bugün

sesiyle insani alip baska diyarlara götüren, bedir ve nat-i serifi seslendiren, müzikleriyle de insanda büyük etki birakan peygamberimize yazilmis siirlerin oldugu en sevgiliye albümüyle gönlümüze taht kurmus sair..
eski tiyatro oyuncusu..şimdi ise şiirleri ile gönüllerimizi titreten,aşkımızı şevkimizi arttıran peygamber aşığı..

(bkz: uhud)
(bkz: mekke nin fethi)
(bkz: ashab ı muhammed)
(bkz: kırk yaşındasın)
(bkz: sen yoktun)
(bkz: kerbela)
(bkz: yağmur)
"hazreti hamza'nın belinde iki kılıç duruyor,
attığı her adım bir kalbi durduruyor!
ey hamza, gördüğün hiçbir şeyden korkmazsın, bu doğru,
ama heybetini gizli tut,
yürüyüşün ölümü korkutuyor!"

dursun ali erzincanlı
bir insan kendini bir şiire nasıl bu kadar verebilir .. bir şiiri nasıl bu kadar etkileyici , duygulu okuyabilir .. her şiirde insanın boğazını nasıl düğümleyebilir ..

hiç bilmezdim böyle bir adamın varlığını bile , sonra birisi bana bir şiirini yolladı -bi sözlük yazarı da , reklamını yapmayayım şimdi burda * - ondan sonra aynı gazla bütün albümlerini indirdim * ve deliler gibi dinliyorum bu günlerde ..

ölmeden kesinlikle dinlenmesi gereken bir şahsiyet ..
hitabeti de oldukça güçlü, etkileyici, ama ilginçtir, şiir okuyuşu gibi mülayim olan muhterem zat.
52 gün adlı şiirle beni kendine hayran bırakmış kişi.
http://www.ilahi-tr.com/dursunalierzincanli.html
''
sen yoktun sultanım,
hz.abdullah\'ın alnındaydı nurun,
başı eğik gezerdi mazlum
kuteyle göklerden seni sorardı,
varaka seni arardı semada
anneler kızlarını hep ağlayarak sevdiler
ağlayarak süslediler ölüme
ağlayarak hadi dayına gidiyorsun dediler
sen yokken,
canlı canlı toprağa gömülmenin adıydı dayıya gitmek.
anne yüreğinin çıldırtan çaresizliğiydi,
ve yavrusunun ölüme gidişini seyretmesiydi
en son çocuk atılırken çukura
annesinin suretinde bir melek tuttu onu
ve tebessüm ederek hira nur dağını gösterdi
melekler süslüyordu hira\'yı
efendisine hazırlanıyordu cebel-i nur
efendisine hazırlanıyordu mekke
alem,efendisine hazırlanıyordu
kainatın gözü amine deydi
toprak rabbine yalvarıyordu
allahım gönder artık diyordu
gel diyo ağlıyordu mazlumlar,gözleri semada''

bu kadar hisli şeyleri nasıl yazar bir insan, bu nasıl bir aşkdır. ilk dinlediğimde, dizlerimin bağı çözülür gibi oldu, tüylerim diken diken oldu, ve sonra tüm albümlerini aldım, dinledim, dinledikçe dinledim, sevginin bu kadar safını ben dursun ali erzincanlıda gördüm, kalemine sağlık, o buğulu sesine sağlık.
sesi ve naat okuyuşu kadar, efendiliği ile kişiliğinin de süper olduğunu göstermiş kişi. muhabbeti hoş bir abi.
tüm samimiyetsiz, zoraki yazılmış sevgi çiçeği böceği edebiyetına şeklen benzemesine rağmen samimiyeti her halinden belli, ilk bakışta yargılanmaması gereken sakallı amcamız.
(#1038695)
peygamber efendimizi akla getirip hem özlem hem huzur veren, 'şimdi şu eve girse bizi ümmetine layık görür müydü' sorusunu akla getirip acı çektiren ve de tüm bu karışık duygularla gözyaşı döktüren adam. insanı ağlarken hem mutlu hem mutsuz eden şiirler yazıyor..
araba kullanırken tesadüfen dinlediğim sen yoktun şiiriyle beni gözyaşlarına boğan ses tonuna sahip insandır.
(bkz: helal olsun)
(bkz: allah nazardan korusun)
şiirlerinin rabıtalı yazılıp okunduğu her halinden belli olan gönül insanı, mutasavvıf.
çok berrak, billur bir sese sahip olan efendi insan. mütevazi, islam ahlakı ile yetiştiği belli, şiirleri islami kesimde elden ele dolaşıyor, iyi ki dolaşıyor. allah kendisinden razı olsun, bu müthiş ses umarım bir gün çanakkale zaferi, istanbul'un fethi vb. bir proje olursa -maalesef hiç ümidim yok ama- kullanılır, gerçekten çok etkileyici. kendisine ait dursunalierzincanli.com gibi bir sitenin olmayışı ise büyük kayıp. umarım kendisi bu konuya el atar.
dinleyicilerini ziyadesiyle ağlatabilen bir abimiz.allah ondan razı olsun..
dinlemezsek üzüleceğimiz seslerden biri. kerbela isimli naatı dinlerken duygu seli yaşatıyor insana, en azından insanım diyene. hz. hüseyin kimdir gösteriyor.
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
çok güzel anlattığı güzel peygamberin şefaatine nail olası insandır.
Şiirleri yorumlamıyor yaşıyor.
samimiyetinin ve aşkının bu güzel gecede bizlere de yansıması dileğiyle...
yurtdisinda birtek onun sesi ve siirleriyle ayakta durabiliyorum. Allah razi olsun o insandan ve o peygamber asigindan.
dile can ve gelseydin şiirlerini okuyuşuyla insanı hüzünlendiren değerli hak aşığı insan.
okuduğu şiirleriyle inancı ne olursa olsun her insanı bambaşka dünyalara götürebileceğine inandığım insan. bir insan bu kadar güzel ve içten şiir okuyabilir mi? evet okur.
ilk önce huzur veren bir fon müzük peşine dursun abinin sesi... o şiir okuyor * dinleyen şiiri yaşıyor, adeta gönül kapısından giriyor ve sarıyor bünyeyi huzur. çok doğal ve içten... allah iki cihanda da kendisinden razı olsun.
çok acayip etkileyici bir sese sahip şair. ayrıca çok kuvvetli bir türkçesi var, diksiyon süper. ama asıl etkileyici yanı adam tepeden tırnağa mütevazi.
gerçek sevgiyi sevgiliyi hatırlamama vesile insan.
cok keyifli bir animda tesadüfen bedir savasini konu alan siirini dinlememle, önce yutkunamadigim kocaman bi nefes, arkasindan bedenimde bir titreme ve akabinde hickira hickira aglamam sebebiyet veren gercek sair.
fonda kullandigi müzik ve ses tonu siirden cok olayi yasiyorsunuz hissi uyandirmaktadir.
klasik tarih kitaplarinda okudugumuz sekilde degil daha farkli detayli sekilde olaylari ve peygamber (as) dönemini anlatmasi daha fazla cekici yapmaktadir eserlerini. *

edit: sen yoktun adli siirindeki fon muzigi bircok kisinin favorisiymis.
mikis theodorakis, vasilis saleas: weeping eyes müzigin ismidir. belki lazim olur bilgi olsun maksat.