bugün

sibel kekilli.
tarkan.
hidayet türkoğlu.
Hakan şükür, nihat kahveci, ilhan mansız.
mustafa
kemal
atatürk.
----- havada yoğun bir anket kokusu var -----

yazarların dünyanın gözünden değilde kendi gözlerinden baktıklarını anladığımız anket. bu tanımdı.

amerika'da, almanya'da, çin'de senin dediğin adamları kim tanısın.

senegal de adamlara türkiye'yi biliyonmu diye sorduklarında ilk gelen cevap rüştüydü. aynı cevabı bir programda hollandalılarda söylemişti.
amerika da dr. mehmet öz, hidayet türkoğlu, mehmet okur,
almanya da mesut özil, nuri şahin,
ingiltere de son zamanlarda nuri şahin,
komşu ülkelerimizde doğal olarak fatih sultan mehmet, atatürk gibi yönetici ve savaşçı insanlarımız tanınıyor.

doğal olarak her ülkenin bulundukları coğrafyada etkisini bırakmış isimler ön plana çıkar.

----- havada yoğun bir anket kokusu var -----
Mustafa Kemal Atatürk, Hakan Şükür, Hidayet Türkoğlu
- alp arslan.
- 2. mehmet.
- mustafa kemal atatürk.
(bkz: fetullah gülem)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: tarkan)
sorduğunuz kişiye ve lokasyona göre değişkenlik gösterecek anket.
bana göre;
attila,
emir timur,
mustafa kemal atatürk.
mustafa kemal atatürk ve uğur mumcu. ilk ikisinin yanına yakıştırdığım kimse olmamasından boş bıraktım
1-Mustafa Kemal ATATÜRK
2-Kanuni Sultan Süleyman
3-Fatih Sultan Mehmet.
1-mete han
2-alp arslan
3-mustafa kemal atatürk.
1- Oğuz Kağan
2- Atatürk
3- Cengizhan
facebook'ta sorulduğunda açık ara farkla islamcı kesimin 'hz.muhammed' diye yanıtladığı anket sorusu.
1- mustafa kemal
2- kanuni sultan süleyman
bu ikisi zamanında dünyada göt etmediği kişi bırakmadığı için zannımca herkesin aklaındadır .
fatih sultan mehmet- metehan- II. Abdulhamid. II. Abdulhamid ne yapmış ki diyenlere çanakkale cephesindeki toplar gökten inmedi herhalde. II. Abdulhamid o zamanda ( savaştan 20 yıl öncesi bir zamandır) istanbul'un oradan işgal esilmeye çalışılacağını anlayıp topları oraya yerleştiren türk ve islam milletinin asıl kurtarıcısıdır. Daha bir çok başarıları var ama kısa keseyim dedim.
üç kişiyle sinirlandirilmayacak olan topluluktur. ben ilk üçe şu anda kimi koysam diğerlerinin hakkını odeyemem.
sadece son yüzyıl için söylersek;

m.kemal atatürk
rauf denktaş
ebulfeyz elçibey.
mustafa kemal atatürk türkün atasıdır ve tek akla gelendir diğerlerine lüzum yoktur.