bugün

entry'ler (63)

sözlük yazarlarının şu an merak ettikleri

neden bu bayram kimse bize et getirmedi çok merak ediyorum hep bayram namazına gitmemekten oluyor sanırım.

değişik zevklere sahip olmak

kişilere bağlı olarak ilişkinin uzun vadeli olmasını sağlayan durumdur fakat söz konusu aşk ilişkisiyse insanın kafası karışabilir.
(bkz: aşk ilişkisi)

kişinin en yakın arkadaşı olan eşyalar

künyem ve saatim.

eski sevgili akla gelince söylenen tek cümle

doğa boşluk kabul etmez.

dünyada türk denince akla gelen üç büyük türk

sibel kekilli.
tarkan.
hidayet türkoğlu.

hayat kadını ve normal kızla yatma arasındaki fark

olmaması gereken farktır. hayat kadını normal bir kız olabildiği ölçüde ve normal kız da yatakta hayat kadını gibi roleplay yapabildiği takdirde sorun yoktur.

sözlük yazarlarının itirafları

lanet olsun 15 ay kayserinin dağlarında, ankara törenlerinde, kars kış tatbikatında ve abartmıyorum 10 defa gökyüzünde boynumda olan künyemi göt kadar evimizde kaybettim, bugün de bursaya gidiyorum ve ev arkadaşımın annesi, nişanlısı falan gelmiş kalacak yer de yok, ciddi ciddi mühendisliğin ordaki banklarda sabahlamayı düşünüyorum, oralardan geçerseniz uğrayın gerçek bir loser nasıl olur anlatayım size.

sözlükteki uhrevi ortam

o kadar uhrevi bir ortamdır ki yazarlar pusuya yatmış iyi bir entry beklemektedirler.

aidiyet ve iç huzuru

arkadaşlarla batak oynarken bile yaşanabilecek huzurdur, aidiyet hissedecek kurum veya dernek sayısı giderek azaldığı için beklentiyi küçük tutmakta fayda vardır.

şüphe mi kesinlik mi insanı deli eder

cevabı şüphe olan sorudur. belirsizlik insanı yok eder. gerilla taktiği de bunu gerektirir, ne zaman nereden saldıracağı belli olmayan bir düşman vardır karşınızda, ilişki mevzunda ise kız size bi bok söylemeden gereksiz yere trip atar ve bu uzun süre devam ederse sıkıntı yaşarsınız ama net bir şekilde senden sıkıldım çünkü bana bir faydan olmadığına karar verdim derse en fazla 1 ay üzülürsünüz ama sebepsiz yere gittiğini düşünsene o zaman napıcan? yani şemsiyenin boyutunu bilmek her zaman daha faydalıdır.

her bakışta aynı zevk alınan filmler

the legend of 1900. kaliteli müzik unutulmaz hacı.

anarşistim deyip babasından harçlık alan mal

ilginçtir ama siyasetin rahatça konuşulabildiği bir derste kendisine soru sorulunca; ben devlet düzenine inanmıyorum bence insanlar sorunları kendileri çözebilir diyen eleman kadar sempatik değildir bu mal. harbiden çocuk karizmayı yapmıştı ama ne yazık ki askerlik yapmamıştı.

gonca eczanesi

2 alana 1 bedavanın olmadığı, kondom fiyatları piyasadan farklı olmayan sıradan bir eczanedir.

ben bu yazıyı okunsun diye yazdım

yalnızlıktan sıkılmış insan cümlesidir. insanın kendini yakmakla dahi tehdit etmesi bu yazıyı popüler hale getirmeyecektir.

son zamanlarda artan ateist sayısı

bana fikrimin henüz sorulmadığı anket sonucu ortaya sürülen önermedir. içtima hazır olmadığında çoğalın lan gençler gibi salak bi espri vardı sanırım bu artış benzer bi durum.

kemalistlerin tutunacak dalının kalmaması

yanlış bir önermedir. Atatürk yenilik adamıdır, milliyetçidir, asker kökenlidir, okuduğu akademileri başarı ile bitirmiştir, bunlar benim aklıma tutunacak bi dal getiriyor ve bu dal olgunlaşırsa kemalist tayfa kendine yeni bi adres bulmuş demektir.
(bkz: hak ve eşitlik partisi)

sevgiliden ayrılırken sorulabilecek sorular

son bi sigara versene veya yol paran var mı tarzında pratik sorulardır. sarılır ayrılırsın adam gibi olay bitmiştir illa romantizm olacak çok duygusal bir şey soracağım diye tribe girmenin anlamı yok.

torun geceler uzun ötmez borun

pek fazla kullanılmayan bir sözdür tabi birliğine göre değişir; benim gördüğüm eğer bir üst devre ilk günden size böyle bişey söylüyorsa bilin ki o adam mantardır bi boka yaramaz ama sizinle pek sohbet etmeyen şunların götünü kaldırmayın havasında gezen birileri varsa o adam ya nöbetçi çavuştur ya da nöbetçi onbaşı kolluğu atıyordur işte o adama dikkat ediniz tabi bu söylediklerim uzun dönemler için geçerli.

ortadoğudaki musa isa muhammed üçgeni

kutsal toprakları ele geçirmek maksadıyla ateş çemberine dönen üçgendir fakat tek sebep bu olmasa gerek. (bkz: petrol-stratejik konum)

kadında kafa kılı bacak kılı ayrımı

kafa omza diye bir pozisyon olmadığı için gerekli bir ayırımdır.