bugün

sesi ve şiirleriyle insanı asr ı saadet e götüren, kalplerin en derin noktalarına hitap eden, resulullah a özlemi en muhteşem şekilde anlatan şair. onu dinleyenin kalp gözü açılır, bambaşka alemlere doğru yolculuğa çıkılır.
DÜNYANIN EN GÜZEL SESLi iNSANIDIR.
kendisi kanal 7 de 30 gün boyunca hen hen hen ses tonu ile beynimizi çökertecek olan kişidir, nasıl sevilir nesi dinlenir bilmiyorum ama içeriğine değil de okuduğuklarının söylediklerinin söylenme şekline, üslubuna çok gülerim, cehennem azabı sanki, o derece.
ramazan ayı boyunca tvde görünmesi bazı yazarlara dert olmuş şair. her tvde bir kanal değişme tuşu bir de açma kapama tuşu olduğunu kendilerine birilerinin anlatması lazım.
(bkz: kaybedenler)
çalıştığı firmada o gelince içeri sanki sahabe giriyor denilen anlatıcı.
sesiyle anlattıklarıyla insanın içini titreten şiirler okuyan bi güzel insan...
kandilimizi nura boğan insan. allah razı olsun...
nedense hep ramazan ayında akla gelen insandır. kaliteli bir yorumcudur.
okudugu dini şiirleri ile insanı mest eden güzel bir insan.
sahneye çıkmadan önce sahne arkasında yarım saat rabıta yapan kişi. aslen erzincanlı olup iki çocuk babasıdır. nakşibendi menşeilidir.
Kendiği yazdığı şiiri büyülü sesiyle okuyunca "Bir insanın sesi bu kadar güzel olur mu?" sorusunu sorduran şair.
erzurumlu bir arkadaşından dinledim :

dursun ali erzincanlı; öğrencilik yıllarında, sanırsam belediye yada vakıf bursları için arkadaşlarıyla başvurmuş. oradan demişler ki, "sen erzincanlısın, yok olmaz" demişler. "nasıl olur?" demiş. "ben erzurumluyum, o sadece soyadım" ; "yok, kabul etmiyoruz başvurunu" demişler. aradan vakit geçmiş. bu sefer de erzincan vakfının mı belediyesinin mi tam emin değilim, başvuru yapmış dursun ali erzincanlı. oradan da, "ama sen erzurumlusun" demişler, yine kabul görmemiş başvurusu. dursun ali erzincanlı da, "orada erzincanlısın derler, vermezler. burada erzurumlusun derler, kabul etmezler, ne iş anlamadım." demiş sonra.

anlatılanlar da eksiklikler veya yanlış noktalar olabilir, ama genel olarak böyle.
sesi hayranlık uyandıran, ramazan ayının vazgeçilmezi, adam gibi bir adamdır.
arada bir uhrevi hal yaşamak için özellikle geceleri, karanlık ve sessiz ortamda dinlenilmesi gereken kişi.
http://www.dursunalierzincanli.com.tr adresinden, tüm eserlerine ulaşılabilen kişidir.
canlı olarak dinleme fırsatına nail olduğum, yazdığı-okuduğu şiirleri yaşayan yaşatan, konuşması bile şiir tadında olan, o müslümansa ben neyim diye sorduran güzel insan. herkesin en azından bi kere kırk yaşındasın adlı şiirini dinlemesini isterim.
yaşayanlar arasında hayranlık duyduğum tek isim. adam gibi adam. allah dostu peygamber aşığı. sesini ne vakit duysam tüm tuylerim diken diken oluyor. o yaradılırken git ve o naatları seslendir diye yaratıldığını düşünmüşümdür.
(bkz: gecenin şiiri)
güzel,derin bir sese sahip tasavvuf musikı sanatçısı
okuduğu naatlardaki vurgulamaları eşşiz dir. elan onu dinlerken solframede adını görmekte çok güzel. en sevgiliye 8 albümündeki ''bekliyorlar'' adlı hicreti en güzel anlatan naatı dinlemeyi dursun ali erzincanlı seven herkese tavsiye ederim.
hiç tarzım olmayan bir sanatçı dinleyenlerint taktirini kazanmış bir üstad söylentisi etrafta dolanmakta.
ağlayan ağlatan eli öpülesi samimi şahıs, allah(c.c.) hep şiirlerinde anlattığı peygamberin şefaatine nasip etsin.
sen gidince şiddetle tavsiye edilir. http://www.youtube.com/watch?v=upxPaZ8h1sg
şu dakikalarda kanal 7'de canlı programda şiir okumaktadır. huzur buluyorum bu adamın sesini duydukça, peygamber övgüsünü dinledikçe huzur buluyorum.

(bkz: ashab ı muhammed)
ramazan ayında sesını daha fazla duydugumuz, hisli sesıyle yurege hıtap eden adam.