bugün

(bkz: dunyanin en gicik cumlesi)
yılbaşından bir gün önce ayrılıyorsun ve 2gün sonra tekrar buluşucaksınız arkadaşınızla...
seneye görüşürüz*
öğretmenler tarafından kullanılan bir cümledir. sınıfta öğrenciler kendi aralarından konuştukları, dersi dinlemedikleri zaman öğretmen tarafından dile getirilir. şu şekilde.

- arkadaşlar ben bunları kendim için anlatmıyorum, ben zaten biliyorum bunları, sizin için anlatıyorum.

aslına bakılırsa haklıdır da kendisi zaten bu yüzden dünyanın en gıcık cümlesidir.
şehirler arası otobüslerde muavinin her molada,
- değerli eşyalarınızı yanınıza alın demesi.
yok lan işte.
evli bir erkek için;

(bkz: başım ağrıyor)
- bitiyo mu bu sene?
-kenan bey askerlik muayenesi kağıdınız gelmiş topselvi karakolundan alabilirsiniz.
*
kupeyi * cıkardıktan sonra ilk gorenin *;

'' adama benzemişsin, takma bi daha koçum'' cümlesi benim için en gıcık olandır.

insanın sağa sola kafa atası gelir. öldüresiye kıl olurum-z. *
(bkz: sen giderken ben geliyordum).
bana bişey olmaz ben maaşımı alır giderim.
söyle hep beraber gülelim.
ampülü söndürelim.*
(bkz: yemekteyiz klişeleri)
anneden: güzel kahvaltını et. ( güzelce kahvaltını et değil, güzel bi kahvaltı et değil ne ulan bu? ayrıca yurt odasında neyin güzel kahvatısı?)
ayyyy mithatttt alışverişim geldiiii.

ps:Canı sıkılıp alışverişe gitme istegini dile getiren özel okul manitalarından bi özlü söz.
birinden duyulduğu anda çoğu insanın sinir olduğu cümlelerden en gıcığıdır.**pek çok cümle,zamana ve mekana göre kişilerin o anki ruh hallerine göre, kişilerce gıcık olarak adlandırılabilir, tabi burda cümlenin kimin tarafından söylendiği de gıcıklık kapasitesini arttıran bir kriterdir. yazılanlardan da anlaşılacağı üzere çoğu yazar farklı bir cümleyi gıcık olarak nitelendirmiştir yani herkesin gıcıklık anlayışı farklıdır.ama şurası bir gerçektir ki çoğumuz *aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz cümlesine gıcık oluruz.**.*
"doğrudur."

bi' de krizin getirdiği bi' cümle var.

"bu sene maaşlara zam yok"
sorduk mu ?
duran topların usta ismi sabri sarıoğlu.
-bu bölümü bitirince ne olacaksın?
+valla bölümü bitirinceyi bilmem de, az sonra katil olacağım.
"sinyal sesinde sonra mesajınızı bırakabilirsiniz. aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor."

(bkz: bi siktir git)
sana birşey söylemeliyim! neyse boş ver
(bkz: sıkı can iyidir çabuk çıkmaz)
"öle"
(bkz: burası istanbul)