bugün

belki münafığızdır.
Sadece zor anlarda edildiği için de olabilir.
tevekkül etmiyordur. en kolayından ben bir sınava çalışmayayım sabah akşam dua edryim diğeri çalışsın ve gerisini allah a bıraksın. bakalım kiminki kabul oluyor. bu da allah ın adaletini bize bir kez daha gösterir.
her dua kabul olsaydı olaylar korkunç boyut alırdı. saçma sapan dileklerde vardır dualarımızın arasınd çünkü..
samimiyetsizlik.
Samimiyet ve ihlas... Allah seni görüyor ve duyuyor bunu hissederek dua etmek gerekir ki unutulmaması gereken bir mevzuda O seni senden çok seviyor.
olma ihtimali pek olmayan ve beceremediğimiz şeyleri istemekten ötürüdür. işler yolundayken, zaten olacak şeyler için deneyin bir de bakalım o zaman kabul oluyor mu? *
hakkında hayırlısının o olmamasıdır.Allah dua edin duanıza cevap vereyim demiştir kabulü aleyhinizeyse daha hayırlısını vereceği için tevekkül etmeniz gerekmektedir.
iletim raporu alımını kapalı tutmak. oysa açık tutarsanız dua ettikten sonra bir iletim raporu gelecek dualarınız kabul olacaktır.
tevekkül diye birşey çıkarmışlar. hem dua edip hem çalışıcakmışsın, duan kabul olacakmış. aslında çalışsan dua etmene bile gerek kalmaz biliyon mu?
1.zamanı gelmemiştir

2.senin istediğinden daha güzel bir şekilde gerçekleşecektir.
Belki de yanlış okuyorsunuzdur.
https://www.youtube.com/watch?v=tBooQzq3Xb4
işlenen günahlardır. işlediğin günahlara ettiğin tövbelerin kabul olmayışıdır. günahlara devam edişindir. daha sayayım mışımdır.
Layık görüldüğün zaman vardır, öyle okumuştum.
hat düşmemesi, ne zaman bir şeyleri istemek yerine götünüzü kaldırıp kendiniz alacak gerçekliğe ulaşırsınız o zaman zaten bir tanrıya ihtiyacınız kalmaz.
dualar üç şekilde sonuçlanır :

1- o dua senin için hayırlısı ise hemen olur.
2- o dua senin hayırlı değilse olmaz.
3- o duanın gerçekleşmesi o an için hayırlı değilse, allah seni bekletir ve hayırlı olan bir zamanda onu sana nasip eder.

duada ısrarcı olmak gerekiyor. samimiyetle ve sürekli istemek gerekiyor. bir kere edip bırakmak olmaz. ısrarla isteyeceksiniz.
allah sevmediği kulunun duasını hemen kabul eder, meleklerine verin buna sesini duymak istemiyorum der. sevdiği kullarına ise hemen vermez. onun sesini o kadar sever ki sesini duymak için hemen vermeyip duaya devam etmesini ister..
Allahı sadece bir şey isteyeceğimiz zaman andığımız için.
cenabet cenabet geziyonuz ondan sonra dua niye kabul olmuyor
Frekans ayarı yapmamış olmak.
(bkz: abdest almamak)
(#29962710).
duanın kabulünü kalben isteyip inanacaksın.
Sizi bilmem de benim dualar sadece bir şeyi isteyince allahı hatırladığım için kabul olmuyor.
Çekmiyor olabilir. Yüksek bir yere çıkıp tekrar denenmelidir.
ateist olmaktır veya viski içmişken entry girmektir, ben gbi.