bugün

Global araştırma şirketi Gallup, her yıl düzenlediği 100 ülkeyi kapsayan yeni araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Dünyanın en sinirli ülkelerini açıklayan duygular anketinde Türkiye ikinci sıradaya yerleşti.
https://bit.ly/3ymmzWU
bit.ly'li bir linke basmak istemiyorum, teşekkürler.
ikinciliği gururuma yediremiyorum.
herkes sinir stres saçıyor aq nasıl bir ülkede doğduk biz ya.
Bu ülke de yaşayıp sakin kalabilmek, namümkün.
Benim yüzümden 2. Olmuştur belkide.

Hiç agresif değilimdir.
Birinci de adana heralde.
Arnavutluk, Rusya, Gurcustan.
Türkiye'nin ikinci olduğu sıralama.

Dünyanın gitmek istemediği Afganistan'ı, Kafkaslarda sıkışıp kalan Ermenistan'ı, her gün protesto olan iran ve Irak'ı geçmişiz ikinci olmuşuz.

Kaynak, sondakika.com bariz bir hükümet yanlısı haber sitesi, biliyor ki sinirli olmayı marifet sanan bir kitlesi var.
Gallup şirketi de Amerika merkezli, Türkiye hakkında daha önce bir çok araştırma yapan, rapor toplayan başarılı bir şirket.

Gerçeklikliklerin bu kadar ortada olduğu bir durumda, toplumun bu kadar sağır olması akla mantığa sığmayan bir olay. Bu gidişle Afganistan, Irak gibi ülkelerin yanında adımızı çokça duyacağız. Sinirli olmaktan çok, cahil olmayı tercih eden toplumun hak ettiği değer budur.
Sevgili ülkemin psikopatlari ikincilik bize yakışmaz hadi biraz daha gayret birinci olalım .
burada neden birinci değiliz ki? diye çıldırmamak mümkün değil. ya kardeşim bir sıralamada da birinci olalım yahu!

enayilik sıralamasında kaçıncıyız acaba?
Sierra Leone sen niye durduk yere sinirlendin karşim. Sakin.
1. olan lübnan kesin hile yapmıştır...

yoksa birinciliği asla kaptırmazdık ! ! !
Yirmi yıldır akümüle olan ülkemin deşarj devrine denk gelen araştırma sonucu kazandığı mutlak başarıdır.