bugün

(bkz: desteksiz atmak)
genelde özellikle abd'li siyasetçiler Venezuela'daki olayları da, uganda'yı da, rusya'nın ayı katliamlarını da konuşur. enternasyonellik böyle bi şey. siz bakmayın bizimkilerin iç siyaset dışında bi halt bilmediklerine. dünya'dan bi haberler, haber kanalları hatta ve hatta spor programları gibi.

abd basın sözcüsüne haiti'deki evsizleri sorduktan sonra japonya'da öldürülen balinaları ordan da ganj nehrinde yıkanıp duran hintlilerin ne ayak olduklarını falan soruyolar. sözcü çatır çatır her soruyu cevaplıyo valla.
Valla bizim millette isini iyi biliyor ha. Yurt disindan ovguler dizilince dogru yoldayiz, elestiri gelince gene dogru yoldayiz demek ki elestiriyorlar.

Daha 10 15 sene oncesine kadar ne ovguler diziyordu ayni ulkeler. Kim dedi bunlar bize ovgu diziyorsa, bu iste bir sikinti var?

Her gun ayni ulkelerin gazetelerinin mansetlerinde muhafazakar akp cigir acti turkiyede. Demokrasi yolunda buyuk adimlar atiyor yaziyordu 12 13 sene once. istanbul avrupa kultur baskenti yapildi bir sene. Daha yolu olmayan, toz toprak stada sampiyonlar ligi finali verilde vs vs. O zamanlar kimse cikip demedi bunlar ne ayak, hep turkiyeyi destekliyorlar bu iste bir bokluk var diye.
Arkadaş butun dunya hep yanlış soyluyor kafası iyimiş bu arada. Ha onlarda yanılabilirler tabi ama hep haksızlar demek biraz ucik degilmi?
Hayra alamet değil.
kimse köpeğine çomak atılmasını istemez, normaldir.
Çünkü ülkemizin siyasal alanda çok fazla parametre barındırmasıdır.Zira bu durum siyasilerin kendilerini sürekli dinç tutmalarını sağlar.
Herkesin aynayı kendine çevirip bakması gerek durumdur .
geçen hafta 6 gün boyunca internetim hiç yoktu. elimde değişik firmalardan 3 akıllı telefon, 2 mobil modem 1 ttnet modem var. 2 gündür de whats up bazen çalısıyor. diğerleri hiç çalışmıyor. bugun vpn yoluyla kısa aralıkla bağlanabildim. yabancı memlekette arkadaşlar neler oluyor dedi. birkacına cevap yazdım. 4 cü ukraynadan bir avukat arkadasım. arasıra türkiye'ye gelir. ona yazarken yine gitti. dua ediyorum en azından biryerlere giriyor. sosyal olmak dogru değil. vaktiyle ismet inönü'nün camilerin önünde siyaset yapılmasın diye camileri kapattıgı rivayet edilir. 12 eylülde 2-3 kişi yan yana yürüse bunlar siyaset yapıyor diye içeri alındıgı rivayet edilir. bizim sadece netimizi kapatıyorlar. halimize şükredelim.