bugün

efenim muhteşem müzik kulağım, hiper nota bilgim ve üstün sanatsal beğenilerim ışığında söyleyebilirim ki.. bu hadise çok taş beee.

tanım: hadise' nin yine kıvrım kıvrım kıvrıldığı bir şarkı.

(bkz: yirim yirim)
''düm tek tek'' kısmını ''cim bom bom'' şeklinde söyleyerek harika bir galatasaray uyarlaması yapılabilir.
trt yetkililerinin mor ve ötesi iyiydi de memeleri yoktu serzenişerini dikkate alarak tercih ettiği hadise'nin, ismail yk albümü b yüzü 6. parça kalitesindeki şarkısı. gurbetçi türkler + azeriler + antalya'da tatildeyken fingirdeştiği antepli garson hatrına oy veren 65'lik helga ve ursula'ların oylarına ilaveten arap müziği seven anglosakson ve frenklerin de oy potansiyeli göz önünde bulundurulmuş. ne diyelim hayırlısı olsun.
müziğin yarışmadığı bir yarışmaya ülkemiz adına katılmak için seçilen, bol dımtıslı, popo sallamalı şarkı.
rimi rimi ley ve shake it up shekerim gibi s.kik ötesi bir şey olmadıgı kesin olan parça. sertab erener'in başarısının tekrarlanması zor ama imkansız değil.

not: yeri değil ama tdk üyesinin kenan dogulu'ya verdiği ayarı hatırlatmadan gecemeyecegim:

gazeteci kenan'a: neden parçanızı ingilizce seslendiriyorsunuz?

kenan: daha çok kitleye hitap edebilmek için.

tdk yetkilisi: daha cok kişiye hitap etmek istiyorsanız çince söyleyin.
bir; Everyway That I Can, bir; dinle, bir; for real hatta seninle bir dakika kadar güzel olmayan şarkı.

popo meme bacak üçgeni ve sahne şovu etkileyici olursa kötü sonuç almaz...
türkçedeki, "ulan allahsız, ölüyorum bitiyorum lan, çıldırıyorum lan ismini duyunca, iki gram gör lan beni" deyiminin ingilizcedeki karşılığıdır. ingiliz dilinin, türkçe karşısında aciz kaldığının bir kanıtı dahadır.
şarkı tam eurovision şarkısı olmuş. basit, ritmik bir şarkı. şu oryantal dansa neden bu kadar taktığımızı ise anlamıyorum...
eurovision düşünüldüğünde mor ve ötesi'nin deli şarkısından daha iyi olduğu söylenebilir ama müzikal kalite olarak bakıldığında deli adlı şarkıyı bununla kıyaslamam bile.
yine tüm türkiye'nin üzerine sabah aksam anlamsizca tartisacagi bir malzeme. hem de dünyanin hic umursamadigi ve amatör sarki yarismasi olarak adlandirilan politik bir yarisma üzerine yapilan saatlerce gereksizce kafa yormalar..

mtv müzik ödüllerinde emre aydin'in ödül almasini kac gün konustular acaba? yoksa haberlerde 2 saniye görüntülendi ve kimsenin ruhu bile duymadi mi?

hadise'nin kalcasini her gün en az yarim saat izleme firsatimiz olur artik..
emre aydin'in mütevazi tavirlari yerine hadise'nin kalcasi. ne tuhaf bir milletiz be.
eurovision'a gönderdiğimiz şarkılar içinde birincilik potansiyeli en çok olan şarkıydı. kalite demiyorum, kazanma potansiyeli diyorum.

ilk olarak oylar siyasi şeylere göre veriliyor diyenler için, türkiye her zaman diğer ülkeler tarafından ağzına bir parmak bal niyetine ödüllendirilebilecek bir ülke oldu. hiç değişmedi, o oy potansiyeli her zaman var.

diğer taraftan anlaşılmaı kolay şarkı sözlerinin içine etnik biraz ritm, seksi kadın şarkıcı ve kıyafetler kazanma potansiyelini taşır.

şarkının başarısız olma sebebi tabii ki canlı performans anı rezillikleriydi. arka plandan ayırt edilemeyen hadise, bir de hastalıktan dolayı sesi zerre çıkmıyordu. dansçı ekibi çok kötü seçilmişti falan.

niye kafa yordum buna bilmiyorum. final haftasındayım, mazur görün.
uyak kaygısı gütmeden yaptığım türkçe çevirisi şudur:

bebeğim sen benim için mükemmelsin
sen benim cennetten gelen hediyemsin
bu, tüm zamanların en büyük öyküsü
biz bir filmdeki gibi karşılaştık
sonsuza kadar sürecek gibi
ve bana ne yapıyorsan
çok iyi hissettiriyor

meleğim uyandım
ve düşlerimi yaşıyorum sonsuzca
sana çıldırıyorum

ritmi kalbimde hissedebiliyor musun
tempo devam ediyor düm tek tek
tek bir dakika bile yok
hissediyorum kaçış yok

bebeğim aldım bütün yanıtları
senin egzotik hareketlerinde
sen, tüm zamanların en iyi dansçısısın
sen beni çok özel hissettiriyorsun
kimse senin gibi öpemez
bu senin uzmanlığın
çok iyi hissettiriyor

meleğim uyandım
ve düşlerimi yaşıyorum sonsuzca
sana çıldırıyorum
ilk 3'e girmesine kesin gözüyle bakılan en azından benim baktığım şarkı. geçen sene boş kalan meme kontenjanını doldurması da cabası hadise kızımızın.

(bkz: mor ve ötesi iyiydi de memeleri yoktu)
(bkz: mor ve ötesi nin memeleri vardı da ele gelmiyordu)
işte galatasaray uyarlaması;

çığlıkları duyabiliyor musun
avrupa inliyor cim bom bom
şampiyon olucaz yine bu sene
şampiyon olacak cim bom bom.
düşük bel pantolon şarkısı... *