bugün

Masa altından götürülen alkol heyecanı.
Deli gibi oynama fırsatı.
O an dünyanın en lezzetli besini gibi gelen dandik çerezler.
Düğün yemeği.

(bkz: köy düğünü)
Ben kendi dugunum olmadığı surece hic birini sevmiyorum ya.
Bence yoktur ama uzak akrabaları falan görürsün işte tek o olabilir.
samimiyetsiz akraba ortamı olması, olabilecek her türlü sevme nedenlerini bir anda sıfırlamaktadır.
rahat geçen takı töreni başka da sebep yok .düğün yapmadığınızda nikah sonrası takı töreninde performans istediğiniz gibi olmayabilir bir de surat yiyebilirsiniz .çocuğunun düğününe passat parası gömmüş akrabalar ne yaptın da çeyrek istiyon lan suratı yapabilir size.
pijamayla gördüğünüz ayten teyzenin aslında güzel giyinebildiğini görmektir.
alkol alınması bol eğlenceli olması..
tabii ki trakyalı bir bireyin düğünüyse ehehe..
Halaylar halaylardır.
Oynuyorsun bi kere. Hele düğünün son zamanları tam kopmalık. Horonlar, karşılamalar. Bide kız bakanlar falan var düğünde, diziliyorlar duvar dibine falan.
görsel
birkaç sevdiğim akraba dışında neden kulaklarımın içinde tbm çalıştıran gürültülere * katlanayım ki? olmayan nedenlerdir.
kendi düğünümse EVET.
Beleş fıstık.
Trakya düğünleri.
Yine bir kar/Zarar grafiği ile karşılaştırınca kendiniz dünyadaki en iyi kalpli, en güzel bağayan ile evlenmiyorsanız yetersiz kalacak olan nedenlerdir.
Normal zannettiğin insanların sahnede oynarken kendilerinden geçmelerini seyretmek.
4 kilo makyaja bulanıp saçını da wilma flintsone gibi yapıp sürekli salonda bi yerlerden bi yerlere yürüyen ama ne yaptıklarını anlayamadığım düğün kızlarını izlemek. insan bakıyor nabıyo lan bu diye.
görsel
Çünkü düğünler genç kızların ve delikanlıların arz-ı endam ettikleri, kendilerini oğlan/kız analarına beğendirdikleri, hatta belki beğendirmeye gerek kalmadan kesişip tanıştıkları yani karı/koca bulmak gibi ulvi niyetlerle gelinen toplantılardır. Ben bu açıdan yararlı buluyorum.
düğün yemekleri.
düğünlerin hiçbir güzel yanı yoktur. hunharca tepinen insanlar, yapmacık tavırlar. iğrenç.
konya için konuşulacak olursa düğün pilavıdır net.
Sürekli mutlu görünmek zorunda olmak. Alsam 6-7 gibi başlayan ve saatlerce süren bir ortamda alkol almayan biri için sürekli gülümsemek çok zor.

Edit: yanlış okumuşum.

Uzun zaman sonra eski arkadaşları görmek.
yemektir.
(bkz: yok ki)
etraftaki makyaj yapmış liseli, mini etekli kızlar.