bugün

meraklısı varsa ve yeteneğiniz de varsa kendi kendinize de dövme yapabilirisiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=g-vYj-WYhJM
koluma aslında baykuş yaptırmak.Fakat korkuyorum
13 defa başvurduğum şey. seviyoruz bilader napalım hastalık.
Keşke insanlar Özenti ve merak sonucu saçma sapan dövmeler yaptırmak yerine, sadece hayatlarındaki dönüm noktalarını dövme yaptırsalardı.

Mesela çocukların ismi, ölen köpeğinin resmi, özel tarihler, motorcuysanız bir kask, otçuysanız kenevir, beşiktaşlıysanız kartal, gemiciyseniz gemi demiri gibi şeyler.
meşakkatli iş. dövmeni seç, laftan anlayan güvenilir dövmeci bul, öyle bir dövmeci popüler olduğu için randevu almak zorunda kal, sonrasında bakımını yaptır, duşta dikkat et vs. hayatta en çok üşendiğim şey olabilir.

bir kere tüm enerjimi toplayıp randevu alıp gitmişliğim, adam bir saat kadar işim uzadı dediğinde dönmüşlüğüm var. aylardır erteleye erteleye hal oldum, yaza girmeden halletsem bari.
aslında uzun bir süredir düşündüğüm bir şey.
ama bir yandan da garip geliyor.
insanlık tarihi boyunca kullanılan dövmenin günümüzde moda olması beni caydırıyor açıkçası.
özellikle hayat sikimde değilci vasıfsız tayfanın sürekli dövme yaptırması beni soğutuyor dövme fikrinden.
Acısını çok merak ettiğim şeydir yaptırmakta istiyorum ama tırsıyorum açıkçası.
Yaptırmak istediğim ama o lanet iğne korkusu yüzünden yaptıramadığımdır. Dini boyutunu araştırdım gusül tutmaz diyenler de var sorun olmaz diyenler de. O konu da kafamı karıştırıyor. Bakalım artık biraz daha düşünüp karar veririz
2 gün mümkünse banyoya girme demiş bir yazar. En az 15 gün dövme yapıln yere su değmemesi lazım arkadaşlar bilginiz olsun. Dövmenizin solmasını istemiyorsanız bu uyarıya kulak verin.
şimdik, dövme bazı bölgelerde acır bazı bölgelerde az acır (acıya sebebiyet verir)..

ki şekerlerim bu da kişiden kişiye değişir..

ama kişiden kişiye değişimin değiştiği bölgeler bilinmekte olduğundan hangi bölgelerin ne derece acı verdiği netten aratmayla erişilebilir bilgilerdir..

kolunuzla memeniz aynı şey değil en basitinden, sinir sayısı cart curt..

yaptırmak için can atanlar, kendini tutamayanlar yaptırmalı kesinlikle..

denemelik bir şey değil..

hem ayrıca hemşerim o kelebek cidden çok kötü olmuş, yani bana göre kötü, ben beğenmedim.. sen beğendiysen yine bir mesele yok tabii..

ama dövmeci temiz çalışmış gibi geldi kör gözlerimin gördüğü kadarıyla..

edit : ha bu arada iki gün fln hikaye.. gerçekten 10-15 gün su değdirmeyin.

bırak rengin piç olmasını tıbbi sorun yaşarsınız hafazanallah sonra uğraş dur..

ha bu arada bence de dövme yaptırmayanlar pisikolojisi bozuk tiplerdir..

sene olmuş 2017 hala nenemden kalma bilgilere inanmalar filan..
Yaptırmadan evel milyon kere düşünmek lazım. Yaptıracağınız şey sizin için gerçekten birşey ifade etmeliki, iki gün sonra pişman olmayın. Ben 2 sene düşündüm, photoshopta taslaklarını yaptım, sonrada yaptırdım. Derinin ince olduğu, kemikle derinin birbirine yakın olduğu yerlerde acıyor. Aha benim sağ kolumun iç kısmındaki döğmede bu.... Biraz adaletli olma takıntım vardır da...

görsel
Yaptırmayın. Sonra pişman oluyor insan vücutta siyah leke gibi.

Ayrıca bazı insanların soruları bunaltır.
-aa ne demek bu?
-daha güzel bir şey yaptırsaydın ya?
-sıkılmıyor musun?
-ben şöyle böyle istiyorum.
-böyle bir şey yaptırsaydın daha güzel olmaz mı?
-abdest geçmiyormuş doğru mu?
Tırı vırı.
Büyük bir pişmanlığı peşinden getiren eylemdir.
Her zaman vücuttaki kalıcı bir pislik gibi görmüşümdür.
illa yaptıracak olsam (bkz: sator rotas karesi) yaptırırdım.
görsel
Yil olmus 2017 hala boyle şeylere ozenen var mi diye düşündürür insani.
Edit: ahahahah ozentillik degilmis bunun adi neymis peki ufaklik sigara içmek de yüksek derbeder yasantinin bir sonucu zaten. Siz zaten her seyi kendi iradenizle yapiyorsunuz ben biliyorum sizi.
Yıl olmuş 2017 hala bunu özenti diye yapıldığını sanmak düşündürüyor insanı.
yıl olmuş 2017 incici ayarları veriliyor hala.
bir hafta on gün sonra gerçekleştireceğim eylemdir.
Bu yaz yaptirmayi dusunuyorum. Aci esigim yuksek oldugu icin korkutucu gelmiyor pek.
tam kalbimin üzerine " allah yok din yalan" yazdırmak istiyorum ama korkuyorum kalbim sırf onu ürkütmemek için artık atmayacak.
Ulan bir dövme yaptıracam ama karar veremiyorum. Hadi karar verdim diyelim istediğim dövmesinin yapması bir ton para. Hadi yaptırdık ya Sonra pişman olursak. Bir de baba faktörü var görürse demediğini bırakmaz.
Ha bir de abdest tutmaz sorunsalı var.
tamamen bağımlılık. özellikle gördünüz bir yere yaptırdıysanız her tarafınızı döşetesiniz geliyor.
genelde lisede ve üniversitede arkadaştan özenilerek yaptırılır. sonraki dönemlerde pişman olup sildirmek için yer araştırılır.
Asla bedenimi böyle şeylerle kirletemem.
Ekran resmime alıcı gözle bakar oldum
görsel
tamamen nefret ettiğim biseyken şu aralar çok istiyorum. bi süre bekliycem, geçmezse gidip yaptıracağım gibi.

ne olacağı belli, nereye olacağına kararım kesinleşirse karar veririm artık.