bugün

Düzgün, çekingen ve çok kötü erkekler hep yalnızdır. Biz düzgün erkekler ise bir gün bulacağız düzgün kişiyi. Bazı kızlar çekingenlikle düzgünlüğü karıştırmış. Hatta gördüğüm bir tanesi düzgün istemiyoruma getirmiş olayı. Hani diyiliyor ya düzgünlük nedir. Bilmiyorum belki de yazıcağım özelliklerin bazıları bende de yoktur ama benim düşünceme göre düzgünlük bunlardır ve böyle yaşayan insanlar genellikle yalnızdır:
+Yalan söylememek
+ilişki yaşayacağı insanı gerçekten sevmek
+Kaba olmamak
+Ukalalık, yalakalık yapmamak
+Eğlenceli olmak
+Art niyetli olmamak
+Önemsemek
+insanları kullanmamak
+Aldatmamak ve aldatmayı aklından bile geçirmemek
+Değer vermek
+Beraberken ona en güzel anıları yaşatacağına inanmak vb.

Aslında durumun doğruluğunu şuanki ilişkilerin kısa süreli olmasıyla kanıtlayabiliriz. Madem herkes doğru kişiyi seçiyorsa neden bu kadar kolay ilişkiler bitiyor, neden bu kadar çabuk insanlar birbirlerini sevdiklerini düşünüyorlar. 'Kasları var, yakışıklı, güzel sesi var aşık oldum' tavrıyla davranılması düzgün erkekleri yalnız bırakan şey. Bu arada demiyorum ki 'Zaten düzgünüm, bakımlı olmama gerek yok'. Dediğim şey seçeceğiniz insanın tüm özelliklerini dikkate almanız. Bu hem erkekler için hem de kadınlar için geçerli. Sizden önce 30 kişiyle çıkan birinin size karşı 'Seni gerçekten seviyorum' demesini ciddiye alıyorsanız salak erkeksiniz/kadınsınız.
Altına imzamı atacağım söylem. Öyle beyler ama güzel günler bizi de bekler siz merak etmeyin.
Kim diyor ulan onu durumudur.

Düzgün şevişgen ve taşak burcu erkeği olarak bozduğum genellemedir.
ne kaybettiysem düzgün olmaya çalışmaktan kaybettim.

ama kadınlar bunu istiyor, bağırsın, çağırsın, aldatsın piç adam daha çekici geliyor onlara, niye çünkü düzgün adamda heyecan yok, "whatsapp'ta gece 4'te ne işin vardı" diyemecek, "yanında ki kız kimdi" diyemecek, "dün gece kimlerle takıldın" diyemecek.

düzgün adam işi ve sevgilisi hariç bir şey düşünmez, bu yüzdende kaybeder.
aynı anda 3 farkı kızla takılsanız en değerli sizsiniz unutmayın. eski çalıştığım yerde eleman aynı anda 8 kızla mesajlaşırdı, bunu bildiği halde sekreter hatun götünün dibinden ayrılmazdı, herif bir gece kullanıp peçete gibi kenara atacak ama bunu istiyorlar.

her şeye rağmen düzgün kalmaya devam edeceğim, elbet kendim gibi düzgün biri çıkacaktır.
yoksa da yalnız ölürüm n'abayım.
içinde biriktirdiği o duyguları sadece o kadın için paylaşmak ister. Tabi bu duruma abazalık diyebilirsiniz kısmende öyle duygularını tüketen erkekleri hali ortada karşısına düzgün kız çıksa bile o fırsatı kaçırabiliecek kapasiteye gelmiştir. Kısacası ne ekersen onu biçersin.
Yalnızlık bir tercihtir, bu tercihte kadına yer ayırıp ayırmamak bizim tercihimiz ve doğru kadınların slotlarını keşfedemediğimiz için kendimizi kapatıyoruz. Doğru kadını bulduğumuzda bu bahsettiğiniz olay kapanacaktır. Yeterlidir.
Ben de aynı şeyi erkekler için düşünüyordum ama konuyu başlıktan sapmaması adına uzatmıyorum. Konuya dönüyorum bu yüzden. Şimdi hiçbir kız ''bu çok utangaç'' diyip sevmez veya ''bu çok havalı'' diyip sevmez. Bu tamamen kişisel tercihlerle alakalıdır. Örneğin ben karşı cinsle konuşurken sorun yaşayan, utanan bir kızım bundan ötürü utangaç olmayan erkeklere ilgi duyuyor olabilirim. Ama keza benim bir arkadaşım var çok girişkendir bu konularda. Onu seven kişi de kızın aksine çok utangaç bakamıyor bile kıza. Bu da kızın hoşuna gidiyor. Ama benim gitmez çünkü ben zaten utangacım karşımdaki de utangaç biri olursa belki empati kurabilirim en fazla o kadar. ilgi duymam ona o yönden. Aynı şekilde bu görünüş olarak da geçerli. Ben sarışın olmadığımdan sarışınlar ilgimi çeker başka biri sarışındır esmer ilgisini çeker. Yani anlatmak istediğim insanlar genelde karşı cinste kendinde olmayan özelliği (iyi veya kötü) hoş buluyor, ilgisini o çekiyor. Ha şu yönden haklısınız işte serseri olsun vs muhabbetinde ama yanlış anlamışsınız olayı onda da. Biz korumacılıktan bahsediyoruz. Hani gidip de millete ''sen kız arkadaşıma mı baktın ağzını yüzünü kırayım''ya da ''bir daha o eteği giyme demedim mi sana lan'' diye bağıran bir hödükten bahsetmiyoruz. Korumacı, sahiplenici olsun diyoruz. Biraz sorunumuz varsa o da çok hayal kurmamız bunu da kabul ediyorum ben kendi adıma. Filmler, kitaplar bir çoğumuzu etkiliyor karşımızdaki insan da öyle olsun istiyoruz ama öyle olması imkansız. Her insanın vereceği tepki, sergileyeceği tutum farklı. Örneğin Eğer bir kız çok trip atıyorsa mesela hani alttan alınmayı bekliyor olabilir ama karşısındaki kişi gerçek bir kişi ve filmlerde erkeklerin verdiği tepkiyi o göstermeyince bozuluyor. Yani beklenti yüksekliğinden kaynaklanıyor bunlar.Bir de iyi erkekler ezik olarak görülmüyor çoğu kız tarafından. Aksine gerçekten çok iyiyseniz gözleri kapalı size güvenirler ama sergilediğiniz tutuma veya özelliklerinize göre sizi arkadaş olarak da görebilirler sevebilirler de. Ama tavsiyem gerçekten iyi bir insansanız bunu göstermekten gocunmayın ve pasif de durmayın, öz güvenli olun. Ezik diyecek bir kız bilmem ben bu zamanda iyi bir insana. Ben de sizin kızlar için düşündüğünüzü erkekler için düşünüyorum bazen. Hani ben mi hata yapıyorum hata mı karşımdaki erkeklerde diye. Çünkü çıktıkları kızlar hatta yakın kız arkadaşlarım bile mesela aynı anda bir çocukla görüşüyor, ötekiyle konuşuyor, diğeriyle mesajlaşıyor ve görüştüğü çocuk bilse bile bir şey demiyor. Bunu ben hayatta yapamam ve bazen kızıyorum da onlara niye böyle yapıyorsunuz birbirinize doğruyu söylemiyorsunuz diye. Ben platonik platonik takılırken milletin aynı anda üç beş kişiyi idare etmesi sinirime dokunuyor.
Ben de neden bulamıyorum diyordum meğer düzgün erkekler hep yalnızmış.
bu aslında düzgün erkeğin yalnız olması değil, kadının kendi kendini yalnız bırakmasıdır.

şımarık kadının, pençelerini söktüğü erkeğe gel beni avla demesidir. avcıya avı öğretemezsin. avcı, gidip de aslanı vurmaya kalkmaz. avcı yaralı ceylanı da vurmaz. avcı kendine göre bir avın izini sürer, ondan keyif alır, onu izler, onun peşinde koşar. şimdi, avlar aslan postuyla geziyor.
avcı da aslan avlamayı öğreniyor. aslan avlamak başka, ceylan peşinde koşmak başka. o postun altından çıkan ceylan, artık avcıya ceylan olduğunu kabul ettirebilir mi, sikinde olur mu artık. o, aslan vurmuştur. ama aslan avlanmaz ki..

diğer avcı aslana hiç bulaşmaz. aslandır çünkü o. üstündeki postmuş, kamuflajmış bakmaz. ceylan arar. yaralı ceylanın bile üzerine aslan postu giydiği yerde tabi sik gibi kalır. aslan vurmak zorundadır atık. ama.. aslan, avlanmaz ki.

artık ortada av yoktur. yani, avcı da yoktur. düzgün erkek yalnız değildir yani. aslan vurmayı öğrenmemiş bir avcı artığı vardır ya da aslan vurmak istemeyen bir emekli avcı.

bi de o kadar sahte avın içinde, sek sek sekerek gezen tek tük ceylan vardır, kısmetini arayan, ona buna yem olan, yem olmamak için aslanı da yaralıyı da tanıyıp taklit etmez zorunda kalan, belki de avlamaya kıyılamayacak kadar güzel olan.

edit: aslan kılıklının tekinden gelen itiraz üzerine efenim, avdan kasıt aşktır. bunu da açıklayalım, meraklısı teşbihte hata aramasın.
balici ve tinerci erkekler de yalnız kardeşim.
napalım yani.
Başlığın ilk entrysinde kızların yüzde 80i efendiliğe bakmıyormuş yazıyor. Geri kalan yüzde 20lik düzgün erkek arayan kızlar da yalnız sayın yazar.
Sadece erkek tarafını düşünmeyin.
''iyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir.'' victor hugo.

sebebini kendilerine sormaları gereken öz mahkumiyet.
(bkz: züğürt tesellisi)
Varsın böyle olsun düzgün olmak bir erdemdir ateist bile olsa.
Dün sözlükteydim düzgün erkekler yalnızdı. Akşam yattım sabah kalktım düzgün erkekler hala yalnız. Biz iki kişi uyuduk. Siz acaba kendinizi fazla mı önemsiyosunuz?
biz düzgün olmaya devam edelim varsın yalnızlıktan geberelim.
Acaba neden bu kadar piç meraklısıyız diye kendime sorduran bir başlıktır.
bir realitedir.kadınlar bizim gibi piç erkekleri sever.yatakta,hayatta atik, tuttuğunu koparan erkekleri.sizin gibi sümsükleri değil.daha hayatta bir kızı elde edememişsin tuttuğunu koparacak,hayatta dik duracaksın.pehh.kız gibi bir basit yaratığı bile elde edemedikten sonra nasıl yapacaksın peki bunu?anca kendini kandır ben düzgünüm ben düzgünüm diye ahahaha.
bir de ben evlenene kadar kimseye dokunmam diyen sakalsız,1,60 boyunda tipler var. duyanda çok yakışıklı kimseye pas vermiyor sanacak hıaa
Kaderimiz utansın.
Katildigim önermedir. Benim gibi kaliteli bir adam yalniz olmayi haketmiyor. Degerimi bilmiyorsunuz kizlar zalımsınız.
doğru bir önermedir. ben de çok yalnızım.
çirkin tesellisinden başka bir şey değildir.

çirkinim ordan biliyorum.
doğrusu tipsiz ve özgüvensiz erkeklerin hep yalnız olması diye güncellenmesi gereken başlıktır. ya kardeşim fakirsiniz, tipsizsiniz açlıktan ağzınız kokuyor haliyle sevgiliniz yok, olabilir de, buna ben efendiyim ondan kimseye yan gözle bakmıyorum kılıfında kendinize servis etmeniz çok gülünç. yani yan gözle baksan ne olacak?
etrafında 15 20 kişi olmayınca kendini yalnız zanneden salakların ahmakça önermesi.
asıl yalnızlık kalabalıkların içerisinde ne kimseye kendini duyurabilmek, ne de birini dinleyebilmektir.
hiç mi duymadınız (bkz: nerde çokluk orda bokluk)