bugün

Asus R9 280x olanından arabaya taktırmayı düşündüğüm parça.
nvidia titan adlı ekran kartının bir pc fiyatında olduğu bilgisayar donanımı.
ekran kartının bant genişliği, frekans hızı vb şeyler çokta önemli değildir. önemli olan içinde bulundurduğu çekirdek mimarisi ve sayısıdır.

tabi ki geniş yolda trafik az olur dar yolda çok olur aynı şekilde yüksek hızdaki arabaların olduğu trafik düşük hızdaki araçların oluşturduğu trafikten daha az olur.

ama şunu unutmayın ne kadar geniş yolunuz ve ne kadar hızlı araçlarınız olursa olsun eğer trafik düzenlemesi yoksa araç akışı sorunlu olur. burada trafik düzenlemesini yapanlar gpu çekirdekleri oluyor işte.
ekran kartından anlayan insanların bulunduğu başlık.

siz gidin yarım kilo tdplik ekran kartları kullanın.

ağğğbii 384 bit yiaaaaa.
aha gelmiş benim konu hemen nickime bakın. işte ben bu kartla yeni nesil oyunları oynuyorum. en son the walking dead the final season episoide 1 oynadım. grafik ayarları ise 800x600 herşey low da 22 fps aldım. şu ana kadar birçok oyunu böyle oynadım gözlerim artık 144p görüyor evet. (bkz: intel hd graphics 4000)
rx 560 4 gb modelini kullanıyorum şuan. fakat eskidiğini düşünüyorum zaten yayın yapmaya başlayacağım için rx 5600xt almayı düşünüyorum. sistemin bel kemiğidir ekran kartı.
grafik için önemlidir. 512 mb 64 bit ekran kartı kullanıyorum leş. o yüzden yıllardır gta vice city, cs 1.5, knight online oynuyorum.
gaming laptoplar'da ''mini'' ibaresini kaldırdıkları için gerçekten gtx 1050 olduğunu zanneden bir sürü insan var insanları artık kandırmayın 4 gb ekran kartı ancak 2 gb memory kullanabiliyor diğer türlü doldurunca zaten işlemci yetersiz kalıyor.

peşin edit: malum şahsın çocuğu gelip eksi atacağı içindetaylara girip kendimi yormayayım hoş ya artı oylayan yok bari eksi oylasın.
nemenem birşey olduğunu anlatan bir yazı için
https://www.oyundayim.com...-islemciler-ve-bellekler/
bitcoin madencilerinin yüzünden fiyatları katlanıp bilgisayar tamircilerinin isyan etmesine neden olan donanım.
Zamanında 1500 liraya aldığım bi modelinin 4000 liralara çıktığını görmemle beraber pamuklara sardığım donanım. Madencilik çıktı ekran kartları uçtu.
Zamanında ultranın ultrası grafik kartı 2000-3000 liraya alınırdı şimdi doğru düzgün oyun oynatamayan giriş seviye gtx 1050 bile 3500 tl olmuş hay böyle işin ekonomi mining derken içine ettiler. 2012de falan 350 liraya orta seviye sayılan 7750 almıştım lan..şimdi fanı kablosu etmez o fiyata. Oyunda lüks işi oldu yayıncılar kazanacak bu işten millet yeni oyunları oynayamadıkça mecbur yayıncı izleyecekler..