bugün

Hafta sonu sinemada izleyecek olduğum filmdir.
para vermeye acınılan.
küfürlü konuşmayı komedi sanan güruhun yaptığı saçma sapan film.
çok güzel film, biraz küfürlü ama yine de güzel. ahmet kural oyunculuğunu göstermiş. 3 sinema solonu gezdim pazar full doluydu.
günlerdir herkesin dilinde dolanan, halk arasında epey tutan ancak fazlasıyla bayağı bir film, paranıza yazık.
ne oldu nasıl bitti anlayamadan ışıkların yandığı film. devamı gelecek gibi. 2. yarısı daha eğlenceli.

--spoiler--
gelinliğimin kefenim olacağını hiç düşünmemiştim
--spoiler--
''Entarisi dım dım yar'' adlı türküsüyle ün kazanmış sivas yöresine ait bir komedi filmidir.
çokça güldugum güzel bir Türk filmi. bir fırsatım daha olsa tekrar giderim. Tebrikler yazan ellere oynayan oyunculara.
dün sinemada kız ve erkek arkadaşlarla izlediğim şahane şey. toprağımın hakikati bir başka tatlı...
--spoiler--
gelinliği giymek zorunda kalan erkek şahsın, mafyanın kendisini kovaladığında söylediği söz:

-gelinliğimin kefenim olacağını nerden bilirdim!

--spoiler--

yarmıştır efendim.
dün 18:50 seansında kayseri forum avm'de izlediğim film. beklentileri falan düşük tutup gidin eğer hala gitmeyen varsa. dün gösterimin 13. günü olması ve kayseri olmasına rağmen salon doluydu.
Son yıllarda çekilmiş en başarılı Türk komedi filmidir. Kesinlikle herkezin izlemesini isterim
Filmden çıkınca hemen ikincisi çıkmalı hissi getirdi bana.
hoş film olmuş.tebrik ediyorum hepsini. oyunculuklar iyi ama rasim abi şiveyi tam tutturamamış sanki. çok da göze batmıyor zaten. cemcir tokat şivesine kaymış ellam. burak satıbol namı diğer salih abime biraz daha rol verselerdi keşke. çok istedim onu. sadi'yi gözlerim ne çok aradı. vedat da öyle. sadece kuyumcu olmuş aslan filmde. damadın anası çok iyi lan. muallim süper. ahmet kural'a yakın planlar çok olmuş. gerçi filmin tamamında yakın plan çok. bu iyi bişey. oyuncu mimikleri görcez tabi yakın olacak. çalgı çengi'nin "adama çelme mi taktın lan" sahnesi bu filmde de var. o sahnede aklıma işler güçler 19. bölümün başındaki fragmanda görülen 06 çç 02 plakalı kara şahin geldi. biz çalgı çengi2' yi istiyoruz selçükcüğüm. vur kır parçala çek şu filmi.

not: verdiğim paraya acıdım deyip film sonunda gişeden parayı geri isteyecekseniz özcan deniz'in filmi var. sizi o paklar. ona gidin.
recep ivedik izleyici kitlesinin sevebileceği film. bu filme vereceğiniz parayı sokakta mendil satan çocuklara verin en azından iyilik yapmış olurusunuz.zaman ve para kaybı.
yorumlara bakarak büyük beklenti ile gittiğimden pek beklentimi karşılamayan film. güzel film lakin filmin çoğunluğunda gülmedim, belki de problem bendedir. ahmet kural'ın abartılı oyunculuğundan bahsedilmiş ama filmi kurtaran da yine ahmet kural.

--spoiler--
ahmet kural'ın otel tüp muhabbeti epey iyiydi, orası yardı işte. olayda bdp'li eleman olmasaydı daha iyi olurdu.
--spoiler--
Para verip izlemenin büyük vakit kaybı olduğu film.
işler Güçler seviyesinden sonra ve onca reklamasyon çalışmasının ardından büyük hayal kırıklığı.
Mizah yapmanın bel altı küfür dizmek olmadığı,ucuz şive komedisinin artık tat vermediği neden anlaşılmaz hala..
Belli kendi aralarında pek eğlenmişler lakin bu eğlenceyi neden yayınlamışlar anlayamadım.
Biraz Eyvah Eyvah seyretselerdi mesela..
Kötü değil,çok kötü..
Çok merak ediyorsanız dvd'sini alıp evde izleyin,hatta ona da yazık bekleyin televizyonda yayınlanınca çok da boş vaktiniz var ise seyredersiniz.
büyük beklentiyle gidilmemesi gereken film. benim için sümelanın şifresi neyse düğün dernekte odur. filmdeki bütün karakterler abartı ve uç noktalardadır. koca sinema salonunda tıklım tıklım dolu olan yerde sadece 3 yerde gülme sesleri duydum o da sanki bir kısa dizide alttan verilen efekt gibi hemen bitti. ben de zaten mimik hareket etmedi. recep ivedik serisine yarıla yarıla gülen tayfanın bu filmde de hunharca eğleneceğini düşünüyorum. asla komik film değil. ben verdiğim paraya, gecenin bir yarısı anca bulduğumuz seansa aldığımız biletlere ve uykusuz kaldığıma üzüldüm. işler güçlerin bir bölümü bile daha komik. hiç yakıştıramadım.
dün kayseri forum da, 19:15 seansında izlediğim filmi. salon tıklım tıklım doluydu. film tek kelimeyle mükemmel gidin izleyin.

bu filmi beğenmeyen çakma entellerin sözlerini pek kale almayın. saloda yarılana kadar gülerler, gelirler buralarda entelvari takılırlar. sanarsın hepsi japonya kraliyet ailesi terbiyesinde büyümüş...

gidin izleyin arkadaşlar, harika bir film.
ACAYiP gülmekten karın ağrısı yapan bir filmdir. ilk başta ön yargıyla gittim kesin bir halta benzemiyordur diye. esasen amaç 'the hobbit' e gitmekti lakin sevgili gidip bu filmin biletini almıştır. oflaya puflaya girdik, gülmekten donunuza edersiniz.

ancak kesinlikle sevgiliyle gidilmemesi gereken bir filmdir. asla ve katti gitmeyin kardeşim. sevgiliniz siz kahakhalara boğulurken türlü rezilliklerini görebilir. mısırları döküp, tam su içecekken kusabilirsiniz. gülerken yayılırsanız enseye adamdan saplağı yersiniz ''adabınla gül kadın'' gibi. gerçi kendide sonra size hak verir sizden uzaklaştık. ama siz yinede arkadaşlarınızla gidin evet.
3 milyon izleyiciyi zorlayacak olan filmdir.
Beklentilerimi karşılamayan film. Birkaç sahne dışında tebessümden öteye gidemedim. Çalgı çengi çok daha iyiydi. Karakterler gereksiz yere makyajlanıp abartılmış.
Güldüğüm sahneler de zaten ahmet kural'ın sahneleriydi.
Ama itin götüne sokulacak kadar da kötü değildi. Ille de gidilecek bir film olmasa da yoklukta gider.
vakit kaybetmek adına izlenebilir, yoktur tuvalete gitmek kadar dahi önemli bir işin gider izlersin. senaryo namına ortada herhangi bir olay örgüsü yok, spontene yapılmış gibi ya da aceleye gelmiş hadi sizde istediğinizi yapın denilmiş gibi bir film.

mizahi açıdan bakınca yapılmaya çalışılan sivas ağzı olmamış, yapmacık kalmış. 10 sahne ötesini tahmin etmek gerekten hiç de zor değil.

ayrıca kendi çaplarında bir sosyal mesaj vermeye kalkmışlar, başaramamışlar. defalarca yapılan sivas otel göndermesini sırrı süreyya önder'le desteklemeye çalışmışlar. soruyorum film ekibine başka birisini bulamadınız mı? otel vakasını anlatmak adına aklınıza sadece pkk lı sırrı mı geldi.
çok fazla bir beklentiyle gidilmemesi gereken güzel bir film. ekip bu kadar sağlamken az bir beklentide ayıp olur doğrusu. tavsiyem arkadaşlarla gidin daha çok gülersiniz.
güldürmemiştir. olmamıştır. işler güçler'in ardından bize bu yapımı reva görenleri kınıyorum.
kaçın ulan ne biçim vuruyor sahnesinden gülmekten nefesim kesilmiştir.