bugün

ankaradaki i.melih beyin geçim kaynağı,seçim bütçesini sağladığı yerdir.her yeni yıldan sonra çok güzel zamlar yapar.
yüksek olanları, kibir sosu ile orta yerde sunulduğunda, bir tür göz kamaştırıcılık yaratabilir.

ve edinilmiş, aynı "şöyle ve şunu isteyeceksin" ürünü, "normal" olanları, güneş gözlüklerinin üzerinde tepinip, peşlerinden koşabilirler.

ibrahim tatlıses ve cem yılmaz tarafından düzülmek isteyen kadınlar birbirlerinden farklıdır şüphesiz, hem de çok.

fakat hiçbiri söyleyemeyecektir, kendileride dahil olmak üzere kimseye,

aynı şeyin peşinde olduklarını.

şeytanın en büyük oyunu, insanları, ayrıntıda gizli olduğuna inandırması idi belki.

bu, onlara, zeki olduklarını sandırırdı ya.

ararlardı, bulurlardı, zeki ce,

o nu.
tatmin edilen hede.
yiğidi gül ağlatır, ego öldürür, libido hayata döndürür.
http://www.oshoturk.com/m...rticles/article.php?id=21

okuna.. okutula..
yıldızlar atletizm liginde erkeklerde samsunda yapılan yarışlarda toplamda 356 puan ile 1. ligi kazanan kulüptür.bayanlarda ise 315,5 puan ile 2.ligi kazanan kulüptür. (bkz: ankara ego)
(bkz: magnum) adlı dondurmanın tadınden yenmeyen, dışı antepfıstığı ve çikolata kaplı, içi antep fıstıklı dondurmadır.
Son kadeh içilmiş,
Son söz edilmişti.
bir düşünce sardı hepsini..

Bir hatıra,
Bir hırs,
Bir kıskançlık,
Bir yanıltı,
Bir kardeşlik,
Bir yanlışlık,
Bir kin,
Bir ümid,

Bir şey..
insana ait.

Özdemir Asaf
(bkz: altüst/@meister-writer)
insanın benlik içi en önemli ya$am güdülerinden biri. tatmin edildiği zaman göklere çıkaran dürtüdür aynı zamanda.
bu şey bazı insanlarda durmadan tatmin olmak ister.
gurur aptalların bahanesidir der filozof;
egoda işte öyle bir şey, bazıları egolarını azıcık köşeye koysa belki daha mutlu olurlar.

id-ego-süper ego üçleminde; ben senin içindeki romantik mandayı sevdim. sense egonu. idine bir türlü dönemedin.
(bkz: swh)
(bkz: magnum ego)
ego kendinden vazgeçmemektir.
son bandrolü kırmızı ve oldukça adidir.
izmir'deki eshot gibi bir şey ankara 2-3 gün önce ilk defa gittim haliyle otobüs kullanıyorsunuz, elektrik ve gaz hakkında bir şey diyemeyeceğim ama otobüsler izmir'e göre çok pahalı indirimli 110 kuruş iken tam 120 kuruş artık ne fark varsa, oysa ki izmir'de en uzun hatta öğrenci 60 tam 120 kuruş ayrıca ankara'dan daha küçük bir şehir olmasına rağmen 45 dakikada değil 90 dakikaya kadar ikinci basış bedava, bundan başka o kağıttan yapılmış kartlar çok gereksiz kullanan işi bitince yere atıyor hem çevre kirleniyor hem de gereksiz kağıt ve manyetik şerit israfı, halbuki kentkart ya da akbil gibi para yüklenen bir şey yapsalar hiç sorun olmazdı, ne yazık ki daha bitmedi gitmişler 2007 model, 2008 model klimalı otobüsler almışlar ama klimasını çalıştırmıyorlar, öğle saatinde 517 ye bindim 1 saat 20 dk sonra indiğimde servise hazırdım, yani kullanılmayacak şeyleri niye alırlar anlamıyorum.
bir ego gözlemcisi olan superego görevini yerine getiremediği zaman arada sırada apse yapan organımız.
herkesin ağzında tatmin derdinde olduğu rivayet edilen hede.
gururdur.
aklın ve bedenin amaçlarına ulaşmak için kullandığı zavallı aygıt. bütün eziyeti o çeker. beden çikolata ister, akıl yeme şişmanlarsın der, hemen gidip çikolata yenilir. beden zevkten dört köşe olur. akıl, salak yedin çikolatayı, şişmanlayacaksın kesin. akılsız biri gibi davranıyorsun der. akıl, suçluluk duygusunu ortadan kaldıracak bir şey bulmak için gerçekliği çarpıtır: azıcık yedim, birşey olmaz der.

freud'un yalancısıyım.

(bkz: sigmund freud)
her insanın okşanmasını istediği hede hödö.
id ve süperego arasında destek malzemesi olarak durup, her ikisini de makul davranmaya davet eden, kişiliğimizin bir tür tampon bölgesi.. id'in bireyi yapmaya ittiği tamamen güdüsel, impulsif, bencil, ve haz odaklı davranışlara "bi duuur" diyip, süperego'nun cici, pek cici, pek normatif, pek sosyal ve uyumlu olma adına bastırıp, ezip durduğu davranışları "aaay sıkıldım" diyerek ortaya çıkaran bir tür içsel moderatör, arabulucu.. üstlendiği görevler itibariyle kişiliğimizin kişiliksiz kısmını oluşturan ego, aslında bir yandan da bizi biz yapan herşeyden olması gerektiği kadar bulunduran bir tür ideal karışımdır.. kendisine halk arasında son derece olumsuz anlamlar yükleyerek haksızlık etmekteyiz, oysa ki "egoist" dediğimiz insanlar, ego'ları id'lerine haddini yeterince bildirememiş insanlardır o kadar.. umarım freud bu süper simplified tanımlama karşısında mezarında dört dönmüyordur..
Freud'a göre ego; şahlanmış bir at üzerindeki şovalye gibidir.
baban gibi bir şeydir istediğini yaptırır.
ankara da elektrik-gaz-otobüs anlamına gelir ;ancak halam tarafından değişik şekilde yorumlanmıştır

otobüslerde kullanılan ego kartları için:

ego:erken gelen oturur!