bugün

evet efendim...

yani kimsenin dininde olmaması gereken fakat biz mütedeyyin ve ülke için çalışan dürüst ak partililerin her daim kalbindeki o ince ve naif alanı rahatsız ettiği, dövme gibi alçakça ve ömür boyu cenabet gezdirici bir şeyi vücuduna işleten sanki biraz yollu olan bayanların namusudur. bu kızlarımızın namusunu kim koruyacak? bu kızlarımız yüce allah'ın emanet ettiği vücutlarını nasıl hor kullanabiliyorlar bunları sormak istiyorum.

dövme yaptıran bir kız bakirelik, bekaret gibi kavramlardan uzaktır zaten. çünkü elin dövmecilerine, koca penisli angarya y.raklı erkeklerine kendini kullandırıyor vs. bunların akıllarına giren, tayyibime söyleyeyim doğru yola sokan tayyipleri yok mu hiç? müslüman değil miyiz bu karılar nasıl dövme yapıyor da namustan bahsedebiliyor lan!

yani bana sorarsanız çok da pipi, umrumda olmaz da hani ahlaka mugayirlik ve ensestliğin yanı sıra patlaklık oranını da yükseltecek. din elden gidiyor ey ümmet-i alem.
KiMiLERiNE GÖRE YOKTUR.

adım elif.
24 yaşındayım. sırtımda dövme var.
başımdan 4 tecavüz, 7 para karşılığı seks, 2 muta nikahı, 3 kürtaj geçti.
bir dövme yaptırmayı düşünüyorum ama... bir korkum var, tekrar ve tekrar

(bkz: sikmeseler bari)

(bkz: şimdi siktir git)
namusu bacak arasında aradılar olmadı, şimdi de nerden kızları aşağılasak nerden laf soksak diye düşünürken, nur topu gibi bir başlığımız daha olmuş, hayırlara vesile olsun da, dövme cenabetlik getirmez ki getirsede dövme yaptıranların bir tarafında olacağını sanmıyorum,ki olanlarla araştırmalarını yaptırmış, abdest suyunun sadece deri üstünü ilgilendirdiği sonucu ile bunu yaptırmış olma ihtimali vardır, ama sen illa diceksen dövme yaptıranlar şöle namussuz böyle namussuz, otur önce kendi namusuna bak bakalım, allahın emanet ettiği vücuda istediğimi yapmam için irade vermemiş mi senin tanrın, ee o zaman madem bişileri yasaklıcak, vermeseydi akılı, bende istediğim gibi, irademle kullanmasaydım, böyle bir ülkede yaşadığımız sürecede din elden falan gitmez.*
(bkz: namusölçer)
(bkz: dövme) ????
yerli yerindedir. ne dövmenin şekline ne de dövmenin rengine göre namus kaybı yaşanmaz.
kimsenin namusu kimseyi alakadar etmez, ama bu kızlarda birde yaptırdıkları dövmeyi gösterme hastalığı vardır. bizzat başıma gelmiştir. dövme kadar yaptırdığı yeride önemlidir. benden tavsiye önce yaptırdığı yeri sorun sonra göstermesine müsade edin!
Kız arkadaşında dövme olanlara büyük saygısızılıktır. Gerçeği yansıtmadığı açıktır.
son zamanlarda artan imzalı dövmeye tepkidir. o imzayı dövme
olarak kullananlar zaten onurlu olduğu için kullanır
bunu bilenlerde bu yüzden saldırır .
dövme yaptıran kızların namusu meselesi bir hayli karışık. zira herhangi bir şey yaptıran ya da yaptırmayan kızların namusu meselesi de bir hayli karışık. hatta bir kızın namusu meselesi de karışık. arkadaş ne meraklıyız milletin eli nerede, cebi nerede, hangi eli kimin cebinde... namus meselesine bu kadar takmak bizi temizlemez. namus meselesine standartlar koyup milleti yaftalamak pak bir nesil yetiştirmemizi de sağlamaz.
hesap da taktik de basit. herkes kendi uçkurundan sorumlu. onun bunun ahlaki değerlerini yargılamak yerine herkes kendi evinin önünü süpürsün de tertemiz olsun sokaklar.
dövme, namus, tanrım bunlar aynı cümlede olmayı bile hak etmiyor.isteyen eksiler, isteyen artılar ama söylemek lazım ki dövme (tattoo) kavramının abdest geçmez zımbırtısıyla uzaktan yakından ilintisi yoktur, böyle şeyler tanrı ile kul arasındadır, kişi vücuduna istediğini yapmakta özgürdür. kimse kimsenin namus bekçiliğini de yapamaz. Ne günlere kalmışız, 2012 de açılan başlığa bakın.
alakasız bir başlıktır. dövmeyle namusu nasıl aynı kefeye koyabiliyorsunuz? tamam farklı yerlere yaptıranlara lafım yok ama koluna omzuna bu tarz yerlere yaptıranlara sen nasıl namussuz diyebilirsin ya böyle bir geri kafalılık nasıl olabilir? ayrıca din bakımından cenabet olunuyormuş bende de var 2 tane ve dövmeyi yaptırmadan önce namaz kılan biriydim şu aralar umrumda deil fakat o zaman çok iyi araştırmıştım abdestin geçerli oluyor önce araştır sonra yaz ayrıca sen bu halinle kimseyi yargılayamazsın.
(bkz: geri kafalı yazarın açtığı başlık)
(bkz: önüne gelen yazar oluyor)
(bkz: ergenlere bir dur demek lazım artık)
Namusla dövmenin pek bir alakası yok da, yaptırdığı bıdıcık dövmeyi her fırsatta insanların gözüne gözüne sokması aptallıktır.
dövdürürken bekareti fışkırdığı için namıstan bahsedilemez. *
..nu tartışmak kimseye düşmez.

diye sonlanması gerektiğini düşündüğüm kelime öbeği.
namusu dövmeyle arayan zihniyetin nekadarda namuslu dinine bağlı olduğu belli dövmeyi bile namusa bağlıyorlar tabi insanın aklı pantalonun içinde olursa dövmeyide bağlar küpeyide .
namusu bacak arasında bulamayınca kolda, ensede, bilekte, omuzda aramaya başlamış hastalıklı insanların düşüncesidir.
namus dediğin bizzat kişinin karakterinde değil de neresindedir?!

(bkz: Hadi yandan Hadi hadi yandan)
biz mütedeyyin ak partili dürüst insanların peşinde olması gereken namustur. biz ülkemizde patlak karı istemiyoruz ulan!
namusu yanlış deride/zarda arıyorlardır.
dövmelerinde namus yazmakta olan kızların namusudur. kişiye göre değişir. abi kime ne kimin namusundan? bu ülkede sex yapanlara namussuz diyenler de var. insancıl bir ihtiyaç olduğunun herkes farkında.
namusu beyninde araması gerekirken başka yerlerde arayan bireylerin ibretlik söylemi.
namus edebiyatı ile dövme sanatının kesişme noktasıdır. *
bu iki kavram nasıl kesiştirilebilmektedir benim aklım almış değil ama geniş perspektife sahip zihinler bunu bir şekilde bir araya getirebilmiş.
dövme yaptırdıktan sona mı yoksa yaptırmadan önce mi, önce onu oturtalım..
dövme ile sorgulanamayacak olan anlayış biçimidir. dövme olsun ya da olmasın kimse kimsenin namusunu sorgulama hakkına sahip değildir. ya da daha basit bir dil ile dövmeli kız namussuz kız değildir.
işi gücü olmayanların meşgalesidir mecburi tanımının ardından,
yine bir hbbia klasiğinde, aynı olta, aynı yem ve aynı sazan (ben)üçlüsünü yan yana getirip klasiği gerçekleştiriyor ve alışılmış cevabımızı veriyoruz. ta ki ikimizden biri atılana kadar böyle olacak...

tartışma konusunun cevabı yine sizde gizlidir muhterem.
(bkz: validenizin namusu)
namus bir dövmeye indirgenecek kadar basit değildir. bu konuda konuşmak için öncelikle namusun tanımını iyi bilmek gerekmektedir. (bkz: namus)