bugün

"Önceleri Yahudilerin bir ıssız adada yada benzeri ortamda toplanmasını düşünüyordum ama onları tanıdıkça her birinin görüldükleri yerde öldürülmeleri gerektiğine karar verdim."-Adolf Hitler

''On dört yaşımdan beri papazların belletmeye çalıştıkları safsataların tesirinden kendimi kurtardım.Kesinlikle inanıyorum ki,bu deli saçması gösterileri birisi dinamitle havaya uçurmalıdır.''-Adolf Hitler

Bayrak denen şey pislik yığını üzerine çekilen paçavradır.-Benito Mussoloni

"Bir insanın ölümü dramatik,on insanınki trajiktir.Bir milyonun ölümü ise sadece bir istatistiktir."-Josef Stalin

"Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir."-Franklin D. Roosevelt

"Korkulacak tek şey korkunun kendisidir."-Franklin D. Roosevelt

"Şampanya soğuk,büyük miktarlarda ve bedava olmalıdır."-Winston Churchill

"itfaiye ile ateş arasında tarafsız kalamam!"-Winston Churchill

"Kısa sözler en iyisidir.Hele eski sözler kısa olursa daha da iyidir."-Winston Churchill

"Dün ile bugün arasında bir kavga çıkarsa yarını kaybederiz "-Winston Churchill

"Amerikalılar her zaman doğru olanı yapacaktır,tüm diğer seçenekleri tükettikten sonra…"-Winston Churchill

"Başarı hevesinizi kaybetmeden başarısızlıktan başarısızlığa koşmaktır."-Winston Churchill

Bir damla petrol bir damla kandan değerlidir.-Winston Churchill

"Her devrimin temel sorunu iktidar sorunudur."-Vladimir ilic Lenin

"Bir toplumu tahrip etmenin en etkili yolu,o toplumun parasını tahrip etmektir. "-Vladimir ilic Lenin

"Silahı olan bir adam;olmayan 100 tanesini kontrol edebilir"-Vladimir ilic Lenin

"Yeterince sık söylenmiş bir yalan gerçek olur."-Vladimir ilic Lenin

"Altın prangalar demir olmalardan çok daha kötüdür."-Mahatma Gandhi

"Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine,adaletle hareket edip tek başına kal daha iyi."-Mahatma Gandhi

"Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin."-Mahatma Gandhi

"Adaletsiz rejimi,adaletle yıkınız.Alkışlar önüne kansız elle çıkınız."-Mahatma Gandhi

"Şiddetin totaliter bir rejim yada özgürlük ve demokrasinin kutsal isimleri adına uygulanması, ölüleri,öksüz yetimleri ve evsizleri zerre kadar ırgalar mı?"-Mahatma Gandhi

"Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin."-Mahatma Gandhi

"Adaletsiz rejimi,adaletle yıkınız.Alkışlar önüne kansız elle çıkınız."-Mahatma Gandhi

"Şiddetin totaliter bir rejim yada özgürlük ve demokrasinin kutsal isimleri adına uygulanması, ölüleri,öksüz yetimleri ve evsizleri zerre kadar ırgalar mı?"-Mahatma Gandhi

Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir. M.K. ATATÜRK
Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar. M.K. ATATÜRK
yurtta sulh cihanda sulh! M.K. ATATÜRK
(bkz: ne mutlu turk um diyene)
(bkz: gazi mustafa kemal)

edit: bu entrye bile eksi veren cikti. helal olsun diyorum. ayrica kafam da girsin!
"mazot vardıda bizmi iştük" süleyman demirel.

(bkz: bir dünya lideri olarak süleyman demirel)
''muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur''
mustafa kemal atatürk

edit: şu sözde ne buluyorsan eksileyecek bre dingil.
- if any foreign minister begins to defend to the death a "peace conference," you can be sure his government has already placed its orders for new battleships and airplanes.
- eğer bir dış işleri bakanı bir ''barış konferansını'' ölümüne savunuyorsa, emin olabilirsiniz ki temsil ettiği hükümet çoktan yeni savaş gemileri ve uçaklar için talimat vermiştir.

- ideas are more powerful than guns. We would not let our enemies have guns, why should we let them have ideas.
- fikirler silahtan üstündür. düşmanlarımızın silahlanmasına izin vermeyiz, neden fikir üretmelerine izin verelim ki?

- death solves all problems. no man, no problem.
- ölüm bütün sorunları çözer. insan yok, dert yok.

(bkz: joseph stalin)
-roma'da ikinci adam olmaktansa, bir köyde birinci adam olmayı tercih ederim. - gaius juluis sezar*
-benim kudretimin ulaştığı yerlere onların hayalleri bile ulaşamaz - Fatih Sultan Mehmet*
- 'gerçekçi ol imkansızı iste' - che.

- 'akıllı ol canımı ye!' - dayım. *
"van tu tiri foro"

ibrahim tatlıses.
"one munite"
r.tayip erdoğan.
"her üniversite mezunu iş bulacak diye birşey yok"
aklı başında biri söyler mi bunu?
arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. m. kemal ataturk.
(R. Tayyip Erdoğan'dan ne kadar dünya lideri olur bilinmez ama)

(bkz: ONE MiNUTE)
"Mr. Gorbacov, tear down this wall"
ispanya'yı aldıktan sonra ispanya kralı napolyona ;
"Sen para için savaşıyorsun , Biz ise şerefimiz için."
Napolyon cevap verir ;
"Herkes kendisinde olmayan şey için savaşır."*
ingiliz Kralı VIII. Edward istanbul'a Atatürk'ü ziyarete geldiği zaman, Atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermiştir.
…
Sofraya hep Türk garsonlar hizmet etmekte idi. Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlanır. Yemekler de halılara dağılır. Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesilirler. Fakat Atatürk Kral'a eğilerek:
- Bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim, der..

(bkz: bu millete her şeyi öğrettim uşaklığı öğretemedim)

edit: teşekkürler molekuler biyolog
ben protesto yapma demiyorum, hobi olarak gene yap!
"davos fatihi"
•Yönetimin bir suçlu veya hırsız tarafından garanti altına alındığı bir cumhuriyette onurlu insanların öldürülmesi veya hapsedilmesi olağandır... beni lanetleyin. bunun hiçbir önemi olmayacak, çünkü tarih benim yanımda yer alacak.
•isterse Amerika'ya seçimler için bir gözlemci gönderelim
•Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek
•Beni suçlayabilirsiniz, sorun değil: Tarih beni aklayacaktır.
•Eğer büyük kitleleri ikna edebilmişse, fikirler silahlara ihtiyaç duymaz.
•Ben bir Marxisit ve Leninistim ve yaşamımın son anına kadar da böyle kalacağım.
•Devrim hareketine 82 kişiyle başladım. Eğer bunu tekrar yapmak zorunda kalsaydım yanıma 10 yada 15 sadık insan alırdım. Eğer sadıksanız ve hareket planınız varsa ne kadar küçük olduğunuzun hiç bir önemi yoktur.

FiDEL CASTRO.
Yeryüzünde yalnız bir devlet olsaydı, başşehri istanbul olurdu,

Bir düşmanınızla devamlı savaşırsanız, ona bildiğiniz bütün taktikleri öğretmiş olursunuz.

insanın olgunlaşması için mutlaka acılarla yoğrulması gerekir. Çünkü o hem taş, hem de heykeltraştır.

Sabırsızlık başarıya giden yolu üter.

Soğukkanlılık bir liderin en iyi özelliğidir.

Güç ortaya çıkınca kanunlar zayıflar.

Bütün basarılarımı gençliğimde çektiğim açlık ve çilelere borçluyum,

Yaşadığım sürece çalışırım, çalışmadığım an ölmüş sayılırım.

Büyük insanların çoğu, günde en az bir kere çocuk gibi olurlar.

Bana göre güçsüzlük, haklının hakkını vermemektir.

Cesaret de aşk gibi ümitle beslenir.

insanlar başkalarının hayırseveriiğini anormallik, kendi anormalliklerini hayırseverlik; başkalarının iyiliklerini zaaf, kendi zaaflarını iyilik olarak değerlendirirler.

Umutla umutsuzluğun arası bir adımdır.

Analar bir elleriyle bebeği, diğer elleriyle dünyayı sallarlar.

Akıl ve zekânın ne olduğuna çok araştırdım. Nihayet bunun düşünceli cür'etten başka birşey. olmadığını anladım.

Ayrılık küçük ihtirasları unutturur, büyükleri kuvvetlendirir.

Benim için faydalı olsa bile korkaklığa yanaşmam.

Bütün devletler hazımsızlıktan ölür.

En hakikî mürşit, kesin bir karardır.

insan üniformasının adamı olur.

istikbal de şeref gibi, kumsalı olmayan kayalık bir adadır.

Savunma halindeki birlik yenilmeğe mahkûmdur.

Sulh, "Sulh!" diye bağırmakla elde edilemez,

Şehidleri şehid yapan ölümleri değil, ölümlerinin sebebidir.>

Türkler öldürülür, lakin mağlup edilemezler,

Üç gazete beni yüz sancaktan daha çok korkutur.

Yüce olarak bilinen şeylerden gülünç olana yalnız bir adım vardır.

Zafer ısrar eden ve dayananındır.

Zekânın hakları kuvvettin haklarından daha üstündür.

bu da napolyon'dan.
para para para.
napolyon
fatih sultan mehmet'in istanbul'u fethederken söylediği bir sözdür. ''imkanın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım''
-oh fuck!

winston churchill
''TANRI, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır;Yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için TANRI'yı kullanırlar."
Giordano Bruno
(bkz: velev ki)
(bkz: geldikleri gibi giderler)

Not: gunumuzede uyarlanabilir.
veni,vidi,vici