bugün

islamın iki ana kolundan büyük olanıdır. sünni olarak adlandırılır. Şiilikten farkı öncelikler meselesindedir.
islamiyetin tek koludur. diğerleri bidat ehlidir.
peygamberimizin hadisi şerifi ile bildirdiği, "ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır, bunlardan doğru yolda olanlar, eshabımın yolundan gidenlerdir." dediği, peygamberimizin nurlu yoludur.

4 hak mezhebe ayrılır. hanefi, hanbeli, maliki ve şafi.
bir erkeğe en çok yakışan şeyden de öte insanlığa yakışandır. konunun derinlemesine inecek olursak, sünnet ve cemaat ehli demektir. Eshab-ı kiram, Peygamber efendimizin cemaatidir. Sünnet de, Peygamber efendimizin yolu demektir.
--spoiler--
Demek ki, (Ben, sadece Kur’ana ve sünnete yapışırım) demek yetmiyor. Eshab-ı kiramı sevmek ve onların yolunda olmak da şarttır. Peygamber efendimiz, (Sadece benim yolumdan gidenler cennetliktir) demedi. (Benim ve Eshabımın yolunda gidenler) buyurdu. Bu çok önemli bir inceliktir. Eshab-ı kiramın tamamını sevmek, sadece Ehl-i sünnet fırkasına nasip olmuştur. Şu halde, doğru yolda olmanın ölçüsü, Resulullahın ve Eshabının yolunda olmaktır. Her grup, ben Ehl-i sünnetim diyebilir. Bunu öğrenmenin, yolu da vardır. Allahü teâlâ, islamiyet’i doğru olarak öğrenmek isteyene, bunu nasip edeceğine söz verdi. Allah sözünden dönmez. iki âyet-i kerime meali:
(Doğru yolu arayanları, saadete ulaştıran yollara kavuştururuz.) [Ankebut 69]

(Allah, kendisine yöneleni doğru yola iletir.) [Şûra 13]

O halde, Allahü teâlânın sözüne güvenmeli, (Biz kesin doğru yoldayız) desek de, yine, (Ya Rabbi, kimler doğru yolda ise, senin rızan kimlerle ise, bana onları sevmeyi, onlarla beraber olmayı nasip eyle) diye dua etmelidir. Eğer doğru yolda isek, duanın bir zararı olmaz. Yanlış yolda isek, ihlasla yaptığımız dua sebebiyle doğruya kavuşmuş oluruz. Herkes böyle dua etmelidir. Hâşâ Allahü teâlâ, beni yanlış yola sokar sanmamalıdır.
--spoiler--
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=3233
islamiyetin siyasi kanadıdır. ve en mağdur ve mazlum kanadıdır. fakat uyanmaya başlayan kanattır.

islami bir uyanış var ümmette.

bir ayağa kalkış, bir silkiniş... ve inşaallah şahlanış.
tek hak fırka. geri kalan bidattır.
Kendinden başkasını bidat sananlar yüzünden ortadoğu bugün bu halde zaten.
iran'ın sahabe düşmanlığı ve tarihinde hep müslümanlarla savaşması yüzünden orta doğu böyle. şia bu yüzden dışlanıyor.

(bkz: yavuz sultan selim i özledik)
(bkz: ümmet içindeki fitne iran)

ha tabi bir de suriye diktatörü şii beşşar esad'ı da unutmamak lazım.
tayyoşun kankanası suriye diktatörü sayın beşar esadı unutmamak lazımdır evet efendim. tayyoş denilen diktatörü de unutmamak lazımdır - tayyoşum gözlerimden manyaklıklar akıyor öuyle böyle değil!
suud faşistlerinden daha iyi fidneci de yoktur efendim.
içlerinde türlü türlü sapıklar barındırır ve eksiksiz her hadise eyvallah diyenleri de oldukça fazladır.

şia sapıklardan pek farkları yok çoğunun...

http://youtu.be/D640lTen1HM
yolumuzdur.
Şia ve sünni olarak ikiye ayrılan kolları vardır.

iki tarafta da dinde olmayan şeyler kurucuları tarafından emredilmiştir.

Yani şirk olayı geçerlidir.
şu sıralar islam'ı en fazla şii'ler kadar yaşayan islam koludur. Öğretilerinin çok az bir kısmı kur'an a dayanmaktadır ve söyledikleri ayetlerin en az yarısı başka ayetlerle çelişmektedir.
Kurtulaşa erecek yegane fırka, her zaman mutezile, harici, Şii, cebriyye vs gibi sapık fırkalarla mücadele etmiştir. Tarih ehli sünneti haklı çıkarmıştır.

Şimdilerde mezhepsiz hadisi şerifleri red eden Mustafa islamoğlu kafasındakilerle mücadele ediyorlar.
kendi kendine kendini hak ilan eden islam topluluğu. Şimdi bunlar hak tektir o da biziz diyorlar ama 4 ayrı mezhebe bölünüyorlar. Bu 4 mezhebin birinin helal dediğine diğeri haram diyor ve ikisi de hak oluyor.
Birinci kuralı abd'ye biat etmek olan bütün orta doğu liderleri ve gülen'in de mensubu olduğu islam kolu.
Sünnet dedikleri şey Muaviye nin paralı hadis uydurucuları tarafından yazılan şeylerdir. Vahşi ile hz hamza'nın kol kola cennete gireceğine inanırlar. Tayyip'e darbe girişimi yapan gülene kan kusup hz Ali'ye darbe girişimi yapan Muaviye'yi yere göğe sığdıramazlar.
Tevdit dinini bozan mezhep.