bugün

elektronik bilet , kağıt bilet düzenlenmeksizin yolcunun tüm rezervasyon ve uçuş kayıtlarının elektronik ortamda saklanmasıdır.
kişiye sadece uçuş detaylarının olduğu bir bilgisayar çıktısının verilmesidir.
(bkz: e fatura)
bir futbol müsabakasına gitmek için üzerinde adımız soyadımız, kimlik numaramız ve fotoğrafımızın yer alacağı bilet. zaten yeterince futboldan soğuttunuz, bunu da yapın tam olsun. biz seyirci olmak istemiyoruz biz taraftarız ve öyle kalmak istiyoruz.
(bkz: e bilet e hayır)
insanı futboldan soğutan yeni uygulama. ulan yunanistan'da üst arama bile yapılmıyor oh mis.
herkesin karşı çıkması gereken uygulama.

fişlemediğiniz müdahale etmediğinz bir bur futbolumuz kalmıştı onu da rezil ettiniz.

rte ve arkadaşları 1984'teki ütopya yolunda ilerliyor resmen.

tek tipleşelim, her anımı takip etsinler, hepimizi fişleyebilsinler ve bunlara yasal dayanaklar üretsinler.

PANKARTA EVET
DAVULA EVET
DEPLASMANA EVET
MEŞALEYE EVET

E-bilete hayır !
bu sene karşımıza çıkacak uygulama. tüm grupların ortak şekilde hareket ederek karşı çıkması gerekir. bu konuda tepkilerini ortak pankartla (bazı stadlarda pankart da yasakmış) ya da ortak tezahüratla dile getirmeleri gerekir.
insanları fişlemenin yeni yöntemidir.
kulupler ve asiklarini musteri patron durumuna sokmak icin yapilan gereksiz uygulamadir.
--spoiler--
takimimizi gonulden seviyoruz, gonulden destekliyoruz; takimimiz icin canimizi bile veririz. biz asigiz. askin da tarifi yoktur.
--spoiler--
ultrAslan'ın yoğun şekilde somut hareketlerle karşı çıktığı uygulama.

Diğer tribünleri de bekleriz.

Gidilen her DEPLASMAN
Asılan her PANKART
Çalınan her DAVUL
Yakılan her MEŞALE
Tribün kültürünü var eden öğelerdir.
YASAKLAMAYIN !

e bilet insanları fişlemektir. fişlenmeye hayır.
tüm tribünlerin karşı çıkması gereken uygulama.

ki geçen gün türkiye'nin önde gelen tribünlerinin ortak açıklama yaptığını görmüştüm.

asla doğru bir uygulama değil.
insanları fişlemektir.

bunu savunan adam ya cahildir ya da art niyetlidir.
gelmiş geçmiş en saçma futbol uygulamasıdır. ben bir Galatasaray taraftarıyım. stadımızın çoğu kombineyle satıldı zaten. bize kalan on binden az bilet. zaten biletix kilitleniyo bilet alırken. Şimdi ben biletsiz kaldım. maça da gitmek istiyorum. napicam ? tabiki kombine kiralıycam. bu gereksiz e-bilet uygulaması yüzünden bunu da yapamiycam çünkü kombinedeki resim bana ait degil. bu sefer maca sokmiycaklar... arkadaşimin işi çıktığı zaman bile onun yerine maça gidemiyceksem sıçarım böyle işe.
devletin insanları fişlemek için koyduğu yeni sistem türk tribünlerinden hala sağlam bir tepki gelmedi demekki fişlenmek istiyor herkes yarın bir gün deplasmana gidemediğinde stada giremediğinde anlarsın e biletin ne olduğunu.
bursada galatasaraylı taraftarlar cevabı vermiştir.

turnikeler patlamış tribüne biletsiz girilmiştir.

e biletinizi alın şimdi..
tribün kültürünü bitirecek uygulama. ne yazık ki 14 nisan'da başlıyormuş. * *
Hem iyi hem de kötü yanları var.
iyi yanı artık karaborsa bitiyor. Kötü yanı ise taraftar sayıları fişlenme korkusuyla azalacak ve eğer sizin oturduğunuz bölümde olay çıkarsa siz de potansiyel suçlu durumuna düşeceksiniz.
insanları fişleyip, birilerine rant sağlamaktan başka bir halta yaramayacak olan uygulamadır.
deplasmana, pankarta evet
tribün kültürünü bitirmeye çalışanlara, e bilete hayır.
1453 bilmem ne grupları, karaborsacıların kökünü kurutacak uygulama. karşı çıkıyorlar felan fişleneceğiz diye haklılar. kulüplerden artık bedava bilet koparamayacaklar düşürdükleri biletleri başkalarına fahiş fiyata satamayacaklar.

ha bu uygulamadan kulüplere ne kadar para kalacak o sıkıntı. yine birilerine rant kapısı açılıyor görünen o.

not: iyi ve kötü yönleri olan uygulama.
https://pbs.twimg.com/med...BlNi-DOCAAAB_rL.jpg:large

#ebiletehayır
E bilet yüksek çaplı bir saçmalıktır.
#ebiletehayır Against modern football pankartları foraa !
bir zamanlar e bilet bu şekildeydi. hey gidi günler hey ...

görsel
taraftarlık, camia, kulüp geleneği gibi bizim gibilerin sevdiği gerçek futbola dair her şeyin amına koyacak uygulama... doğrudan veya dolaylı yollarla. evinde otur, decoder müşterisi ol, çoluğu çocuğu da statlardan uzak tut demenin arapçası. kokusu sonradan çıkar mı bilinmez zira spor basını denen yavşak sürüsü derin futbol yazmaktan ve konuşmaktan fellik fellik kaçar ama bu saçma sapan uygulamadan ekmek yiyen hem federasyondan hem de siyasi yakınlarından çok kimse var. böyle apar topar getirilmesinin sebebi de bu.

alt liglerde yaşam savaşı veren karagümrük, altay, 1908 anadolu gibi adını saymakla bitmeyecek ve bir çoğu türk futbolunun temel direği olan takımın da iyice çökmesine neden olacak.

sadece 3 takımın taraftarlarından oluşan, laylon formalı, pembiş yanaklı hayatta stadyuma adım atmamış tosuncuklar bundan böyle official taraftar modelidir...

alın götünüze sokun endüstriyel futbolunuzu...
insanların fişlenmesi için ortaya atılmış uygulamadır. Seyirci değil taraftarız lan biz. (bkz: e bilet e hayır)
(bkz: passolig satın alacak olan mallar)