bugün

tartışmasız. (bkz: mevlana)
Mustafa
Kemal
Atatürk.
(bkz: barbaros hayettin paşa)
(bkz: fatih sultan mehmed)
(bkz: kanuni sultan süleyman) evet gavurlar bunları çok iyi biliyor ve tanıyorlar. burada yavuz sultan selim yok nedenide yavuz doğuyu severdi.
(bkz: mete han)

(bkz: fatih sultan mehmet)

(bkz: yavuz sultan selim)

aslında tarihimizde övünecek bi sürü lider var ama bunlar gerçekten müthiş liderler bir de bonus olarak:

(bkz: attila)

edit: ooo tarihimizdeki en büyük siyasi dehalardan olan lidermizi unutmuşum:

(bkz: abdulhamit ll)
(bkz: metin ali feyyaz)
mustafa kemal atatürk

hidayet türkoğlu

fatih terim
mustafa kemal atatürk ve fatih sultan mehmettir. üçüncüsü henüz gelmemiştir.
BEnce dünyada bir türk olarak sporla özellikle futbolcu bilirler diye düşünüyorum. mesela hakan şükür.Birçok kişi tanır sanırsam. bize brezilyadan birini sayın deseler alex de souza diyecez yada ne biliyim pele deriz, arjantinli sayın deseler messi, maradona rus sayın deseler benim aklıma putin, sharapova, stalin geliyor.çin den mao, konfiçyus, yao ming.
velhasıl fatih sultan mehmeti, atatürkü normal kültürlü biri tanımaz diye düşünüyorum.Ama başbakanı sayabilirler.
Dip not: osmanlı padişahlarının türk mü, slav mı, arap mı diye hala tartışma konusu olması düşündürücüdür. kimsenin şüphesi olmasın hepsi türk. (bkz: türk)
Ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk
Attila
Fatih Sultan Mehmet.
gerçekçi olmak gerekirse;
hasan şaş
tarkan
hakan şükür
tek başına mustafa kemal atatürk'ün yeterli olacağını herkes biliyor.
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: tarkan)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
bir hollandalı olarak aklıma tek bir soru getiren anket.

(bkz: mete han kim lan)
mustafa kemal atatürk
fatih sultan mehmet
kanuni sultan süleyman
-recep ivedik 1
-recep ivedik 2
-recep ivedik 3
şakirtimin canını çok yaksa da, yakıp yıkmak yerine, bir milleti koruyup kollamak ve üretip yaratmak açısından ele alındığında mustafa kemal atatürk birincidir.

bunun ardından tarihteki ilk laik türk büyüğü olarak fatih sultan mehmet'i getirmek gerekir. gerçek tarih okurları bunun ne anlama geldiğini çok iyi bilmektedirler.

sanırım üçüncüsü, türk milletini uyarma görevini kendinde görmesi ve bunu yüzyıllar ötesinden bize bildirmesi açısından, bilge kağan'ın veziri tonyukuk'tur. kendi ulusunu uyarmak görevini yerine getirmiş, anlayana öğütler vermiştir.

türk'ün tarihini osmanlı ile başlatanlar bir bizans imparatorluğu'nun devralındığını, yavuz sultan selim dönemine kadar bunun korunduğunu bilmezler, bilseler de işlerine gelmez. bunlara bizans'ın ancak oyunları düşmüştür, o gün bizans, bugün ingiliz, amerikalı, israilli. hedefi şaşırtıp biçareye çevirirler bu zavallıları; sonra bir de bakmışsın, devleti haraç mezat satan adamları, israilliler'le kolkola dolanan, kendini türk değil, gürcü, rum, vb. tanımlayan adamları memleketin büyük adamı sayarlar...*
-mustafa kemal atatürk.
-mustafa kemal atatürk.
-mustafa kemal atatürk.

osmanlı padişahlarının bize tek güzel mirası yemeklerdir.
yazarların cümleyi anlamadan dahi, sidik yarışına girebildiklerinin kanıtı olan anket.

--spoiler--
dünyada akla gelen üç büyük türk
--spoiler--

başlığında olmasına rağmen herkes gönlünde yatanları, siyasi/ideolojik kişileri hemen koyuveriyor sıraya. iktidar uşağıysa hemen bir r.t.e ekleniveriyor listeye, iyi bir solcuysa da sıraya mahir çayan yahut deniz gezmiş iliştiriliyor. istisnalar muhakkak var lakin illa bir sidik yarışı yapmaya bahane buluyoruz. buna mukabil yazarların dünya algısının da ne kadar dar olduğunu anlıyoruz. ben de o yazarlardan olduğumdan cevabımı veriyorum. benim dünyamda en meşhur üç türk;
1: Dedem
2: Babam
3: Ben
mustafa kemal atatürk, tarkan,tayyip erdoğan
Müslüm gurses,
Sahin k,
Sibel kekilli.
türk diyorsa acaba neden tayyip içinde diye kendi kendine soru sorulacak ankettir. atatürk türk olmayıp, anneleri rum, rus vs. olan padişahlar nasıl türk onu da anlamadık ya neyse.

konsept bozulmasın diyerekten atatürk, fatih sultan mehmet, ibrahim üzülmez.
1 ) mustafa kemal atatürk
2) fatih sultan mehmet

3) rte
erbakan
fethullah gülen.

(anlayan anladı )
recep tayyip erdoğan.
abdullah gül.
egemen bağış.
mr.fethullah hazretleri

desem de inanmayın.
1- Mustafa kemal atatürk