bugün

gittiğim bir yerde bir şarkıcının söylediği şarkı idi.
şarkıya çok güzel eşlik etmiş olacağım ki, birden mikrofonu elimde buldum.
çiftler dans ediyor, ben bu şarkıyı söylüyordum.
geniş bir türkçe arşive sahip olmamın verdiği tecrübe ile şarkıyı şaşırmadan söyledim;
ama şimdiye dek hissetmediğim bir duyguydu, hiç te kolay değildi söylemek; tabii ki hakkıyla.
deja vu 'nun coverladığı efkarlandıran şarkı.
eski turk filmlerinin vazgeçilmez parclarından biri.
öyle güzel bir şarkıdır ki, hülya avşardan dinlendiğinde bile keyif verdiği bilinmektedir.
Sözleri çok anlamlı olan şarkıdır.Coverlanmış hali beğenilmeyen şarkıdır.
tarkanın yorumu süperdir. dinlenmesi gerekir.
edit : bu gece uludağ radyoda çalınması beklenmektedir.
gözyaşımda saklısın ağlayamam ben
en güzel, en etkileyici tsm eserlerinden biri.*
bazı şarkılar vardır, hiçbir zaman özellikle dinlemezsiniz, ezberlemeye çalışmazsınız, hatta elinizde onu dinleyecek bir kaynak bile yoktur. ancak türk filmleri başta olmak üzere belli şeyler sizi o şarkıyı çok iyi bilen biri yapar. bu şarkı da onlardan biri. çok da güzel.
fikret kızılok'tan dinlenilmesi şart olan parçadır...
(bkz: bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul un)
yazık olmuş o gözlerden sana akan yaşlara diye devam eden şarkı.keman taksimi,bi de yanında rakı tamamdır.. (bkz: nostaljik şarkılar)
(bkz: bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul un)
o kadar içten söylerki Emel Sayın ile Müzeyyen Senar. seni alır öyle bi götürürki uzaklara şöyle derin bir ağğ çekersin geçmişe doğru gidersin ve dersin ki '' ben sana yanarken şimdi sen kim bilir nerede üşüyorsun ''.
(bkz: emel sayın)
(bkz: müzeyyen senar)
dejavu güzel coverlamıştır , cenk* de güzel söylemiştir. ayrıca insanın içesi gelir bu şarkıyı duyunca.*
coşkun demir adlı eski şarkıcının da söylediği şarkı.
muhtesem bir tsm eseri. üst üste bikmadan dinlenesi.
"bir zamanlar sevginle ateslenen basimi
dizlerinin yerine dayasaydim taslara.." sözleriyle alip götüren muhtesem sarki. *
coşkun demir de söyler bu güzelim şarkıyı. Hatta klibinde avrupa yakası'ndaki cem (levent üzümcü) oynamıştır.
kapat gözlerini kimse görmesin gibi inceliğin oya gibi işlendiği şarkılardan biridir. eski aşklardaki lezzet hep bir hatıradan ibaret kalacak galiba.
bir zamanlar sevginle ateşlenen başımı,
dizlerinin yerine dayasaydım taşlara!!!
kesinlikle tarkan'dan dinlenilmesi gereken harika şarkı...
seçil heper ya da mustafa sağyaşar'dan dinlenisi şarkıdır.
serzeniştir, ah etmektir, kalbinin burkulmasıdır. bir çok içki ortamında söylenmiş güzel bi şarkıdır. hele bazen o kadar içli eşlik edenler olur ki şarkıya o kafayla kaptırıverirsin kendini, tüm masadakilerle omuz omuza bir sağa bir sola sallanırken bulursun kendini. *