bugün

içinizde ki irlandalı olarak seçimim bellidir.
international living'in "önce bizim ülkeleri koyarız, gerisini zar atarak belirleriz" diyerek oluşturduğu listemsi. köle ticaretinin olduğu ülkelerin bizi geçmesi mümkün değil amk. adamlar bildiğin "şu müslüman mı len? en sona koy onları." diyerek yapmışlar listeyi. pardon, listemsiyi.
tartışmasız, kesin ve net.

(bkz: hollanda)
ütopyadır, benim zihnim dedir, zihnimde kafam dadır, kafam vücudumda ve vücudum da yeryüzün dedir. ütopya.
malezyadır.
ben çağdaşlığı orada gördüm.
Tecavüz dolayısıyla hamile kalma oranları artar ve tabi yaşanabilirlik seviyeside çıkar. Bu yüzden bu mükemmel ülke A.B.D'dir her sokakta 5 erkek bir kadına hatta bir çocuğa tecavüz ederken polisler tarafından yakalnır fakat işe polislerde girer ve gurup büyür.
yaşanabilir ülke değil yaşanabilir şehir vardır. kısıtlı bölgeler.
Monako ve hollandadir efendim. Ama bizim ülkemiz de iyi yani.
Bkz. italya
cevabının bana göre isveç olduğunu düşündüğüm ankettir.
(bkz: küba)
sosyalist küba.
tek bir "terör saldırısı" olmaz burada.
çünkü devlet terörü yoktur.
benim parada pulda gözüm yok ben huzur istiyorum. bu yüzden tercihim küba sosyalist bir ülke para için insanlığını satmıyorlar. eğitimde fırsat eşitliği var. türkiyedeki gibi parası olan okumuyor bu ülkede ayrıca castro gibi amerikaya karşı savaşan bir liderin halkı olmaktan gurur duyarım. tayip gibi çoluğunu çocuğunu amerikaya yerleştiren bir liderin halkı olmak istememek vatan hainliğiyse vatan hainiyim arkadaş.
herkesin kendi memleketidir.
isveç ve norveç gerisi tıraş biz erkekler için. düşünsene lan 10 kızdan 11 i güzel. yani kezban peşinde koşmak falan yok. en çirkininize bile kız var.
Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya üçlüsünün başını çekmesi gereken liste. Ne Fransa'sı Ne Almanya'sı krizden kurudu gitti ikisi de hele ABD'yi hiç söylemiyorum, skandal üstüne skandal, güneyde Meksika çeteleri, her yerde göçmenler.
zenginseniz türkiyedir. çünkü burada herkes paranın ve parası olanın yanındadır.
olmayan ülkedir. şöyle ki herkes doğup büyüdüğü vatanın kültürüne, adetine, yemeğine, şusuna, busuna alışmıştır. ben şimdi fransa'ya gitsem elbette ki yabancılık çekerim, nasıl bir fransız bizim memleketimize geldiğinde yabancılık çekiyorsa... bir aile dostumuzun fransa'dan fransız bir arkadaşı memleketimize geldiğinde bu farkı daha da iyi görmüş olduk. örfler farklı, adetler farklı, kültür farklı.

hem kim, nasıl yapmış böyle bir istatisliği? kimse gelip bana "dünyanın en yaşanılabilir ülkesi neresidir?" diye sormadı.*
iskandinav ülkeleri , avustralya ve kanada'dır.
(bkz: norveç)
(bkz: norveç)
Türkiye'nin sonuncu olarak bile girmesinin söz konusu olmayacağı listedir.
anadoluya ve anadolu insanına sevdalı bünyeler için (bkz: türkiye)

o eksikmiş, bu yanlışmış, şu anlaşılmazmış, bilmem ne çok hede hödöymüş... hiç önemli değil, bu topraklarda bişeyleri düzeltmek için emek harcamak bile güzel.
en başta amerika gelir hacı. şimdi bana dünyayı sömürüyor ben zalimlerin ülkesinde yaşamam deme. her adımda götüne dildo sokma karşılığında vize çıkarsalar yaparsın. her neyse amerika'da yaşamak ayrıcalıktır, birde isviçre.
(bkz: isveç)