bugün

çirkin ya da aşıktır.
kendi dış görünüşüyse paspallık, karşı cinsin görünüşüne önem vermiyorsa zevksizlik, estetik kaygılarının olmayışı yada nefes alsın yeter mantığı.
diyelim dış görünüşe gerçekten değer vermiyor
acaba!
uğur böcekleri gibi hamam böceklerini de sevebiliyor mudur?
ozguvensizdir veya odak noktasi sadece bel altidir.
"Eğer dış görünüşe önem vermeseydin, uğur böceğini sevdiğin gibi hamam böceğini de severdin."
-Joker
Yoktur. Kadin erkek cinsiyet farketmeksizin her insan az çok dış görünüşe önem verir. Sonuçta dış görünüş tanımadığımız birisi hakkında bize ip uçları verir. Dış görünüş sadece tip veya vücut değil aynı zamanda giyimi de kapsar.
Insani yönleri gelişmiş bilgelik seviyesinde biridir. Neyin kalıcı neyin geçici olduğunun farkındadır.
turk erkeklerinin yüzde 99 udur. dısarı cıkıp bakın avmlere haftasonu gelenlere kimin eşi güzel alımlı? hiçbirinin. O önemli değil bu önemli degil bi delik olsun yeter deyip evleniliyor sonra tiksinti iğrenme akabinde yavru kopege tecavuz ediyorlar işte.

Evet yavru kopek sizden güEl sizden seksi.
Benim bu. Ben auraya (saçtığı havaya) önem veririm.

Fiziksel olarak temiz olmasına bakarım. Saç, el, vücut, koku.

Bu kriterlerde birisini bulduğumda ise reddedilirim genellikle.
30 unu devirmiş, bilgeleşmiş olgunlaşmış erkektir. başına ne geldiyse güzeller yüzünden ve güzellik arayışı yüzünden gelmiştir. deneyimlemiştir, güzel kadınların bencil, narsist, soğuk ve kibirli olduklarını geç anlamıştır. o yüzden tercih sıralaması değişmiştir.

yada yalancıdır! hala “dış görünüşe önem vermiyorum” diyip sadece güzel ve turkuaz rengi gözlü kızları beğeniyordur. neyse bu konuda pek net değilizdir biz susalım başkaları konuşsundur.
(bkz: benden adam olmaz)
çok yakışıklı bir adam değilim belki ama hani elim yüzüm düzgündür allaha şükür. zamanın pehlinde çok uzun yıllar hayatımda olan kadın kişisini kimse bana yakıştırmazdı. olum sen yakışıklı adamsın bu çirkini nerden buldun derlerdi hep. güzel miydi? hani dönüp tekrar bakacağın birisi değildi ama gönül bu işte sevdiği zaman yapacak bir şey kalmıyor. kalbi güzel olsun seni sevmesi güzel olsun yemin billah onun şekli şemali hiç umurunda bile olmuyor.
Vermeyen erkek yoktur. Vermiyorum diyorsa yalancının tekidir.
o benimdir.
görünüşten cok yeteneklerine ve hormonlarına bakarım.
Her aklı selim erkek ya da kadın dış görünüşü önemser ve bundan etkilenir.

Dış görünüşten kasıt, güzellik veya çirkinlik değildir elbette lakin bu kavramlar görecelidir. Neye göre ya da kime göre çirkin veya güzel?!

Ama özbakımına, giyimine, kuşamına, kokusuna, dikkat eden, bakımlı el ve ayağa sahip hangi insan göze hoş görünmeyebilir ki, hangimiz etkilenmeyiz bu özenli insandan?

Hepimiz etkileniriz...
Hepimizin hoşuna gider...
Aksi durumlar ise hepimizi irite eder.
Bu, kadın ya da erkek konusu değildir, hepimizi kapsar.
Nokta!
Yanlış yapan erkektir. Neden mi? Kendimden örnek vereyim. Bu arada ben erkeğin kendi dış görünüşü olarak algılıyorum konuyu. Artık kalbinin güzelliği önemli diyen nesil kalmadı diye düşünmekteyim.

Neyse erkekseniz kendinize bakın, kılık kıyafet baya sizin etiketiniz, alim de olsanız -iş hayatında özellikle- tarzınızla kıyafetenizle göze çarpmadığınız sürece kimse sizi takmıyor. Nedense şık bir takım güzel bi kravat, sizi iyi düzeyde ingilizce bilir tam bir meeting audit adamı yapıyor.

Bu duruma katılmadığımı da ayrıyeten belirteyim.
(bkz: çirkin siken çok siker felsefesi) ni benimsemiş olabilir.
kadınların sadece dış görünüşten ibaret olmadığı, doğrudur.
kadınların sadece am, meme, bel, fizikten ibaret olmadığı, doğrudur.

ama kardeşim eğer bir erkek kendine ve dış görünüşüne dikkat ediyosa aradığı kadında bir dış görünüş de bekler be. kimse kendisini sapyosexüelmiş gibi göstermesin.
Dondurma kabında sarma bulduğumdan beri dış görünüşe önem vermiyorum.