bugün

gıda sektöründe bir çok alanda ürünleri bulunan, özellikle kek, puding, pasta hamuru, hazır pizza gibi bir çok ürünü bulunan, dünya markası.
(bkz: işin özü kalitedir)
(bkz: alıyorum çünkü)
uzunca bir süre dokto rotker diye anladığım marka.
küçükken, hatırlayamadığım bir sebepten dolayı çok korktuğum "doctor".
sıcak çikolatasının olmadığını düşündüğüm marka. *
ani ve erken! ölümüyle birlikte girdiğimiz üzüntünün arkasından marketten aldığımız dr. oetker irmik helvasıyla kendisini yad ettiğimiz muhterem insandır. Tatlı kudurmalarımıza deva olmuştur mekanı cennet olsundur...
kendisine cem uzan tarafından doçentlik vaadedilmiştir.

(bkz: dr oetker docent olacak)
tam adı August Oetker olan, 1891 yılında Bielefeld'deki eczanesinde Hamur Kabartma Tozunu bulan kişi.
ürün isimleri bir garip olan marka. tüketiciye resmen emir veriyor...
bkz. tursukur
bkz. recelyap
ve tabak, çanak işne girmesi halinde içinde bir adet tabak bir adet çatal bir adet kaşık bulunan, portatif hemen yemek yeme aparatı ürünü alternatif ismi,
bkz. zıkkımlan
bir dr arkadasin cok iyi puding yapmasindan dolayi hastanedeki herkez tarafindan bilinen unvanidir.*
hazır irmik helvası ile beni benden alan artık ev hanımlarına da iş bırakmadılar dememe sebep olan marka.
cem uzan ın başbakan olmasın halinde doçentliğe terfi edecek şahsiyet.
(bkz: cem uzan ın secim vaatleri)*
kolay hazırlanır lezzetlerin dev ismi.
hazır aşuresi ile hiç zahmete girmeden yarım saat içinde orta lezzette aşure pişirmeme imkan veren gıda firması. hazır aşurenizin daha güzel olması için evdeki kuru meyveleri(erik, incir vs.) de doğrayıp ekleyebilirsiniz.
(bkz: dr dötger)
bir nesle, puding yemeyi ciddi bir iş gibi göstermiş kolpa doktor.* *
yıllarca branşını merak edilen doktordur. doktorluktan para kazanamayınca ek iş olarak yemek işine girmiş parayı bulmuş, doktorluğu bırakmıştır.
(bkz: babam boyle guzel pasta yapmayi nereden ogrendi)

(bkz: uzayda yon var mi)
(bkz: hayvanlarin kaderi olur mu)
(bkz: suyun kaldirma kuvveti bilinmeden sal nasil yapildi?)
güneş girmeyen eve giren oetker'dir. * *
ustelik yazdıgı receteleri bagkur, ssk, emekli sandıgı da karsılamıyor.milletce magduruz
tadıyla, kıvamıyla, efendim duruşuyla hanehalkının beğenisini kazanan, hatta biraz da abartırsak gönüllere taht kurmuş markadır, dr. oetker.

ama son reklamıyla 'olmadı hocam' dedirtiyor. hatta biraz da abartıp küfür edenler var. ya hocam, kasmıyorsun, markana güveniyorsun, avrupanın bilmem neresinde hazırladığın reklamı dublajla kaktırıyorsun,bunlara bişi demiyoruz, kader belledik bu tavrı ama bu kadar da olmaz ya. insanın biraz pazardan haberi olur arkadaş. sorarım sana hangi türk ailesinin evinde babaannenin supangle yaptığı görülmüştür.

bizim babanneler baklava açar, aşure,şerbet yapar, hatta tekrar abartalım en fazla güllaç hazırlar ramazan münasebetiyle. supangle yapan tek babaanne göster bana bu coğrafyada. lütfen ya, lütfen!
kabartma tozunu icad eden kişidir ve almandır kendisi, ayrıca çok büyük bir gıda sektörüdür.
dünyaya çok şey kazandırmış doktor insan.

ayrıca pudingi ve krem şantisi yıllar geçse de degişilmezdir.
Dr. Renaud Paris'in müstakbel eşi olan kişidir. Yalnız hangisi erkek, hangisi kadın bilmiyorum. Veya eşcinsel evlilik yaptılar, günahları boyunlarına.