bugün

alkol oranı %6,1'dir.
(bkz: sen yenisin galiba)*
kesinlikle ne biradır ne kahvedir arasında birşeydir bu meret,böyle adam gibi bir bira yudumu dahi alınmamaktadır, ağzın içinde yutulmasını beklemek gerekir.efes'in bu çabaları sonucu ya sadece şişe birası içilir yada kırmızı tuborg'a usulca çaktırmadan transfer olunur.
sadık bir dark içicisi olarak -olmamış- dediğim içecektir. aslında öyle oha çok kötü diyemem garip ilginç fakat orjinal dark ın yerini alamayacaktır. belki 4 dark üzerine bir kahveli atılabilir. kahve yoğunluğu,tadi ve kokusu çok hoş olmuş fakat.
ardarda içilmemesi gereken, keyif verici bira olmuş.. çünkü ne kahve ne de bira bu arkadaşımız. ağzınızda ikisinin tadını karışık bırakıyor. iki tane içeceksin keyif için, fazlası da mide bulandırır gibi geliyor..
türkiye'de sonunda kalite anlayışını biraya getirmiş olağanüstü içecek.
bira tadı zerre yoktur adeta kahve veya nesquik içiyor hissene kapılıyorsunuz.

tek eksisi sadece migros gibi büyük yerlerde bulunması.
hiç bir yerde bulamadığım, denemek için can attığım biradır.
alkol oranına bakarak kafa yapar lan bu diyip aldanmayın ya da ben sarhoş olamıyorum harbiden.
şahsıma göre begendigim bir biradır. bira tadı gerçektende pek etkili değil. ama yinede içilir tadına bakılır zevk verir. kafa falanda yapmaz *
en az charlie brown kadar sevimli biradır. kahvelidir fekat kahvesi rahatsız etmez, tadı iyi dengelenmiştir.
kahve ve biranın harika kombinasyonudur. içimi çok rahattır bir oturuşta bir kasa içilebilir. yaz ayında dolaptan çıkarıp susuzluğu gidermek için 1dakika 30 saniyede tüketilmesi sonucu 3 normal efes etkisi gösterdiği görüşmüştür. hem tatlı, hem hesaplı
beğenmeyenlerin de olduğu efes birasıdır. kahve içmek istediğinizde alternatifinizlerinizi arttırır.
yanında da captan black in içilmesiyle kafayı iyi yapan efes ürünü şeysi.
kahve aroması yoğun olan efes birası. efes şişe veya extradan sonra içerseniz sonuçtan daha memnun kalacaksınız.
rakının üstüne cila niyetine götürülebilitesi olan bira.
ilk içildiğinde, mide bulanmasını yaşayabileceğiniz biradır.kahve güzeldir, birada güzeldir, ama kahveli bira güzel değildir. *
40 yıl hatrı olan biradır. keyifliktir...
5 bilemedin 10 yıl sonra bir memleket efsanesi olacak içecektir. biz hanımlan birlikte tansaşta keşfettik bunu bu akşam. ben tombik kutusunun cazibesine kapılmıştım halbuki. meğersem içinde ne lezzet gizliymiş. bayıldık...
evet kendisinde bir bira karizması ve de tadı yok. ve lakin kendine özgü yavrucuğumuz. yumuşak başlı ve ölçülü, hatırşinas.
tavsiyemiz yemeklerden sonra birer adet yuvarlanası yönünde yabıba da sigara ya da ağır abilerinin üzerine cila niyetine. (bkz: oh mis)
keyiflik,içimi güzel, 6.1 oranında alkol içeren bira.
33 cc lik şişesiyle genelde yetmeyen leziz bira.
garsondan istediginizde size efes dark getirebilecegi biradır. fazla yaygın olmadıgından genelde sadece dark olarak algılanır. sinirlenmenize sebeptir. ama aslını bulup icmek sizi sizden alır.**
* yaz, kış demeden işten eve gelince bir şişesi tüm yorgunluğu alan bira. * 10 şişe klasik efes içebilen 'içelim güzelleşelim abijim' tiplerinin yadırgayacağı, içmeyeceği bira. * bulması biraz zahmetli olan bira. * alkole çok yatkın olmayan bünyeleri 2 tanesi ile hafif ısıtan, yumuşatan bira. * 33cl şişesi 2.5 tl civarında olan bira.
kahveli missbon gibi sevemedim.
kendisine öncelikle kenan doğulu'dan sen nasıl bir şeysin şarkısını armağan ediyor ve devam ediyorum.

kendisi şahsım adına bir alkollü içecek değil daha ziyade keyif içkisidir. gece 4'deki nescafem gibi bişeydir bu allahsız. içerisine kahve koyan her kimse 40 yıl daha yaşasındır. bunu içerken derdiniz tasanız olmayacak, bir gülecekken iki üç gülecek bitince gene istiyeceksiniz. ve buradan izmitte bunu barlarında bulundurmayan işletmecilere sesleniyorum batacaksınız siz bunu getirmedikçe batacak!
içilecek en leziz içkilerdendir. sohbetin yanına iyi gider.