bugün

Modern insanın düştüğü en acı durumlardan biridir.
-Nasılsın
-iyiyim
sen bilirsin..
- ne yapıyorsun ?
- hiç.
'canım' aslında anlam olarak hoş, ama o kadar gereksiz kullanılıyor ki . artık fazla sıradanlaştı ve itici geliyor.
anlıyorum, unut gitsin, boşver, tamam.
dünyanın en samimiyetsiz sorusuna verilen cevaptır, zira kimsenin nasılsın derken üst komşunun banyosundan su aktığı için gece çağırdığınız tesisatçının çoraplarının nasıl iğrenç koktuğunu merak ettiğini sanmıyorum.
"olum boşver, takıcak şey mi bulamadın" boşverebilsem sana ne diye anlatayım dingil!?
-anladım.
-hmm.
-güzel.
-sen yat istersen.
bıçak kemiğe dayandı
Tamam hallederiz'dir.
bakarız ve hallederiz.
"neyse, boşver" kadar samimiyetsizoğlusamimiyetsizini görmediğim cevaptır. altından her türlü pis metin çıkar. örneğin "siktir et. ilk seferde anlamak için o kadar salaksın ki, bir ikinciye anlatmaktan vazgeçiyorum".
bakarız.
- unutursun.
+ ama çok seviyorum.
- unutursun..
hadi ya tüh çok üzüldüm şeklinde bir şeydir. ama bazen de bazı insanlara bu şekilde cevap vermek zorunda kalıyorsun. yani tutup da bir "hassiktir valla mı lan" diyemiyorsun. eheh.
sen merak etme.
bazen öyle anlar olur ki, işte o anlara mahsus olarak;

"sen bilirsin"
vatan sağolsun. adamlar kendi çıkarları için pkk denen it sürüsünü beslesinler ondan sonra şehit anası babası vatan sağolsun desin. bu kadar yapmacık olmayın içinizden geçen tüm küfürleri söyleyin bunun sorumlularına.
Maksat yarışmak idi, kazanmak değil.
zamana bırak...
abi seviyorsan git konuştur.
hımm biz sizi ararız.
''valla canım diyecek bir şey bulamıyorum.''
dürüst olmak gerekirse hayır.
"Ok by .s .s"

Cevabı insanı kötü bir konuma veya şekle ( Örn. göt,..) sokar.