sözlüğün buna göre strateji geliştirip yapılan yenilik yada kuralların platformu ileriyemi yoksa geriyemi götürdüğünü iyi gözlemlemeli ve buna göre düzenlemeler yapmalı . Mesela ekşi sözlük suan gerçekten tam anlamıyla yazar çöplüğüne dönmüş bir platform günümüzde reklam sektörünün ne kadar önemli bir gelir kaynağı olduğunu biliyoruz ekşide buna göre bir strateji yok bazı arkadaşlar ne demek istediğimi anlamıştır yazdığınız bir entry binlerce insan okuyor bence yazar kalitesi anlamında bir planlama yada mülakat sistemi şart . Yani demem o ki ekşi Uludağ icin gerçekten çok önemli bir deney platformu oranın olumlu yada olumsuz taraf ve sistemlerini Uludağ'ın iyi kullanıp ekşi ile aynı kurumsallığa ve seviyeye gelmesi gerekiyor . Bilgi kirliliği değil de daha çok doğru ve faydalı bilgiyi maksimuma çıkarmak şart ..
kötü yönetimi nedeniyle başı yenecek gibi duruyor. dürümcü defterini dürecek gibi. hayırlısı bakalım.
ev arkadaşlarımla 2010 yılında inci ile beraber üye olduğumuz sözlük.

o zamanlarki inci'nin fena halde sarması sebebiyle üye olduktan bir hafta sonra uğramaz olduk. zaten inci de bir süre sonra değişti ve hepsini bıraktık.

ardından bir süre lafmacun'da takıldım. sözlük kültürü hoşuma gitmeye başlamıştı.

2012'nin başlarında ise buraya geldim. ama öncesinde ekşi'de takılmak istedim haliyle ve mübarek altın gibi değerlenmişti. ancak nicki bile hatırlamıyordum. kafayı yedim, nicki nasıl hatırlamazsın ya.

her ihtimali denedim olmadı, mail attım iletişime geçip hesabı geri almak istedim, yine olmadı. sinirlenip tekrar üye oldum.

sanırım bir yıl sonra sıra geldi, en son "9" falan yazdığını hatırlıyorum. hah, dedim yarın yazarız tamam sonunda. yarın bir girdim, çaylak onay listesine girmek için 10 entry tamamlamanız gerek...

şok oldum, deliye döndüm. haksızlıklar beni büyük küçük her daim çıldırtır. formata uygun misler gibi yazmışım, forum gibi zırvalayan dingiller cirit atarken beni almamışlar. bir de o sıralar sanıyorum eski yazarlara yetki falan verilmişti. bunun da etkisi vardı, objektiflikten çıkmıştı olay.

neyse, iş artık inada bindi. tekrar on giriyi tamamladım. yine bir yıl civarı bir süre geçti ve ikinci şok, yine kabul edilmedim. o sıralar hayatımda stresin tavan yaptığı günler olmasa dava açmayı bile düşünebilirdim.

ne hakla?!

resmen girilerim kişisel düşüncelere göre yorumlanıp, üyeliğim kabul edilmiyordu. başka açıklaması yok.

bıraktım mı? hayır. bu sefer o hesabı boş verip yeni bir tane açtım. yazar olup sizi bizzat mekanınızda eleştirmeden gitmek yok, dedim.

ve ekşi üçüncü kez beni şaşırttı. ama bu sefer iyi anlamda. öyle 100, 15 gibi rakamları görmeden 18 - 20 bin bandından birden yazarlığa zıpladım.

elbette bu gerekçelerle bütün sözlüğü gömemem. ama bu sözlükte işini doğru yapmayan ne kadar yönetici varsa, onun kat kat fazlası ekşi'de mevcut.

umarım hepsi bir gün temizlenirler iki sözlükten de.

ha ekşi'de yönetimin ortak yanlı tavrı olmadı mı? oldu, oluyor da. onu da yazacağız çatır çatır.
Güzel mekan. Burada yeni orada 3 yıla yakındır üyeyim. Ara ara yazarım.